Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy egyes lányok nincsenek tisztában a saját testalkatukkal és tévesen állapítják meg azt? Szerintetek mennyi az ideális testsúlyuk egy adott magassághoz?

Figyelt kérdés

Több helyen is látok olyat, hogy pl. 170 cm magas és 60 kilós lány "nőiesen teltnek" vagy "teltkarcsúnak" ítéli meg a testalkatát, pedig szerintem teljesen normális kinézetű, még csak enyhén túlsúlyosnak sem mondtam volna.

Az én véleményem az, hogy:

160 cm-hez minimum 50 kg, de inkább 55 kg az ideális;

165 cm-hez minimum 55 kg, de inkább 57-60 kg;

170 cm-hez minimum 60 kg, de 65 kg sem sok;

180 cm-hez már inkább a 70 kg az ideális (a nagyobb magassághoz bizony mindenképpen nagyobb súly szükséges).


Egyszer korábban egy fiúval komolyabban összezörrentem amiatt, hogy be akarta nekem azt mesélni, hogy egy 170 cm-es lánynak 45 kg az ideális testsúly, 180 cm-esnek pedig maximum 50 kg.

Nekem kifejezetten nem tetszik, ha valaki kövér, na de ez már erősen a ló túlsó oldala, az anorexia határa! :O

Egy lánynak se látszódjanak ki a bordái, az szerintem nem valami szép látvány.


2015. dec. 12. 15:30
 1/8 opened paradise ***** válasza:

Elvileg magasság mínusz 110.

De ha pl. izmos,vagy nagymellű,akkor többel is simán lehet soványabb az átlagnál.

2015. dec. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A súly önmagában még mindig kevés információ.
2015. dec. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért, mert úgy látják, hogy a férfiaknak a vékony lányok kellenek. Ha megnézzük ebben nem tévednek nagyot. Csak az a gond, hogy a vékonyság mértékét nem látják. Férfiaknál hasonlónak mondanám az izomzatot. Nőknek többnyire az izmos pasik tetszenek. Ezért a fél világ kondiba jár és 50-es kart akar. Ez a nőknek meg már általában túlzás. Amikor ők az izmos paira gondolnak szerintem általában valami focista testalkat jut eszükbe.
2015. dec. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sórornőm (24) 150cm, 43kg, és így is irreálisan vékony. Hogy nézne már ki akkor egy 170cm 45kg-s nő?

Nyilván valahogy így:

[link]


Nem mondom, hogy nincs férfi, akinek ez ne tetszene, de nyilván jóval kevesebb, mint akinek ez tetszik:

[link]

2015. dec. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4-es:


Pontosan ezt mondogattam annak a fiúnak én is, hogyan nézne már ki egy 180 centis lány olyan kis súllyal, de nem sikerült meggyőznöm az igazamról. Az általad belinkelt képen látható lány szerintem már ijesztően vékony.

2015. dec. 12. 16:10
 6/8 anonim ***** válasza:

kérdező, nem tudsz arról másokat meggyőzni, hogy mi tetszik nekik :D ez mindenkinek egyéni, van akinek bejön a vékonyság.


nincs olyan, hogy mi az ideális esztétikai szempontból. olyan van, hogy NEKED mi az ideális, mi tetszik :) ha annak a srácnak 180 centihez a 45 kiló körüli vékony lányok az ideálisak, akkor ez van, ízlésen nem lehet vitatkozni.


picit gyerekes vagy.

2015. dec. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem teljesen felesleges kilóban mérni az embert, a szépséget... általánosságban véve nekem a teltség jön be, nőben, férfiban egyaránt. Nem a 120 kilós bojler alkat...de nőben a 70-80-90 kiló a legbombább, ha megfelelő alkat és némi izom is társul hozzá. Mert nagyon nem mindegy, hogy valaki úgy 80 kiló, hogy löttyedt zsír...mert semmi izma nincs...vagy úgy annyi, hogy az feszes, formás.. Nálam a 170 centi 45 kiló, az a fél lábbal a sírban kategória.
2015. dec. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is észrevettem, hogy a legtöbb pasinak halvány fogalma sincs a magasság-súly arányokról. Mikor még társkeresőztem, "csaltam" is a súlyommal, mert sok pasinál irracionális maximum volt megadva, az alapján nem is szerepeltem a keresési találataik között, de ugyanezek a pasik meg (egészalakos) képek alapján simán udvaroltak. (70 kg vagyok, de nem kövér.)
2015. dec. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!