Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ismerkedés programozóként....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ismerkedés programozóként. Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Most kezdek foglalkozni a dologgal professzionális szinten, de úgy érzem, hogy még mindig sok sztereotípia él az informatikusokról. Ha ismerkedem egy lánnyal, szinte félek bevallani, hogy mivel foglalkozom.


Ti, akik már benne vagytok a szakmában: mik a tapasztalataitok? Hátrány jelent a foglalkozásotok?


A fizetés olyan, amiről sokan csak álmodnak, de nem szívesen építenék erre ismerkedésnél.


2017. febr. 9. 18:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Állítsd be úgy, mint ha óriási dolgot csinálnál, de nem mondod meg közvetlenül, hogy mivel is foglalkozol. :)


Ha tanulod:

"Azt tanulom, hogy tudnám az emberek életét egyszerűbbé tenni. Ebbe, akár még te is beletartozhatsz."


Lásd: Facebook-ot is programozók csinálják, még is egyszerűbbé tette a kommunikáció, és minden információs szenny terjedését. :)

2017. febr. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

A párom, a testvérem és tulajdonképpen a teljes ismeretségi köröm férfitagjai mind informatikusok. Jelentős része tartós párkapcsolatban (házasságban) él, sokaknál már gyerek is van (van, ahol már többedik). Egyiküknek sincs problémája a pártalálással, jellemzően intelligens, kedves, csinos lányok/nők a társaik.


Amikor voltam a párom egyik volt munkahelyének valami nyári buliján, ahova "csatolmányok" is mehettünk, megállapíthattam, hogy minden programozónak fiatal, csinos felesége/barátnője van, még akkor is, ha a férfiember amúgy ránézésre nem egy főnyeremény. Szerintem ebből kiindulva azt mondanám, hogy nem okoz problémát a foglalkozás :D

2017. febr. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
* plusz infó a 2. válaszomhoz: az "informatikus" alatt itt értek szoftverfejlesztőket, mindenféle szinteken (junior-senior-architect-csoportvezető, stb), illetve tesztelőket is.
2017. febr. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Hátrány az én szememben maximum az lenne, ha a programozás lenne az egyelten, ami érdekelne, mert akkor nem lenne közös témánk. Persze vannak olyan lányok is, akiket ez érdekel. De am nem hinném hogy ez olyan általános lenne. Az én barátom is programozó, emellett csomó más dologh is érdekli, és még úgy is azt mondom, hogy sok a közös bnennünk, hogy én az IT-hez egyáltalán nem értek, még csak köszönöviszonyban sem vagyunk :D
2017. febr. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Miért lenne ciki a programozás?

Csak az ostoba lányok kötik sztereotípiához.

Én is programozok és a barátom is.

2017. febr. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét eddigi párom mérnökinformatikus volt, a másodikkal azóta is együtt vagyunk (és remélem, maradunk is).

Hidd el, normális lánynak inkább vonzó leszel, mert intelligens, értelmes vagy.

A progosokkal inkább az a gond, hogy sehova sem járnak el, ahol ismerkedni tudnának.

Aki amiatt koptat le, mert "kocka" vagy, azzal jobb is, ha nem törődsz.

L

2017. febr. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
a ferjemnek bejott, vitte a fonyeremenyt:)
2017. febr. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Ja, aki nem képes felfogni milyen munka ez, azzal ne is akarj ismerkedni. És hidd el, találni fogsz magad mellé valakit.

Persze a normális külső a programozóknak sem hátrány

2017. febr. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Ha kèrdezi egy lány,nyugodtan mondd meg mivel foglalkozol, légy büszke magadra, de ha azt veszed észre hogy a lány nem szívesen ragozná a témát, akkor te se tedd, inkább lapozzatok..szerintem nincs semmi szégyen a végzettségedben.. az meg,hogy unalmas,vagy kocka, vagy a többi sztereotípia, egyik sem a programozói szakma velejárója..vannak programozók, akik unalmasak,akik kockák, akikre meg pont az ellenkezője igaz.. nem lehet mindenki James Bond ;)
2017. febr. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért informatikus-informatikus között is van különbség.

Ahol én dolgoztam, ott az ilyen rendszergazda, programozói OKJ szökevények tényleg okot adhatnak a sztereotípiákra, de ismerek sok informatikust, akik meg tudnak jelenni, szakmájukban megbecsültek, van más hobbijuk is, stb.

Szerintem ne félj bevallani, ha ettől elijed egy lány, akkor te vagy az, aki jobban járt.

2017. febr. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!