Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi is a japánok sorsára jutunk párkeresés terén?

Figyelt kérdés
[link]
2016. szept. 25. 10:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%
én már arra jutottam meg sok barátom is hála a liberális agymosó médiának.... én már undorodom a ""nőktől""
2016. szept. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
63%
Könnyen lehet. Rossz ezt kimondani, de nagyon hasonlít a két társadalom. Itt még talán nem annyira, de nagyon afelé kezd alakulni. A japán nők nem nézik semmibe a férjeiket, max. pénzkiadó automatának. A férfiak hajnalban mennek gyorsvasúttal munkába, este pedig hazafelé döcögnek, a pénzt leadják a nőnek, aztán igyekeznek kipihenni magukat. Nem egyenrangú társnak, hanem haszonállatnak tekintik őket. Érthető, hogy egy mai japán fiatalnak nincs kedve ehhez, hogy előreláthatóan ennyi "karrierje" legyen egész hátralevő életében. Ha megnézzük, itthon is alakul már, sok fiatal férfinak pokoli nehéz párkapcsolatot kialakítania, mert a nőknek csak a legjobb elég, kevesebbel nem is érhetik be. A legjobb persze nem az emberi oldalra érvényes, hanem a külső jegyekre.
2016. szept. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%

Ez egy teljesen más kultúra. A náluk kialakult helyzettel köszönőviszonyban sincsen a magyar "helyzet".

Azért idézőjeles, mert itthon nincsen semmilyen helyzet..

2016. szept. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
30%

Amit olvasok külföldi oldalakon tapasztalatokat japánokról.


Japán nők/férfiak = magyar nők/férfiak

2016. szept. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
30%

Nem vennék mérget arra, hogy a számok és a forrásaid annyira hitelesek.

Viszont ha tényleg így van, akkor nagyon töketlen a kormány mindkét oldalon. Egy hülye egyenletet nem képesek megoldani... Persze az is számít, hogy az e a cél, hogy megoldják.

2016. szept. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%
Könnyen lehet. Nem csak az, hogy nem találnak sokan párt... A már meglévők is idegenekként élnek és a titkolózást, saját kis szférát előbbre tartják a család egységénél. Fingjuk nincs róla hogy mit jelent a család és ezt egyre több embernél lehet megfigyelni. Aki meg szépen, szeretetben él a társával, azt kinéznék, miközben ők csalják meg gyilkolják egymást. A férjem munkahelyén is van aki nem érti, miért siet haza, miért igyekszik elkerülni hogy ott alvós dolgokra el kelljen menni, hogy miért nem örül az olyan programoknak. És családos emberekről beszélünk! A másik fele meg külön jár szórakozni a feleségével. Aztán volt olyan munkatársa, akiknél már megcsalásra is volt példa. És közülük van aki egyszerűen nem tudja felfogni és elfogadni azt, hogy neki a család az első és VELÜNK érzi jól magát. De nem kell ilyen messzire menni, nézz körül gyakorin. Na, szerinted? Ilyenek az emberek... Az ilyenek jobb is ha nem vállalnak gyereket. És csak rosszabb lesz.
2016. szept. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
43%
Én már odajutottam.
2016. szept. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Azt hiszem úgy 5-10 éve láttam, egy tv2 napló vagy fókusz ba egy feldolgozást, hogy a japánba a szülők, kijárnak a gyerekeikkel készült poszterekkel a parkba, hogy összeismerkedjenek a másik nem szüleivel és a gyerekeiknek szereznek randikat, hogy legyen unokájuk.
2016. szept. 25. 11:01
 9/16 A kérdező kommentje:
Örülnék ha találnék, egy olyan nőt aki úgy gondolkodik mint a #6-os. De ha ki írnék egy kérdést, hogy milyen dolog az, hogy a feleségem-barátnőm ott alvós team-buildingre megy.... mindenki lehurrogna.
2016. szept. 25. 11:10
 10/16 Noblesse Oblige ***** válasza:
83%

Ott azért jóval jobban el vannak idegenítve egymástól a két nem. Egyik ismerősöm kint járt középiskolába japánban, és ha köszönt a fiú osztálytársainak, akkor zavarba voltak, meg keresztül néztek rajta. Egy év kellett hozzá, hogy összebarátkozzon egy vele egykorú fiúval, hiába koedukált az iskola. A két nem nem nagyon érintkezik. Felnőve pedig egyre nehezebb áthidalni a szakadékot.


Japán egy kicsit más világ. Sok minden meghatározza az ott kialakult helyzetet, többek között a régi hagyományok is. Szerintem a két ország ilyen értelemben nem összehasonlítható.

2016. szept. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!