Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Külföldön milyen módon ismerke...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külföldön milyen módon ismerkedhetnék korombeli, hasonló gondolkodású/beállítottságú emberekkel?

Figyelt kérdés

Németországban tanulok ca. másfél éve, és nem igazán sikerül itt barátokra szert tennem. Sajnos itt - ugyanúgy, mint otthon - az a tapasztalatom, hogy mindenfajta munkán kívüli program ivászattal jár együtt, ami engem nem hogy vonzana, de kifejezetten taszít. (Családi okok miatt, a szüleim is alkohollal kapcsolatos problémák miatt váltak el még gyerekkoromban.) Bár nem vagyok annyira könnyen befolyásolható, hogy akaratom ellenére is hagyjam magam itatni (ez sajnos nők/lányok körében egészen tipikus), hosszú távon az is feszélyez, ha mások isznak egy-két sörnél többet a társaságban.

Egyébiránt szerintem eléggé szorgalmas és kitartó (vagy makacs) vagyok. A barátaim jószándékúnak és segítőkésznek tartanak, viszont nem vagyok annyira külsőség-orientált, mint amennyire talán elvárás ez manapság. Számomra fontosabbak a belső értékek. Ugyanakkor nem hiszek semmilyen vallásban, ezotériában vagy áltudományban - a legutóbbi barátnőmmel is ezért szakítottunk, mert számára fontosabb volt az ezotéria, mint a valódi élet.

Az értelmes válaszokat előre is köszönöm.

28F



2016. ápr. 1. 19:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
42%

Jó helyre mentél...

Németországban, Ausztriában pont harmadrangú embernek tartják a magyart és a többi kelet európait. Még egy török, afrikai, arab bevándorlót is többre tartanak egy keleti-EUsnál, és nagyobb sikerük is van a nőknél. Az ottani nők elvből szóba sem állnak egy magyar pasival, mert az tényleg a társadalom legalja, olyan mint régen Amerikában a fekete rabszolgák.

2016. ápr. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
#1: nem, ezt a munkahelyemen egyáltalán nem érzékeltetik velem. Egyébként ahol tanulok és dolgozom, ott nagyon sok a külföldi. Társkeresőn pedig nem tettem rögtön egyértelművé, hogy külföldi vagyok (a németem szvsz nem rossz, ha nem is tökéletes), de mégsem kapok válaszokat - ugyanúgy, ahogy otthon sem, szóval az nem külföld-specifikus.
2016. ápr. 1. 20:02
 3/15 anonim ***** válasza:
Járj nyelviskolába ott talán több embert megismerhetsz és az igazán jó nyelviskolákban szerveznek közös programokat is (ingyeneseket is néha)
2016. ápr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#3: Igen, ez bennem is felmerült. Sajnos az előző barátnőmet is ilyen helyen ismertem meg és ezért ambivalens érzéseim vannak a dologgal kapcsolatban. De azért köszönöm.

A további véleményeket is szívesen fogadom.

2016. ápr. 1. 21:50
 5/15 anonim ***** válasza:

Hát passz én ausztriában vagyok, ugyanez a gondom mint neked. Italozni én sem járok el, mostanában viszont össze szoktunk röccenni hétvégi síelésekre, ahova hébe-hóba betévednek a többiek lány ismerősei is. Multkor például egy olyan lány jött aki borzasztóan tettszett, csak sajnos volt barátja, igaz észrevettem a lány sokszor rámnézett és mosolygott is. Na de én nem kezdek ki olyannal akinek van párja.

Vagy például mikor járok haza magyarországra, meghirdetem telekocsin, sokszor jönnek lányok is velem, el lehet velük beszélgetni, igaz nem randi, de ha valaki mondjuk tettszene és nem lenne barátja, azt hiszem megkeresném nem e lenne kedve egy kv hoz.

Vagy esetleg ha vannak ott is környék specifikus magyar facebook csoportok, ahol szoktak kirándulásokat, túrákat, közös dolgokat szervezni, azt is megpróbálhatod.

Nekem most hirtelen ezek jutottak eszembe.

Neten halott ügy ismerkedni....

Viszont egy baráti társaságból már ki tudsz indulni, ahova becsatlakozik néha egy két új ember. Rajtuk keresztül pedig lehet megismersz valakit.

2016. ápr. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#3: köszönöm. Próbálkoztam specifikusan magyar lányokat is keresni - nem volna nálam szigorú kritérium, hogy az illető magyar legyen, persze a kommunikáció szempontjából előny -, de eddig csak olyanokba futottam bele, akik vagy idősebbek voltak, vagy felszolgálóként-aupairként-önkéntesként stb. dolgoznak és néhány év múlva akarnak elkezdeni tanulni valamit. Velük pedig nem, hogy hosszú távra nem tudok tervezni, de még nagyon közös témát is nehezen találok.
2016. ápr. 2. 13:27
 7/15 homo ludensz ***** válasza:

Már sok éve kaptam ismerősöktől olyan visszajelzést hogy pld. egy ír kocsmába egy látszólag angolul jól beszélő honfitársainkat szarnak sem nézték.

A kinti életnek ez is hozadéka. Gondolom mos meg a tömegesen bevándorlók még alapot is adnak az ottaniaknak.

2016. ápr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#4: Nekem inkább az egyetem a természetes életközegem, mint a kocsma. De elhiszem, hogy vannak ilyenek is.
2016. ápr. 2. 13:53
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan sok női kéményseprő.
2016. ápr. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ezt magam is valószínűnek tartom, de biztos vagy benne, hogy ez ide tartozik? :)
2016. ápr. 3. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!