Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Kapcsolatfüggő vagyok vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kapcsolatfüggő vagyok vagy szimplán szeretethiányos?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok, pár hónapja lett vége egy kapcsolatomnak (1 évig tartott) én szakítottam mert már csak megszokás volt az én részemről és mert vágytam a szabadságra is. Pár hétig jól elvoltam. Kb 1 hónap után kezdett hiányozni a törődés, az hogy mellettem van valaki aki szeret. Ez ma már annyira elfajult, hogy egyfolytába azon vagyok, hogy legyen valakim mert már nem birom a magányt. Sokszor sírok és szorongok emiatt. Van egy fiú akivel egy buliban ismerkedtem meg pár hete. Szemeztünk és táncoltunk is. Nekem annyira jól esett hogy egy pasi megpuszilja az arcom, megérint, hogy azóta is csak ő jár a fejemben. (Nem hiszem, hogy többet akarna mert nem nagyon keres) olyan érzésem van, mint ha szerelmes lennék. Pedig tényleg csak pár órát volt velem, még csók se volt. Kicsit félek, hogy ez már beteges a részemről vagy ennyire szeretethiányom lenne ilyen fiatalon?
2016. nov. 17. 08:26
 1/4 anonim ***** válasza:
25%
picit idősebb lennél elhívnálak egy italra,így hagylak tovább szenvedni 😋
2016. nov. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Én konkrétan 7-8 éve sírok és szorongok magamban emiatt. Nem volt még sose barátnőm. De egyébként úgy magára a kapcsolatra se vágyom annyira, mert felhúztam magamban ilyen ellenérzéseket. A törődés viszont nagyon hiányozna. Összebújás, csók, szex, ölelés...stb

Nem hinném, hogy kapcsolatfüggő vagy, csak szeretethiányos.

2016. nov. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%
A kapcsolatfüggőség legtöbbször összefügg a szeretethiánnyal. Elkezdenék a helyedben előbb önismerettel foglalkozni, mielőtt beleugranék bármibe, mert nagyon süt az írásodból, hogy egyáltalán nem vagy képben az érzéseiddel és azok forrásával, ez pedig sok problémát fog még okozni az életben. És most tekintsünk el az "ember társas lény blablabla" dumáktól, amiket olyan gyakran olvasok itt, de egy egészséges lelkű, kiegyensúlyozott embernek nem okoz gondot pár hónap, vagy akár év egyedüllét.
2016. nov. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ahamm. társfüggőségre utaló jelek vannak.

És akkor bizony nem szerelmet érzel, hanem azt szimbiózis iránti szükségletét, amit a csecsemő érez az anyjával.


Pszichológushoz elmehetsz felderíteni mitől alakultak benned a dolgok így, és segíthet felülírni a rossz viselkedési mintákat. Alapvetően mindenképp ez a saját önismereti munkád lesz, szóval olvasmányokat is keress!


Keresd meg magadban az érzéseidhez kapcsolódó szükségleteidet, és gyökereit, érts meg a tested-lelked működését!


[link]

Itt van egy lista segítségként, hogy meg tudd nevezni őket. Nekem segített a belső kommunikációmban, a lelki kiegyensúlyozottságom kialakításában.

2016. nov. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!