Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Csak én gondolom azt, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én gondolom azt, hogy a XXI. századi társkeresésre ezek a dolgok jellemzőek leginkább: görcsös megfelelési kényszer, tökéletességre való törekvés, társadalmi elvárások/konvenciók és elvakultság?

Figyelt kérdés
Nem szégyellem bevallani, hogy 23 évesen még nem volt igazi, normális kapcsolatom (a leghosszabb 2 hónapig tartott). Lehet, hogy én vagyok egy naiv szabadelvű emberke, de mindig úgy gondolkoztam, a legfontosabb, hogy először is az ember legyen magára igényes (arc, átlagos mennyiségű sport, épp csak annyi, hogy ne legyen egészségtelenül elhízott) illetve intelligens és akkor mindig képes lesz megtalálni a hozzá illő lelki társát, akivel kijön, aki mellett nem azon filózik, hogy a másik pasi/csaj mennyivel jobb, mennyivel magasabb/izmosabb/dúsabb hajú/ne adj Isten nagyobb ott odalent. Az ismerőseim körében, de főként itt a GYK-n is látom ezt a szánalmas "vergődést", ezt a sok kétségbeesett megfelelési kényszerekkel küzdő embert (túlnyomó többségében férfiakat), aminek sajnos úgy látszik tényleg van alapja és az emberek nem mehetnek el emellett szó nélkül. Amikor olyan kérdéseket olvasok, hogy "Lányok/Pasik..Nektek bejön-e ez meg az...hátrány-e ha valaki kopaszodik...milyen magasságú pasi kell nektek, gyúrjak-e vagy sem...van-e esélyem így, van-e esélyem úgy..." Brrr. és ilyenkor tényleg azt gondolom, hogy az emberek nem párt akarnak maguk mellé választani, aki mellett megtalálják a lelki nyugalmukat, a közös célokat/jövőt/témát/harmóniát, hanem, hogy a másik ekkora/akkora/ilyen/olyan legyen. Mintha egy kis számítógép dolgozna a fejekben, amolyan "neurális katalógus/szűkítési lista", ami kidob X találatot a fejben kiválaszt közülük egyet és az illető megtalálta álmai pasiját/nőjét, közben meg lehet, hogy a testi vonzalom 5-10 év múlva, esetleg 50-60 éves korra halványulni kezd és akkor jönnek a problémák, akkor döbben rá az ember, hogy nem egy "genetikai csodát" kellett volna választani, akinek A-tól Z-ig tökéletes volt minden porcikája, hanem egy olyan embert, akire a legnagyobb bajban is számíthat és lelki támaszt nyújt abban a korban is, amikor már közel sem olyan szenvedélyes a szex/a csókolózás. Vagy ne adj Isten elhagyja a párja egy még szebb/jobb csajért/pasiért és akkor döbben rá, hogy nem a létező legtökéletesebbet kellett volna megtalálnom, hanem akit elég jól ismerek és akivel elég jól kijövök, hogy megbízzak benne. Remélem senki nem vágja be a durcit (volt régebben hasonló kérdésem, amely vkinek megsértette a kis mimóza lelkét), csupán a véleményemet és gondolataimat írtam le, amilyen természetesen jogom van, és kíváncsi vagyok, hogy nektek ezzel kapcsolatban mi a véleményetek, hogy látjátok?

2016. jún. 7. 15:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

nem csak neked jut eszedbe, tegnap volt pont címoldalas téma az indexen egy hasonló fejtegetés szakembertől


[link]



Egyébként alapjában véve az a fő gond ezzel az elmélettel, hogy mindenki az utolsó szóig egyetért Veled, és azt mondja, igen, én is a tökéletes szépség helyett a tökéletes bizalmat keresem, de a valóság az, hogy ez sok esetben csak "PC" kommunikáció, és énhazugság, hiszen bizonyos szint felett már ciki lenne bevallani, hogy egy 50-es bicpesz vagy egy D kosaras melltartó az egyetlen szempont, az intelligencia, a kommunikáció, a bizalom helyett.

2016. jún. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
46%
Ezt beszéld meg azokkal a nőkkel (értsd: a nők 99%-ával), akik a makulátlan külsővel áldott, tökéletes testű, öntelt, nagyképű alfáknak azonnal szétdobják a lábukat, s a legmocskosabb tulajdonságaik fölött is szemet hunynak. Szerinted miért akar minden csalódott férfi ezekhez a szörnyetegekhez hasonlítani? Csak tán nem azért, mert hatványozottan nagyobb sikerük van a nőknél?
2016. jún. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szerintem a legnagyobb baj, hogy a világ felgyorsult körülöttünk, így mi is égetőbbnek érezzük a problémát, nincsen társunk. Előrébb tolódtak az első szexuális élmények is, így ma már rendszeres, ha valaki 20 éves korára nem tapasztalt hasonló dolgokat és ezért folyamatos frusztrációi vannak.


Azonban véleményem szerint a legnagyobb probléma manapság az, nem vagyunk képesek belül változni, alkalmazkodni a másik félhez. Kidobjuk az ablakon és menni akarunk tovább. Ezért is görcsös a társkeresés, mert egyre lehetetlenebbnek látják emberek az Igazi megtalálását és egyre inkább azt érzik, még 1000 pasit/nőt el kell fogyasszak, hogy benne megvalósuljanak a belém kódolt elvárások.

2016. jún. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Jó a felvetés, jogos is. Hihetetlen ami ezen az oldalon megy, de az is ami a szórakozóhelyeken. meg mindenhol. elképesztő ez a világ.


örültem hogy legalább 1 ilyen témát találtam.


legjobbakat!

2016. júl. 18. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék nő lenni... ami manapság megy az már dúúrva... mindenhol, plakáton, cimlapon, dobozon, mindent nőkkel reklámoznak, beteges szinten, ráadásul senki sem néz úgy ki. szerencsére. sok szerencsétlen meg feszeng mert nem olyanok. és nem veszik észre hogy saját magukat tagadják meg, álarcokat vesznek fel, stb... aztán meg jön a sirás GYK-n...

nehéz manapság nem megörülni....

2016. júl. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A nőknek még hagyján. Nekik ott a smink, azon kívül annyi a dolguk, hogy ne 120 kilók legyenek és igénytelenek. Lesz, aki elfogadja őket. Egy férfinak több évnyi kemény munka árán tökéletes testet kell csinálni, huszonéves korára biztos egzisztenciát biztosítania, mindenben halál tapasztaltnak lennie, és tökéletesen magabiztosnak. Mert lassan ezek a tök alap elvárások...melyik a nehezebb?
2016. júl. 18. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!