Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Van olyan férfi a világon,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan férfi a világon, aki határozottan tudja, hogy mit akar és azért tenni is képes?

Figyelt kérdés

Volt egy hatalmas csalódásom, az a kapcsolatom öt évig tartott. Óriási pofára esés volt, mert végig hitegetve voltam, hogy ha türelemmel leszek felé, akkor összeköltözünk. Öt évig tartott a türelmem, mire be kellett látnom, hogy nem fog változni semmi. Amikor annak véget vetettem, teljesen padlóra kerültem, de meg akartam adni az esélyét, hogy boldog lehessek. Megismerkedtem valakivel, aki hosszas és kitartó munkával elérte nálam, hogy újra bízni tudjak. Csodálatos érzés volt újra fontosnak érezni magam, elkezdtük tervezni a jövőt, családalapítást. A tenyerén hordott, azt mondta, mindent meg akar nekem adni, amitől boldognak láthat. Már szinte minden részletét megbeszéltük az összeköltözésnek, mikor közölte, hogy akármennyire szeret, képtelen összeköltözni. Próbáltam jobb belátásra bírni, de csak rosszabb lett, egyre távolabb kerültünk egymástól testileg/lelkileg.

Eszméletlen csalódást okozott, megforgatta a kést a szívemben és úgy érzem, most már tényleg soha, senkiben nem fogok tudni megbízni.


35/N



2016. szept. 13. 12:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
39%

Öhm hát sajnálom de valószínűleg naiv vagy. Igen, 20 évesen életem első szerelmének még én is elhittem minden szavát, akármennyire is túlzásnak tűnő tervei voltak, de hát szeret biztos úgy lesz.


Aha. Hát annyira nem. :D


Nem olyan nagy kaland különbséget tenni az emberek között, abban a tekintetben, hogy ki az, aki csak mondja és ki az, aki meg is teszi. Ha ez neked 35 évesen még gondot okoz, nem csodálom, hogy nehezen megy a pár találás.

2016. szept. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Noren1989 ***** válasza:
35%

A kérdésed szinte semmiben nem kapcsolódik a leírásodhoz, kénytelen vagyok a válaszom kettéválasztani.


Igen, van férfi aki tudja, hogy mit kell tennie. Ők általában mérlegelnek is, tehát a befektetett energiamennyiséget meg tudják becsülni, és az alapján dönteni, hogy érdemes-e.


A leírásodra válaszolva, csak idézek: "...végig hitegetve voltam, hogy ha türelemmel leszek felé, akkor összeköltözünk..." Hitegetésről beszélsz, tehát most vagy utólag konstatáltad, hogy ez kamu, vagy már akkor is tudtad?


Ha akkor is tudtad...35 évesen mit hittél, mi lesz?

Egyetértek az #1 válaszolóval, mi szerint naív vagy.

2016. szept. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
24%
Vannak: Hitler, Lenin, Sztálin, Mao, Kim Ir Szen, Erodgan, Putyin, öreg Csau, Pol Pot, Chavez, Rákosi, Biszku, Horthy, Bismark, Kádár, Nixon, Kadhafi, Mubarak, Oszama Bin Laden, Szaddam, Atatürk, Bibi (Israel), Ghandi, Csurka, Torgyán stb.
2016. szept. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Őszintén, benne vagy egy kapcsolatban, ahol a férfi mindent megtesz érted, folyamatosan közös jövőről beszél, álmokról, amiket veled akar megvalósítani. Elvisz a szüleihez, az összes barátjához és mindenkinek elmondja, hogy te vagy neki az igazi. Ezek után nem éreztem, hogy bármiben is kételkednem kellett volna, bátran adtam át magam annak az érzésnek, hogy végre megtaláltam azt, aki engem akar. Aztán, egy napon közli, hogy bocs, de mégsem, mert megijedtem a felelősségtől... nem érzem, hogy bennem van a hiba. Kevés ugyanis arról beszélni, hogy mi a vágyad az életben, ha tenni már nem teszel érte semmit, mert félsz, hogy mégsem sikerül.


Pont azért hittem neki, mert nem akartam abba a hibába esni, mint sokan, hogy egy-két csalódás után általánosítanak és minden férfit szemétként könyvelnek el. Mindig azt hallom, hogy a kapcsolat alapja a bizalom, én ezt megadtam, lám, megint hiba volt.

2016. szept. 13. 13:11
 5/14 Noren1989 ***** válasza:
0%
Én inkább kapcsolatfüggőnek látnám az ilyen embert, de te tudod...Mennyi idő után történtek ezek a lépések? Ismerted előtte is, vagy társkeresős fogás volt?
2016. szept. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Társkeresőn ismerkedtünk meg. Egy évig terveztük a közös életet, addig igaz, hogy csak kéthetente találkoztunk, de napi 3-4 órát beszéltünk telefonon és ahogy letettük, már írta is az üzenetet, hogy hiányzom. Ez így ment egész évben, aztán hirtelen átment az egész bizonytalanságba, már egyre bizonytalanabb volt, ha szóba került az összeköltözés. Gyakorlatilag, ahogyan közeledett az összeköltözés időpontja, úgy lett egyre labilisabb érzelmileg, egy idő után már arra sem tudott épkézláb választ adni, hogy ha tényleg szeret, miért hagyja, hogy elveszítsen? Még most is nyűglődik...
2016. szept. 13. 13:28
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy egyszer, egy bizonyos férfiben csalódtál természetesen nem jelenti azt, hogy a férfiak többsége ilyen.


