Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Egyedülálló anyuka vagyok, és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egyedülálló anyuka vagyok, és fogalmam sincs, hogy hogyan szedjem rendbe a szerelmi életemet. Kiszemeltem még lenne is, de hogyan teremtsek vele alkalmat az ismerkedésre, találkozásra, meghódításra, amikor engem otthon várnak haza a munkából?

Figyelt kérdés
Más egyedülálló szülő, ti hogy csináljátok? Anyukám messze él, a bébiszitter még ha nem is az, hogy drága, de jó előre le kell foglalni, és így a spontán adódó lehetőségekről, amik ugye a legjobbak, mindig le kell mondanom. Illetve ott a másik kérdés, nektek mennyire volt elfogadó a gyereketekkel szemben a másik?
2017. jan. 29. 11:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

A kérdésre nem tudok válaszolni, csak egy "tanácsot/kérést" írnék az utolsó mondatodhoz: kérlek, ne az legyen a fontos, hogy a gyereked megfeleljen a leendő pasinak, hanem az, hogy a pasi megfeleljen a gyereknek és neked... Ti egy család vagytok, ahová a férfit kell "beilleszteni", nem fordítva...

Üdv: egy ro.hadék nevelőapával "megáldott", családból kitúrt volt gyerek

2017. jan. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem az a fonotos, éppen, hogy fordítva van. Én elejétől fogva elkönyveltem magamban, hogy mivel gyerekem van, úgysem lesz új párom, és beleestem abba a hibába, hogy megelégedtem a kis plátói álmodozásokkal, holott kezdem úgy észrevenni, hogy még akár lehetett volna is belőlük valami, ha én nem vetem el az elejétől fogva. Ezért érdekelt volna másnak a tapasztalata...
2017. jan. 29. 12:33
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaz nekem nincs gyerekem, de ismerkedtem már egyedülálló anyukával. Valóban nem lehetett spontán randikat kitalálni, de szerintem azért simán megoldható. Bár ez függ attól is, hogy hány éves a gyerek, el szokta-e vinni az apja néha, esetleg van-e olyan másik anyuka, barátnő, akinek szintén van hasonló korú gyereke, és foglalkozna vele addig, amíg te pár órára elmész mondjuk egy randira.

Ha a férfinak tényleg bejössz, és szeretne veled megismerkedni, akkor rugalmasan fog a témához állni. Aki azonnal randit akar, és nem érti meg, hogy neked kötelességeid vannak, azzal nem is érdemes foglalkozni.

Munkatársamat tudnám példának felhozni. Megismerkedett egy 1 gyermekes anyukával, össze is jöttek hamar, és 1-2 hónap után már össze is költöztek. Vagyis ő a nőhöz. 1,5 éve vannak együtt, happy minden, és már a közös gyermeken gondolkodnak. Szóval nem egy lehetetlen vállalkozás. :)

Nem a pasinak kell elfogadónak lennie, hanem fordítva. Vagyis is-is inkább. Anno elváltak a szüleim, anyámmal maradtam, aki az évek során 2 "udvarlóját" mutatta be. Rühelltem, hogy egy számomra tök idegen férfi van a másik szobában, és nem is akart nagyon megismerni, persze ez kölcsönös volt. Az ilyen nem tesz jót egy kialakuló kapcsolatnak, és egy anya-gyermek kapcsolatnak sem. Szóval először a gyermekeddel próbáld elfogadtatni az új helyzetet, ha már olyan korban van persze.


30F

2017. jan. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, olyan jókat írtál, köszönöm szépen! A gyerekem 5 éves, én 33. A kicsivel úgy dumcsizzuk meg egymás szerelmeit, mint két jó barát :). Neki is van szerelme az oviban, és az enyéimről is tud, meg érdeklődik. Aki engem most érdekel, azzal ismerik és kedvelik is egymást. A barátodnak nem volt gyereke amikor egyedülálló anyukával kezdett? És miért éppen anyukával, hiszen olyan sok lány van, akinek nincs gyereke. Vagy ez nem volt olyan fontos szempont és csak én "reagálom túl"? A gyereknek az apja semennyire sincs a képben, sosem találkoznak. Barátnő, ovodai csoporttárs anyukája esetleg tényleg szóbajöhet...
2017. jan. 29. 12:42
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Ha ilyen jó a kapcsolatotok, akkor sok gond nem lehet a jövőben. :) Persze azért van különbség a között, ha beszéltek róla, vagy hogy egyszer tényleg beállít a férfi. Bár ha ismeri és kedveli, akkor tényleg nem kell nagyon aggódni. :)

A barátomnak nincs gyereke, és hogy mondjam, eddig nem sok nő mellett tudott megmaradni hosszabb ideig. Egyik után jött a másik. Ami miatt mellette megmaradt, szerintem az az, hogy egy gyermektelen, huszonéves nő/lány még más világképpel rendelkezik, mint egy olyan nő, akinek már van gyereke. Egy gyerek felelősséggel jár, meg kell kicsit komolyodni hozzá, míg egy fiatal huszonéves még élni akarja az életét, nem veszi komolyan a dolgait. Plusz lássuk be, a mai fiatalok közt nagyon nehéz normális nőt/férfit találni, mert eléggé elferdült a világ sajnos. Ezért vagyok egy ideje egyedül, mert nem találok olyat, akivel el tudnám képzelni hosszútávon.

