Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Csak én gondolom azt, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én gondolom azt, hogy a XXI. századi társkeresésre ezek a dolgok jellemzőek leginkább: görcsös megfelelési kényszer, tökéletességre való törekvés, társadalmi elvárások/konvenciók és elvakultság?

Figyelt kérdés
Nem szégyellem bevallani, hogy 23 évesen még nem volt igazi, normális kapcsolatom (a leghosszabb 2 hónapig tartott). Lehet, hogy én vagyok egy naiv szabadelvű emberke, de mindig úgy gondolkoztam, a legfontosabb, hogy először is az ember legyen magára igényes (arc, átlagos mennyiségű sport, épp csak annyi, hogy ne legyen egészségtelenül elhízott) illetve intelligens és akkor mindig képes lesz megtalálni a hozzá illő lelki társát, akivel kijön, aki mellett nem azon filózik, hogy a másik pasi/csaj mennyivel jobb, mennyivel magasabb/izmosabb/dúsabb hajú/ne adj Isten nagyobb ott odalent. Az ismerőseim körében, de főként itt a GYK-n is látom ezt a szánalmas "vergődést", ezt a sok kétségbeesett megfelelési kényszerekkel küzdő embert (túlnyomó többségében férfiakat), aminek sajnos úgy látszik tényleg van alapja és az emberek nem mehetnek el emellett szó nélkül. Amikor olyan kérdéseket olvasok, hogy "Lányok/Pasik..Nektek bejön-e ez meg az...hátrány-e ha valaki kopaszodik...milyen magasságú pasi kell nektek, gyúrjak-e vagy sem...van-e esélyem így, van-e esélyem úgy..." Brrr. és ilyenkor tényleg azt gondolom, hogy az emberek nem párt akarnak maguk mellé választani, aki mellett megtalálják a lelki nyugalmukat, a közös célokat/jövőt/témát/harmóniát, hanem, hogy a másik ekkora/akkora/ilyen/olyan legyen. Mintha egy kis számítógép dolgozna a fejekben, amolyan "neurális katalógus/szűkítési lista", ami kidob X találatot a fejben kiválaszt közülük egyet és az illető megtalálta álmai pasiját/nőjét, közben meg lehet, hogy a testi vonzalom 5-10 év múlva, esetleg 50-60 éves korra halványulni kezd és akkor jönnek a problémák, akkor döbben rá az ember, hogy nem egy "genetikai csodát" kellett volna választani, akinek A-tól Z-ig tökéletes volt minden porcikája, hanem egy olyan embert, akire a legnagyobb bajban is számíthat és lelki támaszt nyújt abban a korban is, amikor már közel sem olyan szenvedélyes a szex/a csókolózás. Vagy ne adj Isten elhagyja a párja egy még szebb/jobb csajért/pasiért és akkor döbben rá, hogy nem a létező legtökéletesebbet kellett volna megtalálnom, hanem akit elég jól ismerek és akivel elég jól kijövök, hogy megbízzak benne. Remélem senki nem vágja be a durcit (volt régebben hasonló kérdésem, amely vkinek megsértette a kis mimóza lelkét), csupán a véleményemet és gondolataimat írtam le, amilyen természetesen jogom van, és kíváncsi vagyok, hogy nektek ezzel kapcsolatban mi a véleményetek, hogy látjátok?

2016. jún. 7. 15:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
11%
Nem látom értelmét ennek a kérdésnek, bocs.
2016. jún. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Általában akarsz a 21. századi társkeresésről beszélni, vagy a GYK-n reprezentált emberekről akarsz beszélgetni? Mert nem mindegy.


Amúgy mindezek amiket a kérdésed elején megfogalmazol, egyidősek a civilizációval. A társadalmi konvenciók pedig a múltban sokkal erősebbek voltak, mint ma, bár nekünk, a 10 millió anyós országában, ahol mindenki annyira tudja, hogy mi lenne a másik dolga vagy mi lenne jó a másiknak, szóval nekünk itt még mindig elég messze van az a világ, ahol felnőtt emberek a maguk dolgával foglalkoznak elsősorban.


De ha kicsit eltávolodsz a GYK-s közönségtől, és a valóságban kezdesz szemlélődni, akkor százezrével fogod találni a normális párokat, akik jól-rosszul, de igyekeznek összetartani és harmóniában élni egymással meg magukkal.

2016. jún. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, feltettem már ezt a kérdést régebben hasonló formában, és elég kevesen tudták megfejteni, hogy mire is voltam kíváncsi valójában.

Tényleg sok a megfelelési kényszerrel élő ember, lelki társ helyett egy tökéletes, plasztikusan kiöntött, ellenkező nemű személyt keresnek.

Nem értik az igazi párkapcsolat lényegét, sajnos...

2016. jún. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy párkapcsolat már eleve kudarcra ítéltetett, ha bármelyik fél úgy érzi, hogy őneki ehhez most meg kellett alkudnia, kevesebbel kellett beérnie, mint amire vágyna. Az ilyen csak egyre nagyobb lelki nyomorhoz, és szerencsés esetben rövidesen, szerencsétlen esetben hosszú idő múltán, akár már egy vagy több gyerek rovására, de véget ér.

A másik fél iránti testi vonzalomnak ÉS a személyiségbeli kompatibilitásnak egyszerre kell fennállnia, különben fail.

