Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért lesz ennyi ember, aki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért lesz ennyi ember, aki másokat hibáztat? Az miért van, hogy én kövér vagyok és sikertelen, és mégse a másik nemre fogom ezt a problémát, meg nem őket hibáztatom, amiért ez így van?

Figyelt kérdés
De komolyan, mások hogy nem jutnak el idáig, nem olyanbonyolult.
2016. okt. 4. 18:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
75%

Amúgy elég egyszerű pszichológiai oka vannak.

Ezek a másokat hibáztató emberek rendszerint eléggé egoisták, önteltek. Ugyanúgy megvan férfiaknál, nőknél is.

Tipikus külső leírása, átlagosan felöltözött nő, kissé meghízva, látványosan nem érdekli a külseje, és dől belőle a férfigyűlölet. Tökéletesen elégedett önmagával, gyerekkorában csak azt kapta vissza, ő mennyire szép, ügyes, sikeres. Ezért az életben nem fog tenni azért, hogy valóban ilyen legyen, ellenben nem érti, miért nem rajongják körbe.

Hát kb ennyi a recept.

2017. febr. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
38%

Én nem hibáztatom egyik nemet sem. Én a médiát hibáztatom és a szilárd értékrend hiányát, bármelyik nemről is legyen szó.


Egyfelől a társkeresés piaccá vált, kereslet-kínálat, fizetős oldalak, a kapcsolatok meg olyanok, mint a Big Mac, gyorsan megkapom, kidobom a papírcsomagolását, nem laktam jól, megyek tovább, eszem mást. (Félreértés ne essék, szeretem a gyorskajákat, ez egy analógia volt.) Nem divat egymás megismerése, egy bizalmi viszony kiépítése, lelki-intellektuális alapú nyitása valaminek, amiből aztán testi kapcsolat és tartós szerelem lehet. Miért is fáradoznának ezen az emberek, amikor mindenhonnan - főleg interneten, de az óriásplakátokat is mondhatnám - meztelen testek ömlenek, és megnőtt az ingerküszöb. Most már senki nem izgul fel azon, hogy hú, kivillant a bokája, meg milyen szép szerelmes levelet írt, amit lovon hozott el a birtokunkra.


Persze érződik, hogy ez így nem jó, és egyre több boldogtalan embert termel, úgyhogy a piac ezt felismerve ontja az "önismereti", "spirituális", Flow, Slow, akármilyen írásokat. Légy önmagad, teljesítsd ki önmagad, no meg persze add át önmagad másnak, szeress!

Kategorizáld, aki szembejön, és mérd fel, te azonos kategória vagy-e, eszerint beszélgess vele, mégpedig úgy, ahogy leírjuk, különben nem lesz sikered, mennek a következőre.


Nem csoda, hogy férfiak-nők egyaránt össze vannak zavarodva. Aki mély kapcsolatot akar, azt egyszerűen nem várják már meg. Lehet tovább klikkelni a következőre.


Itt mutatkozik meg a szilárd értékrend hiánya, a második felvetés. Aki tisztában van vele, milyen egy valódi kapcsolat, mert már megélte vagy nem a kúrással indít, hanem türelmes, annak kevesebb, de tartalmasabb és tartósabb kapcsolata lesz. Csak valóban úgy néz ki, ezek az emberek egyre kevésbé fognak partnert találni. Aki pedig azt látja, hogy az általa pozitívnak, erkölcsösnek tartott értékrend sehová nem vezet, nem lesz különösebben boldog. Ha erős jellem, hibáztatni ugyan nem fogja az embereket, de bizalmatlan lesz és beforduló. Erre nem tudom a megoldást, valószínűleg ezt is meg lehet szokni, hiszen az értékrend kicserélése egy "modernre" nem olyan, mint lefogyni vagy autót vásárolni megfelelési célból.

2017. febr. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!