Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Az emberekkel miért nem lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az emberekkel miért nem lehet beszélgetni a lelkükről?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy mindenki annyira fél saját magától és az érzéseitől. Inkább mindent magukba fojtanak, próbálnak nem tudomást venni a gondokról, de attól még azok ott vannak, és ha bele sem gondolnak, hogy min kellene változtatniuk, hogy jobb legyen, akkor semmi nem lesz jobb... Emiatt van ennyi lelkisérült is szerintem, mert nem tudják feldolgozni normálisan a problémáikat.
2016. júl. 27. 21:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Vagy nem ismerik fel, amit te leírtál (mert szerintem nem mndenkinek ilyen egyértelmű), vagy félnek a következményektől. Én a második kategória vagyok.
2016. júl. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek veled.


Lesz..rják az egész lelki dolgot, gáznak és értelmetlen badarságnak tartják, csak a test a fontos számukra, az anyag, miközben nem jut el a tudatukig, hogy test és szellem alkot egy kerek egészet.

Egy másik variáció, hogy nem is tudnak arról, hogy a lélekkel is jó lenne foglalkozni.


Sokan még a szavakat se értik, nem gondolkodnak el a valódi jelentésükön:

"Mérges vagyok" - MÉREGgel táplálom a lelkemet

2016. júl. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%
Lehet van igazság abban amit írsz, de szerintem a legtöbb ember pusztán azért csinálja ezt mert nincs aki meghallgatja, nincs olyan ember aki mellett teljesen őszinte mer lenni, nincs meg az a támasz akinek az ilyet ki lehet adni. (persze kölcsönösen) Valóban sok a lelki sérült ember és az elfojtás egyfajta védekezés szerű dolog.
2016. júl. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%

Mit várni, egy olyan országtol világtól ahogy elnyomják az ember lelkét manipulációval, elterelik a figyelmet a belsőről, és minden a külsőről. Pokemongo hány embert mozgat meg.. jó kis menekülés a virtuális világba

Nők a szexbe menekülnek, férfiak az alkoholba

2016. júl. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk pl. a családban sosem volt divat a problémák kibeszélése, így én is az elfojtást szoktam meg. Plusz nem is nagyon érdekelt soha senkit, ha bajom volt, legtöbbször észre sem vették, hogy valami nem stimmel, és amikor jött valaki, aki egyszer észrevette, hogy magam alatt vagyok, nem tudtam mit kezdeni a helyzettel. Nem szoktam hozzá ahhoz, hogy kibeszéljem a dolgaimat, nem is tudtam, hogyan kell megnyílni, és őszintén szólva azt gondoltam, hogy úgyis mindenkinek megvan a maga problémája, minek terheljem még rá az enyémet is.
2016. júl. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
mert nincs nekik? xD
2016. júl. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Miért nem szeretnek az emberek magukról beszélni? Talán mert imádnak visszaélni egyesek ezekkel a személyes(ebb) információkkal.
2016. júl. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Eszter76 ***** válasza:
100%

Mert ahhoz, hogy megnyíljon valakinek, teljes bizalom kell. Nem lehet csak úgy, a szomszéd nénivel a lelki bajairól beszélni senkinek. Sőt, sajnos ha csak úgy bárkinek megnyílnánk, bizony sokan vissza is élnének vele.

Az is valószínű, hogy sokan, akiknek gondjaik vannak nem is érzékelik ezt, vagy nem tudják, hogy mi a baj - ehhez is kell egyfajta (lelki) érettség. Ha a környezetében sincs senki, aki észrevegye, akkor bizony magukra maradnak az ilyen emberek.

Szerencsések azok, akik elmondhatják pl. a párjuknak, ha valami gondjuk, bajuk van. De ez akkor az igazi, ha kölcsönös - sőt, ha megvan az összhang, akkor a másik úgyis észreveszi, ha valami gond van, még mielőtt nagyobb baj lenne belőle.

2016. júl. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én túlságosan is kitárulkoztam eddig, azért végeztem mindig a szemétben.
2016. júl. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Mert nincs kinek elmondani a bajukat, nem bíznak egymásban az emberek, megjegyzem, sokszor jó okkal. Sokan továbbadják a bizalmas infókat, mások manipulálni próbálják azt, aki kitárulkozott nekik. De vannak, akik csak szimplán belerúgnak még egyet az illetőbe, mert ettől erősebbnek és többnek érzik magukat.
2016. júl. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!