Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Én gondolom rosszul? Tényleg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én gondolom rosszul? Tényleg csak önbizalom kell? Hogyan?

Figyelt kérdés
Nem volt még komoly párkapcsolatom. Amikor tini voltam azért mert nem foglalkoztam magammal, mire felnőttem azért mert ugyan kihoztam magamból a maximumot, de az önbizalmam sehol sincs. Jelentkezők voltak, de vagy csak szex kellett nekik vagy nem éreztem vonzalmat irántuk akármennyire is szerettem volna. Akik nekem tetszettek azok meg vagy nem tudnak róla mivel a szemezés nem az erősségem vagy tudnak, de én nem vagyok az esetük. Megszoktak nézni, de még ahhoz sincs bátorságom, hogy visszanézzek. Tudom, hogy dolgozni kell az önbizalmamon mert nem tudom a mai napig elfogadni magam. Teljes görcs vagyok néha még azt is kontrollálom, hogyan ülök a tömegközlekedésen vagy hogyan lépek. Órákat készülök reggel, sosem hagyom el a házat belőtt haj vagy smink nélkül és ennek ellenére még mindig kevésnek érzem magam. Kaptam már megjegyzést hogy nem jó a kisugárzásom vagy hogy be vagyok feszülve és meg is tudom érteni. Jól gondolom, hogy közrejátszik ez az egész abban, hogy nincs párkapcsolatom? Volt már valaki hasonló helyzetben és esetleg mégis talált párt? Miket tanácsoltok?
2016. ápr. 1. 14:40
 1/10 anonim ***** válasza:

Az biztosan lazítana rajtad, ha legalább már lett volna kapcsolatod. Akkor tudnád, hogy nem vagy reménytelen és másnak is kellesz.


Csak azért viszont összejönni olyannal, akivel alapból nem jönnél össze, hogy legyen valakid és önbizalmat meríts belőle nem lenne szép dolog. Sőt.


Próbálj meg belemenni a csak sex dolgokba, abból meríteni egy kis önbizalmat. Ha már sexre jó vagy a nőknél, akkor már csak idő kérdése, hogy megtaláld azt, aki komolyabban is foglalkozna veled.

2016. ápr. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kedves első, szerintem a kérdező nő, nem pedig férfi. A sminkből legalább is ezt vettem le és az írásából is :)
2016. ápr. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Bakker egy mondatot hagyok ki, és az a legfontosabb. :D Köszönöm, hogy szóltál.


Ez esetben sokkal nehezebb a szitu. Te nem fogsz önbizalmat találni a sexben, sőt ellenkezőleg.

Azt fogod csak érezni, hogy csak arra kellesz a pasiknak.


Férfiként az önbizalomhiányos nőkkel 1 probléma van és 1 jó dolog. A probléma az, hogy a sexre menő férfiak megérzik és kihasználják ezt. Tehát légy óvatos és ne engedd kihasználni magad.

A jó dolog pedig, hogy egy rendes fazont a félénk nő nem ijeszt el. Nem tudom hány éves vagy, de a srácok illetve fiatal felnőttek (~25 éves korig) szintén félénkek és egy magabiztos nő még el is tántorítja őket. Ők nagyon örülnek annak, ha egy lány nem magabiztos.


Minden jóban van azért rossz is. Sajnos a túlzott önbizalomhiány beforduláshoz is vezethet, és ahogy olvasom vezet is. Lehet próbálkoznak nálad olyanok is, akik komolyan akarnák a dolgot, de nem veszed a jeleket.

Egy picit próbálj nyitottabban élni 1-2-3 hetet. Ne összehúzd magad a villamoson, hanem legyél kicsit nyitottabb.

Tudod mint régen az iskolapadban. Ha összekulcsoltad a karjaidat, akkor elzárkóztál a tudás elől, míg ha szétnyitott kezekkel ültél, akkor nyitottál a tudás felé és jobban felfogtad a dolgokat.


Őszinte leszek, a fenti tanács nem a legjobb...sőt kb a hajadra kenheted, de nem tudok okosabbat írni. Sajnálom.

2016. ápr. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, én is gondolkodtam először, hogy fiúról vagy lányról lehet szó, de persze, az írásból (és a sminkből:)) is lejön, hogy lány. Na mindegy, kérdező: néha én is ilyen vagyok, mint Te, de alapvetően azért el tudom engedni ezt a feszengést. Egy dolgot neked nagyon nagyon meg kéne tanulnod átérezni (ez csak gyakorlással fog menni szerintem): le kell tudnod tojni az embereket, és hogy mit gondolnak. Mert szerintem ez a te túlzott megfelelési vágyad sehova sem vezet. nem szükséges mindig jól kinézni, és nincs szükséged arra, hogy mások jónak tartsanak! Tudom, ez nem könnyű, hiszen az emberek krtikusak és jár a szájuk, de hidd el, meg kell tanulni szívből le**rni az embereket, neked meg fokozottan ezt kell gyakorolni. Figyelj, barátnőid vannak? Ha a barátnőid is ilyenek (félénkek, önbizalom hiányosak) akkor ne tölts velük sok időt, mert egymásra ragasztjátok ezt a felfogást. neked egy belevaló, karakán barátnő kéne, akivel elmentek bulizni, leisszátok magatokat, pasiztok és sokat nevettek az egész világon. Élvezni az életet, és átesni a ló másik oldalára! Ne akarj senkinek sem megfelelni, mert látod: eddig mit értél el vele? Azt hogy nem felelsz meg senkinek!
2016. ápr. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#1 nő vagyok, de köszönöm a válaszod :D
2016. ápr. 1. 14:58
 6/10 A kérdező kommentje:

#3 25 év alatti vagyok. Teljesen igazad van tényleg megérzik, futottam már bele egy-két hülyébe sajnos.


