Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan szerezzem vissza az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan szerezzem vissza az önbizalmamat, hogyan szerezzek barátnőt?

Figyelt kérdés

22 éves fiú vagyok, egyetemre járok, külsőmre semmi panaszom nem lehet. Valahogy azonban nem megy a csajozás... Nagyon félek az elutasítástól és a megszégyenüléstől. Amikor meglátok egy gyönyörű lányt nagy bennem a késztetés, hogy megszólítsam, azonban egy láthatatlan fal teljesen megbénít. Ez pokoli kínnal jár, hát még akkor, hogyha a lány is keresi a pillantásomat. Ha egy lány kezdeményez, akkor hirtelen leomlik ez a fal és valamelyest megkönnyebbülök, így volt már egy kapcsolatom. Azonban ha ez így folytatódik, akkor majd nem én választok magamnak feleséget, hanem az választ ki engem és félek boldogtalan leszek.

Ez a bénító érzés egyébként nem csak szép lányok esetén van bennem, hanem az életem összes területén egyfajta bátortalanságként jelentkezik, amikor új emberekkel találkozom.

Állítólag kis koromban sokkal gátlástalanabb voltam, aki rögtön barátkozott, és nagy bizalmat vetett mindenkibe. Testvérem nem lévén azonban nem tanultam meg megvédeni magam, ezért nagyon sokat szenvedtem kisiskolás korom óta a többiek főleg szóbeli bántásaitól (testi esetén megvédtem magam, de a lelkemnek az is nagyon fájt). Az érettségi környékére megtanultam már jobban megvédeni magam, azonban az önbizalmam a padlóra került, és azóta is csak nagyon lassan mozdul el onnan. Az a baj, hogy nem látom az alagút végét, nem találok semmi megoldást, közben pedig lassan megőrjít a magány.

Ha valaki kilábalt már ilyen helyzetből, vagy bármi ötlete van, kérem segítsen!



2017. febr. 2. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem sincsen tesóm, szarrá szekáltak általánosban mert dagi voltam. Aztán 3 év küzdősport és konditerem, azóta ne mszólt még be senki. Én ezen úgy javítottam,hogy kit érdekel mit gondol mit veszthetek minden lányhoz odamentem aki tetszett.. :)
2017. febr. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a bátorítást, próbálom összeszedni magam! A sport egy jó ötlet, abból sok önbizalmat lehet meríteni. arra most jobban ráfekszem akkor! Én egy lelkileg nagyon érzékeny srác vagyok, és ezt nem szégyellem, viszont pont emiatt lehet még bennem most is ilyen mélyen ezeknek az éveknek a hatása.
2017. febr. 2. 18:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor nem vagy társas, barátokkal körülvéve? Mert ha vki társasági, vannak barátai, nem vagy kevésbé fél mástól.

Tudom nem túl jó ötlet, de ha csajozni akarsz, vmi nyugtató gyógyszert, vagy kicsit alkoholos állapotban próbáld, nem töményre gondolok, van akit egy pohár sör, party ital ellazít és oldottabb lesz.

2017. febr. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!