Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Érdemes úgy, barátnőt szerezni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes úgy, barátnőt szerezni, hogy nem miattad van veled, hanem inkább azért hogy neki legyen jó?

Figyelt kérdés

Sokszor az van hogy a nő nem a férfi miatt jön össze, hanem maga miatt. Hogy neki jó legyen elsősorban, tehát biztonságot adjon akár fizikai, akár anyagi stb. vagy helye pasit mutogassa a barátnőinek.

Szerintem ez egy önző kihasználás, ilyen feltételekkel felesleges barátnőt "tartani".

Minek így barátnő?


2016. júl. 28. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Bebeszélheted magadnak, hogy a párválasztás egy önzetlen dolog, de az a helyzet, hogy mindenki önző dolgok miatt indul neki, hogy neki legyen jó. Aztán később, mikor megszereti a másikat, szeretné, ha az illető boldog lenne és ezért mindent megtesz. De ezt is azért teszi, mert neki jó érzés, ha a másik boldog.

Tehát véleményem szerint színtiszta altruista viselkedés nem létezik- még édesanya- gyermek kapcsolatban sem: ott pedig az anya azért önzetlen, hogy a génjeit továbbadja.

L

2016. júl. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ez pont így van a férfiaknál is, nagyon sokan csak saját érdekből keresne párt majd rövid távú házastársat, majd pár év múlva jogot formálva arra, hogy könnyen váltsanak. Ez a viselkedés sajnos divatos.
2016. júl. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%
Minden nő így választ párt.
2016. júl. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pontosan erről beszélek, hogy szinte minden nő így keres, válasz párt magának és pontosan emiatt minek így barátnő egyáltalán?
2016. júl. 28. 10:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez inkább itthoni sajátosság (vagy Kelet-Európa). Egy ilyen stílus fel sem merülhet Norvégiában mondjuk. A nő is fizet mindent, nincs ez a balkáni lehúzás jelleg.
2016. júl. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bizonyos értelemben mindenki egy kicsit önző érdekből lép párkapcsolatba, de ez független attól, hogy milyen nemű.

Van, aki azért, hogy mutogassa, bár ilyen embert nem ismerek, de nektek elhiszem, hogy ilyen is létezik.

Van, aki azért, hogy eltartsák (férfi és nő egyaránt, csak a férfi típusát ennek ti azért ismeritek kevésbé, mert nőkkel ismerkedtek, nem férfiakkal).

Van, aki fizikai biztonságot keres, mert védtelennek érzi magát.

Van, aki boldog akar lenni valaki mellett (és mindegy neki, hogy a másik is boldog-e mellette), és van ennek a fordítottja is, a mártír típus, aki azt keresi, aki mellette boldognak érzi magát, csak ez nem feltétlenül kölcsönös.


Én azt keresem, akivel összepasszolunk, hasonló ritmusban élünk, hasonlóképp tervezünk, hasonlóképp gondolkodunk, hasonlóképp önálló felnőttek vagyunk, akivel a különbségek összeegyeztethetők, és kölcsönösen boldoggá tesszük egymást. Úgy akarok párkapcsolatban élni, hogy a párom is boldognak érezze magát mellettem, de én is annak érezzem magam mellette, így tudunk leginkább kiegyensúlyozott légkört kialakítani és biztosítani magunknak és az esetleges leendő gyerekeinknek.


Remélem, valamit ebből is megértettél, de ha tovább akarod ócsárolni a többi embert, akkor további jó szórakozást hozzá. Nekem jelenleg rendben van a vérnyomásom, nincs szükségem arra, hogy önmagam stresszelésével emeljek rajta. :-)

2016. júl. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

Nem azért, de miért lennék olyannal, akivel nekem nem jó, nem tesz boldoggá? Szerinted miből kéne állnia egy párkapcsolatnak, mi a célja?

Nyilván, ha szeretem a másikat, arra törekszem, hogy boldog legyen ő is, de mit ér ez, ha szenvedek? Ilyen felállásból nem lesz harmónikus kapcsolat. Persze, az más kategória, hogy egyesek felvágnak a párjukkal, de csak gondolj a vén 50-60-as pasikra, akik 20 éves nővel vannak. Mindkét nemből lehet ilyen szitukat kiemelni, meg még ennél rosszabbakat is.

De a kérdésre válaszolva: amíg ennyire korlátolt és önző a gondolkodásod nem éri meg barátnőt "tartanod".

2016. júl. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!