#4 vannak barátnőim és ők is ilyenek. Igazad van, de sajnos mindegyik otthonülő típus. Bulizni emiatt én sem voltam még, egyedül nem az igazi.

2016. ápr. 1. 15:07
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha szerencséd van, akkor találsz valakit, vagy valaki megtalál téged.

Én a férjemet is így „találtam”. Aranyos volt, jó fej, de tiszta görcs, tiszta para. Volt hozzá türelmem, szép lassan alakult ki a kapcsolatunk, de eleinte sokat kínlódtunk szexxel, bizalmi kérdésekben stb. Aztán leomlott a fal. Azt kell mondjam, hogy egyszerűen látható volt rajta az önbizalom erősödése. Egyenesebb lett a tartása, harsányabb a nevetése, kezdeményezőbb lett az élet sok területén, a karrierre is felfelé kezdett ívelni. Egy jó kapcsolat önbizalmat és tartást ad.

Ő a mai napig azt mondja, hogy az igazi személyiségét nekem köszönheti. Mellettem találta meg önmagát. Ebben semmilyen önképző kör nem tudott volna segíteni, ehhez egy kapcsolat kellett.


Tudom, hogy nehéz találni, tudom, hogy szerencse, csillagok állása stb., de ide egy normális hapsi kéne, aki halálba szeretget téged. Nálunk ez volt a gyógyszer….

2016. ápr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Még egy olyan tanácsom lenne a számodra, hogy ismerkedj neten keresztül, de ne párkeresés céljából.


Nem is kell arc hozzá (najó azért kb tudjad fixen, hogy az illető férfi és hány éves). Sokan szeretnek beszélgetni ismeretlenekkel, akár egészen vad témákban is, hisz úgysem ismer, úgysem fogja megtudni, hogy ki vagyok. Neki elmondhatom.

Ezáltal oldottabb lesz a beszélgetés és mégis egy férfivel beszélgetsz.


Ez a tanács lehet furcsán hangzik, de akár mi is válthatunk 1-2 levelet (25 éves vagyok és bizonyítottan férfi) itt gyiken, név nélkül és soha nem is kell semmi több.


Ezeknek a beszélgetéseknek az lenne a lényege, hogy te nyitsz. Te kérdezel (illetve a másik is), nem pedig arra vársz, hogy a másik fél kérdez, te válaszolsz és visszakérdezed ugyanazt.

Lehet ennyire nem mélyek az önbizalomhiány gyökerei, de jobbat nem tudtam kitalálni.


Ha neten keresztül tudsz majd ismerkedni, akkor hátha nyitottabb leszel élőben is.



Vagy, és igazából ez lenne a jobb:

mint írtad voltak már olyanok, akik szerettek volna veled párkapcsolatot. Most a férfiak ellen beszélek, de őszintén mondom neked, hogy menj el 1-2 ilyen randira. Beszélgess velük és szokj hozzá a randizáshoz. NEM kell semmi extrát csinálnod, amit nem akarsz, de teher alatt nő a pálma. Beszélgess, érezd jól magad, hagyd hogy bókoljanak neked és a randi végén elbúcsúzol. Kicsit ez hitegetés, meg nem szép dolog a srácokkal, hogy alapból úgy mész randizni, hogy nem akarsz tőlük semmit, de az sem állapot ami most van. Valahogy ki kell törnöd belőle.

2016. ápr. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok: na igen, rögtön gondoltam. Figyelj..barátnőt talán még nehezebb találni, mint pasit, én ezt tudom:) Legalábbis megbízható, jó barátnőt. De hidd el, akik most a barátnőid, nagymértékben éltetik benned ezt a felfogást (velem az unokatesóm és az egyik barátnőm csinálja ezt állandóan, ilyen típusok). Egyébként egyszer elmehetsz egyedül is sétálni, mászkálni a városban, hogy saját benyomásokat szerezz, és ne mindig ugyanazokkal legyél. El tudnám azt is képzelni (magam számára is), hogy elutazol egy közeli európai városba egy hétre vagy ilyesmi (fapadossal ez már simán elérhető, hostel árak szintén rendkívül alacsonyak), tehát egy kis időt tölts egyedül, 25 éves vagy, és jogod van hozzá, láss világot, gyűjts erőt, és lépj ki az eddig megszokott kereteidből.

nagy önbizalomlöketet fog adni. Ráadásul, ha valamilyen mediterrán országba látogatsz el, akkor még a pasik is alá fogják támasztani, hogy milyen jó csaj vagy:)) mert ott aztán nem rejtegetik véka alatt, ha tetszetős vagy:)) Na jó, utóbbiakat már tényleg csak példának írtam, hogy nézz körbe milyen szép és nagy a világ, nem csak az a territóriumod, amiben most mozogsz, sokkal több és színesebb lehetőségeid vannak, mint amit most látsz, vagy amire évek alatt kondicionáltad magad.

2016. ápr. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
#9 22 vagyok egész konkrétan :D Jó ötlet ez az elutazás, sosem voltam még külföldön. Elég bátor húzás lenne egyedül és még nem is gondoltam erre. Lehet meg kéne próbálni. Nem hiszem hosszútávon segítene, de egy kis időre hátha megoldás. :)
2016. ápr. 1. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!