Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért ráznak le mindig pont...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ráznak le mindig pont akkor a nők amikor kiderül hogy segédmunkás vagyok, nem túl vastag pénztárcával?

Figyelt kérdés

Ennyire felszínes lenne a társadalom?


F/26


2017. febr. 9. 01:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%

Nem hiszem, hogy kifejezetten a pénztárca vastagsága lenne a befolyásoló (bár nem tagadom, biztos van köze), de engem önmagában elriasztana a segédmunkásság, még ha félmillát fizetne, akkor is. Segédmunkásnak jellemzően olyan naplopók mennek (és ez sztereotípia, amit a legtöbben osztanak, ne vedd magadra), akik nem értenek semmihez, mert még csak szakemberként sem lehetnek ott mondjuk egy építkezésen, ők csak a talicskát tologatják meg a köveket dobálják. Se nem kiteljesítő munka, és különösebb szakértelmet sem igényel. Engem nem zavar, ha valaki kétkezi munkás, akkor sem, ha keveset keres, de akkor azt a szakmát azt tényleg úgy csinálja, mint a hivatását, értsen hozzá, legyen benne szakértelme, valami, amitől felnézhetek rá. Ha valami olyan a foglalkozása, amit én is el tudnék végezni (és a fizikai erő hiánya nem lenne kifogás, ha arra kényszerülnék, simán tudnék betonozni- volt már rá példa), akkor azt az embert nem tudom tisztelni, megbecsülni, pedig ezek fontosak egy párkapcsolatban. És a segédmunkások jellemzően nem is törnek előre, többre, nagyobbra, aki 20 évesen segédmunkás, az 50 évesen legfeljebb a segédmunkások koordinátora lesz, de semmi egyéb, nem egy nagy pályaív, amiben kiteljesedik és örömét leli, nem, hamar alkoholista lesz, depressziós, kiüresedett, és nekem ez sokkal visszataszítóbb, mint a vékony pénztárca.


Egyébként még sosem találkoztam olyan segédmunkással, aki reggel 10-kor már nem bűzlött messziről a sörtől, és amikor megszólalt, akkor a kapa nem lógott ki a szájából. Ez azért elég elrettentő.


Persze, ismét, lehetnek kivételek, de mégis. Az általános vélekedés az ez, amit leírtam, és ezeket kerüli az ember. Manapság a segédmunkás a legkevésbé becsült vagy tisztelt szakma, ezzel riogatják a gyerekeket, ha nem tanulnak, míg régen az utcaseprő vagy a szemétszedő ember volt ilyen.

2017. febr. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
78%
Pénzügyi diplomám van,jól keresek,eltartom magam.Ha az illető férfi is el tudja magát tartani,engem nem érdekel hogy szobafestő vagy cégvezető.De az ilyen 80000 Ft-ból tengek lengek 8 lakótárssal vagy anyucival apucival mert nem vagyok hajlandó célokat kitűzni magam elé emberekkel nem tudok és nem is akarok mit kezdeni.Nem azért tanultam és nem azért dolgozok hogy bárkit eltartsak magamon kívül.
2017. febr. 9. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
11%

Pontosan,felszínesek,lenézik a fizikai dolgozókat.Én nem segédmunkás vagyok,de sokszor mondtam magam annak,vagy munkanélkülinek,hogy lássam én kellek neki vagy a pénztárcám.

Aztán ha átment a teszten,akkor már elmondtam,volt aki sértve érezte magát.

Volt hogy lebuktam,pályaudvaron találkoztam a nővel,és jött ismerøs aki megjegyezte hogy még nem látott így utazni.:)

2017. febr. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
83%

Nos, az én értékrendemben van egy nagyon fontos tényező, amit úgy hívnak: ambíció (a fejlődésre való igény és a céltudatosság kombinációja).

Ennek hiányában én képtelen vagyok felnézni egy férfira, ilyen az értékrendem.

Az ambíció pedig nem feltétlenül azonos a jó anyagi helyzettel, sőt... ott van például a párom. Folyamatosan fejleszti magát, erre nagyon nagy igénye van, igyekszik a szakmájában a lehető legtöbb tudást elsajátítani, mert érdekli. Emellett pedig más területeken is fejlődik, pl. nyelveket tanul, folyamatosan művelődik.

Nekem ezek nagyon szimpatikus tulajdonságok. Az anyagi előrejutásban azonban ezek hátráltatják, ugyanis jelenleg hiába van jó állása: egyszerre fizeti a korábbi diákhitelét és a jelenlegi tandíját. A jövedelme jelentős része megy el önképzésre.

Nem magas pozíciókra hajt: a vezető beosztással járó felelősség kimondottan taszítja. A tudásért tanul, hogy a lehető legtöbbet hozhassa ki a képességeiből.


Ez az, ami egy segédmunkásról semmiképpen nem mondható el. Mondhatja azt, hogy vannak távlati céljai, az eddig elért eredményei azt igazolják, hogy nem igazán ambiciózus az illető, mert ha az lenne, akkor azért valamit már fel tudna mutatni szakmai előrejutás terén.

2017. febr. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Én voltam segédmunkas több helyen, aztán tanultam egy szakmát, és most egy masik szakmunkat végzek, amiről nincs papírom. Meg próbaidő alatt kaptam fizetésemelest, mert látják rajtam hogy kitartó vagyok, és napi szinten tanulok valami újat. Ezek mellett egy harmadik szakmunkát végzek otthon munkaidő után, amire egy vállalkozó tanított, mert látta hogy van bennem akarás. Próbálj te is fejlődni. Én se vagyok gazdag, se profi, de folyamatosan próbálkozok, és ezt mindenhol értékelik.
2017. febr. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Leírom a nem népszerű véleményt. Ha meg nem értett zseni zeneművész lennél, akkor is lehetnél "nem túl vastag pénztárcával" rendelkező illető. nem hiszem el, hogy nem látod a különbséget. Aki segédmunkás, arról nagyon sokan arra asszociálnak, hogy összehozott egy kettes érettségit (ami röhejes), és nincsenek ambíciói. Mielőtt megkapom, hogy akinek nincs diplomája, az is lehet értelmes, vegyük észre, hogy nem a diplomáról írtam. De aki diploma nélkül értelmes, általában az is kezd magával valamit az életben, elsajátít egy szakmát, megpróbál abban a legjobb lenni, mondjuk az a célja, hogy 40 éves korára legyen egy saját autószerelő műhelye, vagy ilyesmi. nem segédmunkásként dolgozik.
2017. febr. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
De a kérdésből nem tudtuk meg, mi jellemzi az adott nőket munka vagy tanulás szempontjából.
2017. febr. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
van rengeteg ismerősöm, akinek nincs diplomája. Varrónő, aki azóta filmeknek tervez kosztümöket külföldön. Sajtkészítő szakember, aki teljesen szereti, amit csinál. Medencéket építő férfi, aki szereti csinálni, amit csinál. Aki tényleg értelmes, ritkán marad szakmunkás. Nem midnegy, hogy valaki úgy varrónő, hogy megcsinálja, amit a főnöke mond, és a legnagyobb ötlete, hogy párhuzamosan vagy keresztöltéssel varrja-e fel a gombot, vagy önálló ötletei vannak, és kosztümöket tervez. nem mindegy, hogy valaki kozmetikus vagy sminkmester stb. Minden munkát lehet hivatásszerűen és "ez volt ott" jelleggel űzni. Megfigyelésem szerint utóbbi kategóriába tartozó emberek barátnőt is így választanak: azért ennek a lyuknak udvarolok, mert ő állt épp ott a csinosak közül.
2017. febr. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!