Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ilyen helyzetben hogy lehet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen helyzetben hogy lehet egy zárkózottt emberhez társkeresőn kicsit közelebb férkőzni, hogy megnyíljon ő is?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem: tényleg megismerni szeretném, nem kalandot. A nemeket meg direkt nem írom, nem lényeg.


Szóval társkeresőn "futottunk össze", kölcsönösen nyomtunk a másik profiljára egy kedvelést, így végül vettem a bátorságot és írtam Neki. Amivel nem tudok egyelőre mit kezdeni, hogy nagyon zárkózottnak tűnik, nem tesz fel kérdéseket. Írta is, hogy bizalmatlan, meg merném feltételezni azt is, hogy él benne a gyanú, hogy akár kamu is lehet a profilom, mert 1 képet raktam fel csak magamról... Nehéz na... Hangsúlyoznám, nem vagyok kamu ember, egyszerűen nem szeretem a magamról készült képeket, egyen látja a fejem meg a komplett kinézetet, a többire ott a személyes találkozó. Ott sem fogok másképp kinézni.


Próbáltam érdeklődni, nyitott kérdéseket feltenni, hogy mi célból van fent itt meg mivel szereti eltölteni a szabadidejét (ne rögtön a sablon a mit dolgozol, kivel élsz meg társait erőltessük), de nem igazán válaszol, így megakadtam kicsit... Merem feltételezni, hogy azért csak szimpatikus vagyok/voltam neki, mert elég hamar válaszolt meg ugye kölcsönösen "kedveltük" is egymást.


Szóval aki hasonlóan zárkózott és bizalmatlan jellem, nálatok mi működik, mi oldja kicsit a hangulatot?


2017. jan. 28. 12:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Te meséltél neki magadról?
2017. jan. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy ez a lájk nyomás hogy működik, visszavonni nem lehet? Lehet, hogy már nem bír. Beszéltetek és meggondolta magát. Lehet, túl sok vagy neki.
2017. jan. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

1: nem, nem borítom rá a kompleett önéletrajzom, főleg ha ő nem érdeklődik. Szeretném azt érezni, hogy ő is meg szeretne ismerni. De nem erőszak a disznótor.


2: Vissza lehet vonni, sőt még az üzenetre se muszáj válaszolni. Azért durva lenne, ha kb. 6 mondat után meggondolta volna magát (ennyit írtam neki eddig kb., 3 rövid üzenetnyit, benne 1-1 kérdéssel). Emiatt kizárnám, hogy sok voltam.

2017. jan. 28. 13:03
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha zárkózott, akkor így is erőszakosnak tűnhetsz. És az elsőnek is igaza van, magadról mondj valamit, mert így kihallgatás-feelingje van.
2017. jan. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem véletlenül nem nyomtam kedvelést senkinek a profiljára ilyen oldalakon. :-) Mi van, ha az írásod stílusa nem jött be neki?
2017. jan. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
63%
Aki betegesen gyáva, félénk, hitetlen, azzal nem sok mindent tudsz kezdeni, ha ő nem akarja. Sok a követhetetlen "logikájú" ember, akinél sosem tudod, mivel érdemelted ki az eltűnést, a letiltást, a hisztit. Az ilyeneknek nehéz a kedvükre tenni, ha nem érdeklődsz, akkor ráfogják, hogy azért, mert nem vagy kíváncsi rájuk, ha érdeklődsz, akkor meg biztosan vissza akarsz élni a bizalmukkal. Ha nem mesélsz magadról, akkor biztosan csak kamu vagy, ha mesélsz, akkor meg biztosan önző vagy, meg untatod, mert hát miért nem vele foglalkozol. Szerintem attól, hogy bizalmatlan, még kérdezhetne tőled, sőt, ebből ki is deríthetné, hogy nem kamu vagy. Ha hosszabb idő múlva is ugyanezt az érdektelenséget és bizalmatlanságot tapasztalnám az illető részéről, akkor elzavarnám a francba, szórakozzon mással. Férfi létemre bennem is van némi bizalmatlanság és keserűség, de én érdeklődő vagyok, és ha mások kérdeznek beszélgetés szintjén, akkor válaszolok, nem vagyok gyáva.
2017. jan. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

4: 3 kérdéstől már erőszakos? Hűha... Alapvetően az emberek ismerkedni járnak fel, akkor hogyan ismerjem meg másként, ha nem kérdezek, hogy Ő milyen, mit szeret, mi érdekli? Nem kötekedésből, tényleg érdekel.