Azt látom a környezetemben, hogy főleg a 30+ korosztály, aki hozzád is korban illik már inkább céltudatos és igen, rendelkeznek tervekkel, álmokkal, tesznek is érte.


Nyilván nem mindenki és nem csak és kizárólag az életkortól függ, de a férfiak többségénél az én környezetemben ezt látom, ez a normális.


Az egy másik kérdés, hogy ezek a tervek és célok mennyire vannak összhangban a te céljaiddal.


Az előző kapcsolatodban sem feltétlenül az volt a "hiba", hogy a partnered nem akart összeköltözni (szíve joga, még akkor is, ha esetleg tényleg nem nyíltan vállalta ezt fel, hanem sunyiskodott vagy hitegetett téged- de ugyanígy lehet, hogy csak te voltál a rózsaszín felhőben és egyszerűen nem vetted a jelzéseit, ezt mi innen nem tudhatjuk, te pedig nem vagy objektív).


Inkább az, hogy nem hasonlóak voltak a céljaitok, nem volt meg a konszenzus vagy az összhang.

(attól, hogy te szerettél volna összeköltözni, az még lehet egy férfi célja, hogy nem akarja ezt tenni- egyik sem jobb a másiknál, csupán más).


A csalódásod szerintem adódhatott a fentieken túl abból is, hogy azt látom, hogy te szépen tervezgetted egyedül is a közös jövőt, álmodoztál róla, de KONKRÉTAN nem beszéltetek meg határidőt vagy nem kötöttétek valamilyen feltételhez (pl. ha végzett az egyik fél a tanulással, ha eléri a közös jövedelmetek az x forintot, ha letelik a másik valamilyen vállalt pénzügyi kötelezettsége stb. lehet ezt folytatni).


Számomra a konkrét terveket pont az különbözteti meg az ábrándozástól, hogy van benne a cél mellett egy kitűzött határidő is, az ahhoz vezető út is, amihez lehet kötni (nyilván ezt is lehet közösen módosítani, mint minden mást, de a felek számára nyilvánvaló a feltételrendszer).


Az, hogy elképzeled és színkóddal együtt megvitatjátok, hogy a valamikori közös hálószobában a fal milyen színű lesz egészen addig álom marad, amíg nem konkretizálódik, hogy MIKOR és HOGYAN.


Tudom, hogy nem túl hízelgő, de érdemes lenne egy kicsit efelé menni a naívság és a várakozás, a szemérmes "jajj, hogy hozzam fel" hozzáállás helyett.


35+ évesen nem tudok olyan témákat elképzelni két ember között, akik szívesen töltik az ágyban is együtt az idejüket, amit ne lehetne nyíltan, őszintén, tényszerűen is megbeszélni.

A közös élet, a pénzügyek, a jövőbeli tervek épp ilyenek.

39N

2016. szept. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen van ilyen. De a párod úgy látszik nem tudja mit akar.
2016. szept. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

...utolsó hozzászóló vagyok ismét (39N).


Azért nem ártott volna, ha az utolsó kommentedet kérdező a kérdésben is megosztod.


Azt feltételeztem (szerintem többen is), hogy nem egy interneten megélt, 2 hetente találkozós, távkapcsolat jellegű kapcsolatról mesélsz itt 35 évesen...

Ennek tükrében számomra nem olyan nagy csoda, hogy a férfi ha 5 évig ráért 2 hetente találkozgatni, meg cseten érzelmi életet élni, akkor nem nagyon iparkodott a közös élettel.


(kövezz meg, de azon sem lepődnék meg esetetekben, ha kiderülne, hogy van ott másik szála is az életének, csak te nem tudtad... sajnálnám, de úgy tűnik, hogy te a könnyen megvezethető kategóriába tartozol, nem?)

2016. szept. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kevered, az öt éves kapcsolatom nem távkapcsolat volt, a jelenlegi párommal egy éve ismerkedtem meg társkeresőn, tehát egy éve élünk távkapcsolatban. Nyilván nem cuccolsz össze rögtön valakivel, akit még alig ismersz, ezért egyeztünk meg abban, hogy kb. egy év utánra tesszük az összeköltözés dátumát. A pontos dátum is megvolt, ehhez közeledvén kezdett bizonytalanná válni.


Ezektől függetlenül lehet, hogy én vagyok túl naiv, de hol a határ a naivság és a bizalmatlanság között?

2016. szept. 13. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!