2016. jún. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon tetszik a felvetésed, elgondolkodtató.., ill. meggondolandó. :)

Jó érzés értelmes fiatalok gondolatait olvasni. Köszönöm. :)

2016. jún. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#1,2: Aki értelmezni tudja a kérdésemet, és kicsit is "belelát" a sorokba, az tudni fogja, hogy mire gondolok. Amit írtam nemcsak a GYK-ra vonatkozik, sőt...

Szóval ne féljetek koptatni a billentyűzetet és írjátok le ti is a saját gondolataitokat! :)

2016. jún. 7. 16:27
 7/16 anonim ***** válasza:

2. Igen, jó lenne, ha mindenki a maga életével foglalkozna, de nincs így... :)

4. Egyetlen egy dolgot felejtesz el ill. felejtünk el a testi-lelki nagy kompatibilitásban: az IDŐ-t. A folyamatos változást..., mint testileg, mint lelkileg. Az idő múlását, változtató hatását nem lehet elkerülni.

Szal, okoskodhatunk, meg választhatunk huszonévesen hozzánk illő párt, kompatibiliskedhetünk, garancia nincs, Senkinek sem... :)

Szép napot!

2016. jún. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

"#1,2: Aki értelmezni tudja a kérdésemet, és kicsit is "belelát" a sorokba, az tudni fogja, hogy mire gondolok. Amit írtam nemcsak a GYK-ra vonatkozik, sőt...

Szóval ne féljetek koptatni a billentyűzetet és írjátok le ti is a saját gondolataitokat! :)"


Ja, éppen így tettem, meg is kaptam a lepontozást. :D

Kiírhattad volna a kérdésbe is, hogy csak azok írjanak, akik egyetértenek veled. :)

2016. jún. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Néha elgondolkodom, hogy iszonyatosan jól válogathatom meg a barátaimat és társaimat, mert ezeket a jelenségeket csak távolról látom...

Engem nagyon nem érdekelnek a társadalmi konvenciók, hozzám képest ugyan minden ismerősömet jobban izgatják, de egyiknek sincs megfelelési kényszere, egyik sem hajlandó minimálisnál többet szenvedni más véleménye miatt. És csupa ilyen férfival randiztam és most is ilyennel járok.

Lehet, tényleg csak szerencsés vagyok, vagy nagyon jól szelektálok... Vagy szimplán mindenki mellettem lesz lesz**omember :D.

Ezek az emberek, akikről írsz, vagy megtanulják azt, hogy ugyan fejlődni mindig kell, de nem másért, és hogy az önbizalom akkor jön el, és vele együtt egy értékes párkapcsolat, ha az ember jólérzi magát a bőrében, ismeri magát és fejleszti, és ennek nekiállnak vagy depresszióba/gyűlöletbe fojtják a bánatuk. Az egész egy rendszerszintű probléma, mert csak a nagyon szerencséseket erősítik meg önmagukban, akár iskolában nem arra figyelnek, hogy milyen X milyen szépen énekel, hanem hogy milyen buta matekból, a szülő elképzel egy ideális gyereket, és a sajátját ebbe a létbe kényszeríti, aki különös, azt kinézik, stb. Most ebből vagy kitör az ember vagy nem és folyamatosan megfelelési kényszerben fog élni.

A másik probléma még, hogy nem tanítják meg azt sem, hogy normális, hogy mindenkinek más az ízlése. Valaki lehülyézi és felszínesezi a másikat, mert az képtelen vonzódni kövér/sovány/magas/alacsony/metálos/rapper/kopasz/stb. emberhez, pedig ez egy teljesen normális dolog. Én képtelen lennék összejönni egy csonkolt végtagú emberrel, mert elijeszt, iszonyattal tölt el a látvány. Nem egy ilyen haverom volt, de nem bírtam volna, nem tudtunk volna eljutni egy olyan kötődési szintre, hogy ne zavarjon. De ha azzal történne, akit szeretek, más helyzet lenne. Nem tartom felszínesnek magam miatta,pedig tudom, egyesek szerint emiatt az leszek. Az ő véleményük.

Ez a folyamatos, mások feletti ítélkezés teszi tönkre az embereket. Nem a társkeresés olyan, mint írtad, hanem az élet maga.

Én ki is zárom azt, aki lehúz... És be is vonzom a jobbnál jobb embereket. :)

2016. jún. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt hiszitek, hogy sok az ilyen ember. Csak úgy tűnik. Az internetes fórumokra is csak egy töredék jár fel és önti ki a lelkét, hisz nincs általában mellette senki aki meghallgassa. Hidd el rengetegen boldogulnak, rengetegen akik csúnyák, alacsonyak, magasak, kövérek találnak párt maguknak és élnek boldogan, de ha csak a GYK-ból indulsz ki és a különböző cikkekből amik ellepik a netet, akkor rossz úton haladsz. Egy cikk is, ami akármiről szólhat, kb úgy néz ki hogy megkérdeznek 100 random embert, (maximum 1000) és ebből vonnak le egy világmegváltó konklúziót.

Hihetsz te akármit, vagy bárki (akár én) bármit, fals eredménye van, hisz csak egy töredék emberrel állunk szoros kapcsolatba, és amíg az interneten bárki írhat bármit, addig azokat én nem nevezném relevánsnak.

2016. jún. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!