Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mit lehet tenni, ha reménytele...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni, ha reménytelen eset vagyok?

Figyelt kérdés

20 éves elmúltam, lány vagyok. Igazából közelebb állok a 21-hez, de sosem volt még senkim, és az igazat megvallva még csak próbálkozás sem. Közeledni senki nem közeledett hozzám, és én sem próbálkoztam.


Alapvetően introvertált vagyok, jártam már pszichológusnál és pszichiáternél is (alvásproblémák miatt), szerintük szociális fóbiám van. Antidepresszánssal akartak kezelni, de azt meg én nem szerettem volna. Van még néhány egészségügyi problémám is, amiknek köszönhetően nem vagyok elégedett a testemmel, van néhány plusz kilóm, nem tökéletes a bőröm, és nem tartom magam világszépének sem. Persze, nem vagyok egy bányarém sem, de ettől függetlenül az önbizalmam egyenlő a nullával.


Ha magamon nem változtatok, sehogy sem lesz esélyem? Fogalmam sincs, mit kezdhetnék a helyzettel, sokszor próbáltam már változtatni, és semmi eredményt nem tudtam elérni. Néha nagyon mély hullámvölgybe kerülök, és fontolgatom az öngyilkosságot is.


Van még valaki, aki így érez, vagy hasonlókat élt át? Lehet ezen valahogy változtatni külső segítség nélkül?



2016. okt. 9. 18:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A hiba az csak benned lehet. Bármilyen csúnya is egy lány, 20 évesen nagyon könnyen tud pasit találni.
2016. okt. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha már jártál pszichológushoz, talán érdemes lenne még egyszer ellátogatnod. Én is jártam már, tehát tudom, hogy tényleg hasznos tud lenni. Antidepresszánst jól tetted, hogy nem szedted be, nekem is ajánlották, de magamtól letettem, nem segített semmit. Pszichológus tudna segíteni, hogy tudj nyitottabb lenni azemberek felé, ha eddig nem sikerült magadtól. Elkésve nem vagy semmivel.
2016. okt. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Miben fogadjunk, hogy pénzért se, de ingyen se szexelne senkivel innen?!
2016. okt. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Némi kis akaraterőre lenne szükséged,vagy el kellene fogadnod magad olyannak amilyen vagy.Ha ez megtörténne akkor lenne esélyed párt találni,de 20 évesen még semmiről sem maradtál le.
2016. okt. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Noblesse Oblige ***** válasza:

Ha te nem segítesz magadon más nem fog rajtad az biztos! Első sorban magadnak kell megtalálni azokat a módszereket, amik segítenek egyensúlyba tartani. Én a testmozgást tudom javasolni, nekem depresszióra nagyon bevált (mert hajlamos vagyok rá), nyáron futni szoktam, vagy biciklizni télen csak sétálok. Eleinte nem érzel majd semmi különöset ez egy hosszútávú dolog. Séta közben benyomhatod a fülest és közben a kedvenc zenéid nyomhatod. A rendszeres mozgással hormonálisan tudsz javítani magadon. És az önértékelésedben is segít, ahogy egyre többet bírsz. Aztán ha már a napi 1 óra séta nem elég már, akkor kereshetsz más sportot. Bármit választasz, és kell segítség jó közösséget fogsz ott találni. A legtöbb barátom régi edzős társ. És a szociális kapcsolataid is javulnak.

Aztán táplálkozás is sokat számít. El kell hagyni a nehéz és cukros kajákat. Egy ideje már én is csak 1 csésze kávét iszok kicsi mézzel és ennyi. Édességet is ha eszek, akkor étcsokit. Sok zöldséget, gyümölcsöt, főzeléket fogyasztok. Olvass utána neten milyen étrend ajánlott depresszió esetén. Így a testi hajlamaid javíthatod.


Aztán dolgozhatsz a szociális életeden. Abban neked kell megtalálni az utat, hogy tudsz nyitni mások felé. Lehet az művészet, videózás, esetleg önkénteskedés. Nem szabad elhagyni magad. Ez a legfontosabb. Én is küzdök ezzel van, hogy minden egyes nap. Először magadra kell fókuszálni, aztán jöhet csak a párkapcsolat!

2016. okt. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)


Tudom, hogy csak én magam tudnék változtatni, de sorozatos kudarcok után egyszerűen feladtam. Jártam orvosnál az egészségügyi problémáimmal, de vagy nem volt eredménye, vagy még inkább elvette az önbizalmam.


Hosszú évekig sportoltam, diétát is tartottam, de hormonális problémák miatt nem lett eredménye. Most meg, amikor már talán lenne, a kudarcok után nagyon nehéz ismét belefogni, vagy csak nincs akaraterőm hozzá.