Sokan túlkombinálják ezt a kérdést, és bebeszélik maguknak, hogy egy gyerekkel nem lehet ismerkedni, mert hátrány, és örökre egyedül fognak maradni. Pedig sokaknak ez pont, hogy előny. :) Úgyhogy nem kell kétségbe esni emiatt, hanem meg kell próbálni. :)

2017. jan. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Attól, hogy van gyereked, még te lehetsz annak az embernek a tökéletes nő. Ne mondj ilyeneket, hogy de hát sok a másik nő, akiknek nincs. Ne, ezt ne. Ne becsüld magad alá csak azért, mert van egy kis gyereked. Persze, úgy is kell nézned, hogy a gyerekednek mi a jó, de ne apapótlékot keress, hanem társat, ő se fogadott gyereket keres, hanem egy társat. Persze, ott egy gyerek, de ettől még te ugyanolyan, teljes értékű nő vagy, mint akinek nincs gyereke! Ezt hidd el, legyél felszabadult, találj egy normális faszit, és legyél boldog :) F
2017. jan. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit nézd másként a dolgokat. Én is, olyan nőt vettem feleségül, akinek kisgyermeke volt.

Lett volna több lány is, akit feleségül vehetek. Nem bántam meg, hogy azt vettem el, akit szeretek és ő is szeret. Soha nem szabad feladni, hogy neked gyerekkel úgysem lesz párod.

Az igaz, sok pasi nem fogadja el, de vannak akik igen, ezt a helyzetet. Nekem is vannak ilyen ismerősök és össze fognak az anyukák. Ők is össze járnak és pár órára vigyáznak is a gyerekekre. Ezt az oviba meg próbálhatod, főleg ha van pár egyedülálló anyuka.

2017. jan. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, én tényleg eddig másképpen láttam a dolgokat, de amiket írtatok azok nagyon elgondolkoztatnak... Nem, nekem eszembe sem jutott apapótlékot keresni, sőt egyáltalán semmilyen palit nem jutott eszembe keresni :), még azt sem vettem észre/hittem el, ha valakinek esetleg én kellettem volna... De akkor egy kicsit mostmár nyitottabb szemmel fogok járni, és nem zárkózom el a lehetőségek elől... Még egyszer köszönöm, nagyon hasznosak voltak a hozzászólások!
2017. jan. 29. 14:36
 9/11 anonim ***** válasza:

Férfiként azt tudom javasolni, hogy olyan társat keressél aki családban gondolkozik, olyat, aki stabilitásra-harmóniára vágyik és hajlandó ezért áldozatot is hozni.

Ami nagyon fontos.....egy kisgyerekes anyuka életét majdnem teljesen leköti a gyerek(ek), tudatosan kell helyet szorítanod a párodnak....mert nem várhatod el senkitől, hogy mindenre tekintettel legyen és boldogan vállalja az utolsó helyet a sorban. Ha egy férfi azt látja, hogy van rá igény, tudja mit várnak el tőle és magabiztosnak érzi magát,akkor esetleg belevág, máskülönben menekül minél messzebbre. Ha egy picit is azt érzi, hogy ő csak egy eszköz, hogy egy igás lovat keresel magad mellé aki leveszi a terhet a válladról, akkor valamit nagyon rosszul csinálsz.

Volt ilyen kapcsolatom 8 évvel ezelőtt, 5 hónapig bírtam, pedig elég kitartó embernek tartom magam. A hölgyeménnyel már korábbról ismertük egymást, belevágtunk, de teljesen felesleges volt. 2 ill 3,5 éves kisfiú, soha nem volt egy nyugodt percünk, mindig valami közbejött, betegség, apuka,ha elutaztunk mindig valami balhé volt, többet öregedtem velük mint mással 10 év alatt. Egyet kell hogy értsek azzal az állítással, hogy ilyen esetben a férfinek az egész családot kell elfogadnia, felvállalnia, és ha ez nem harmonikus, akkor nem fog belevágni.

39F

2017. jan. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én az elejétől fogva teljesen egyedül, segítség nélkül nevelem a kicsit, bele sem tudok gondolni, hogy milyen az, ha a párom besegít, úgyhogy azt azért kétlem, hogy első kézből rátestáljak mindent. Viszont arra azért volt igényem, hogy legyen fizetett segítségem, inkább másra nem költöttem, vagy túlóráztam, de a házimunka ne vegye el az energiámat teljesen. így a gyereknevelésbe sem "halok bele", nem úgy mint sok férjes ismerősom, akik mindent maguk akarnak elvégezni, aztán csodálkoznak, hogy kihűl a kapcsolat. Én szórakozni is eljárogatok, hol gyerekkel, illetve időnként a bébiszittert is megengedem magamnak. Én úgy gondolom,hogy a gyereknek is fontos a példa, hogy egy társaságibb életformát lát maga előtt, mint egy otthonülő, besavanyodott, "az élet nehéz" hozzáállást. Őt is rengeteg gyerekprogramra viszem, amihez barátok, barátok szülei is csatlakozhatnak. Szóval szerintem ilyen szempontból nem vagyok egy elrettentő eset... Rengeteg programot szervezek én magam a barátoknak, ahová éppen azok az anyukák nem szoktak eljönni, akiknek pedig van párjuk, és szerintem simán megtehetnék... Cserébe én sem fogok majd fakanállal a kezemben állni az ajtónál, amikor a gyerekem majd társasági életet él, és esetleg később jön haza, vagy tudomisén... szerintem ez így normális. De még egyszer, nem tudom, hogy párban hogy csinálják a feladatmegosztást...
2017. jan. 30. 16:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!