Arra szeretnék megoldást találni, hogy amíg nincs igazán közös téma, akkor el tudjunk indulni valamilyen irányba a bezsélgetésben. Hogy pl. ő miért van itt. "Ismerkedni? Az klassz, én is. Téged is megtalált már ilyen meg olyan beteg ember? Mert nekem írt már ilyen meg olyan, hogy... hát nem durva?"

Vaaagy, mivel tölti a szabadidejét. "Sorozatnézés? Az király, nekem a kedvencem ez meg az, ismered? Arról szól, hogy... Te milyeneket szeretsz?"

Na érted. Valamit csak kell kérdezni, hogy beszélgetés alakuljon ki és ne egyoldalú monológ. Önző dolognak is érezném, ha az lenne mindig, hogy én én én. Egy beszélgetés számomra két emberről szól.


5: mi van ha a stílusom nem jön be neki? Ez szerintem így full vaktában lövöldözés, hisz Ti mármost többet megtudtatok rólam, mint ő :) Meg a stílusomról. De igazad van, nem jöhet be mindenkinek, lelke rajta annak, aki pár sor után emiatt offol. :) Biztos benne van ez is a pakliban.


6. köszönöm, teljesen igazad van. Ne akarjam egy pohár forró vízzel feltörni a Sarki jégtakarót :D

2017. jan. 28. 13:24
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a további kitartó írogatás megteszi egyelőre, és egy idő után le lehet írni, hogy félsz, hogy egy kicsit sok vagy mert látszólag keveset kérdez...

egyébként anno van amikor én is megkaptam, én viszont nem szeretem a kérdezgetős beszélgetéseket, azt se ha monologiználnak az emberek, mindig arra próbálok reagálni amit a másik ír, nekem így természetesebb a dialógus és ha felmerül bennem egy kérdés, azt felteszem.

2017. jan. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
47%

#7: Az mondjuk tényleg furcsa, hogy kapásból mindenki kizárólag téged hibáztat, de hagyd rájuk, az itteniek többségétől ez zsigerből jön. Talán azért, mert a többség hasonló ahhoz a személyhez, akivel ismerkedsz, betegesen bizalmatlanok, félénkek, frusztráltak, én legalábbis sok ilyen emberrel beszéltem már itt, és gyakran hiába próbáltam elnyerni a bizalmukat, nem sikerült. Úgyhogy van tapasztalatom az ilyesmiben, egyszerűen energiavámpír az ilyen ember.

Ha pár nap után sem látsz semmi változást az illetőnél, akkor mondd meg neki, hogy szarsz rá magasról, nem fogsz neki könyörögni, ő nem tett semmit hozzá a beszélgetéshez, ismerkedéshez, süljön meg a saját zsírjában, de nincs joga nyafogni, hogy neki milyen rossz élete van, ha egyszer se nem kérdez semmit, se a te kérdéseidre nem reagál. Akár férfi, akár nő az illető, nem vagy köteles udvari bolondként szórakoztatni senkit, és neki sincs joga elvárni tőled, hogy időt és energiát pazarolj rá. Az ilyen embert ésszerű időn belül el kell hajtani, az önsorsrontók nem érdemelnek mást, idővel talán észhez térnek. A 6-os voltam, esetleg priviben megírhatod vázlatosan, hogy hogyan próbáltál eddig kommunikálni vele, hátha tudok segíteni, hogy egy zárkózott ember hogyan reagálhat, bár a leírásod alapján nem sok esélyt látok arra, hogy bármikor is fel tudd törni az illető páncélját, és neked nem is kötelező a végtelenségig várnod arra, hogy az illető egyszer talán kegyeskedik megnyílni, ez nagy valószínűséggel csak idő- és energiapazarlás lenne.

2017. jan. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Én a spontán beszélgetéseket szeretem, most ez vagy megy valakivel (akár egy idegennel is - igen, akármilyen meglepő) vagy nem. Mindig utáltam a kérdés-felelet típusú beszélgetéseket, mert az engem mindig a sulis vizsgákra emlékeztetett vagy a tucatnyi online kérdőívre. :-) Ne erőltesd a beszélgetést azzal, akivel nem megy magától, valószínűleg nem vagytok egymásra hangolódva.
2017. jan. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!