A szociális élet még nehezebb, próbáltam, de egyszerűen nem érzem komfortosan magam. Pszichológushoz lehet, hogy tényleg vissza kellene mennem, de ott is rossz élményekkel találkoztam, magánra pedig jelenleg nincs keret.

2016. okt. 9. 18:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Antidepresszánsokat soha ne szedj be. Azok alapján, amiket olvastam róluk, gyakorlatilag bármilyen szert előbb beszednék, mint ezeket. Nem lehet, hogy nagyon sok plusz kilód van? Valószínűleg úgy sokkal nehezebb a dolog egy nőnek. Hasonlóan nehéz nekem is, csak férfiként, nem túlsúly miatt.
2016. okt. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az antidepresszáns hatásait láttam a baráti körben, így eléggé idegenkedtem tőle, alapból nemet mondtam rá.


Sosem voltam és nem is leszek nádszálkarcsú, engem olyan 5-6 kiló az, ami ténylegesen zavar. Az átlagnál picit magasabb vagyok, és egészen arányos (mármint alkatra). Lefogytam már kb. 10 kilót onnan, ahonnan indultam, de a maradékot évek óta nem sikerült sehová sem mozdítani, aktív sporttal és diétával sem, az valószínűleg már egészségügyi problémák miatt maradt, akkortájt borulhatott fel a hormonháztartásom. Az elmúlt egy-két évben már lehet, hogy más a helyzet, de azóta nem is próbálkoztam.

2016. okt. 9. 19:09
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyáltalán nem hinném, hogy benned van a hiba. Lehet csak szimplán így alakult. Sok pasi nem mer közeledni. Nekem is tetszett már nagyon olyan lány, amit a többiek lehet legjobb esetben csak átlagnak neveztek volna, nekem mégis nagyon tetszett és egyszerűen akkor nem mertem közeledni. Sok pasinál meg az a baj, hogy rettentő önbizalomhiányosak és értéktelennek érzik magukat. Mondjuk nem gondolja, hogy egy nő szívesen fogadná az ő közeledését.


Nekem is sok alvásproblémám volt az elmúlt időben. Volt, hogy kijött rajtam, volt hogy elmúlt. Azt vettem észre, hogy összefüggésben lehet szociális dolgokkal. De nem hiszem hogy szedned kéne bármilyen antidepresszánst ezért. Nem értek hozzá, nem vagyok szakember, de szerintem jól tetted, hogy nem mentél bele.


Az egészségügyi problémák gyakran nem is láthatóak. Kinek nincsenek manapság? Nekem is kijutott belőle és meg tudom érteni, hogy miért éled ezt meg ilyen nehezen. Ugyanakkor nem hinném, hogy annyira "végzetes eset" lennél :)

A néhány kiló pluszt sokan szépnek vagy vonzónak tartják. A tökéletes vagy tökéletlen bőr sem alapkövetelmény. A szeplők vagy anyajegyek is tudnak ám baromi szépek lenni. Vagy akár a bőrhibák.


Szerintem sok embernek lehet ilyen korszaka, hogy az öngyilkosságot fontolgatja. Ha ez az érzés régóta tart vagy már tenni is készültél ilyen irányba, akkor mindenképpen kérjél segítséget. Lehet érdemes lenne másik pszichiáter tanácsát is kikérni. De remélem csak egy ideiglenes hullámvölgybe kerültél épp. Gyakran én is nagyon borúsan látom az életem és be tudok depizni. Ez azért mindig elmúlik.


Magadon változtatni vagy sem, ez jó kérdés. Sokan azt tanácsolják amolyan tipikus "rendes lány"-oknak akik kevés figyelmet kapnak, hogy kezdjenek el kihívóan öltözni és járjanak bulizni, mert attól megjön az önbizalmuk és jobban érzik magukat. Én ezt azért sajnálom, mert sok értékes ember züllik így le.


Ha van kedved beszélgetni velem, örülnék neked :) Bár gondolom most sokan megkerestek levélben, hogy ismerkednének

2016. okt. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzáfűznék, hogy 20 évesen még nincsenek olyan messze tőled a gimis emlékek. És hát a gimis közeg nem egy olyan közeg, ami az introvertált embereknek kedvező lenne. Lehet sokszor amiatt is látod borúsnak a dolgokat és reménytelennek a helyzeted, mert nagyon sok negatív élményed volt. Legalábbis erre tippelek. Sok aljas ember éli ki magát úgy, hogy összetöri mások lelki világát. Ha egészségügyi gondjaid is voltak a gimi alatt, akkor különösen előjöhetett a társaidból az szemét.
2016. okt. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!