Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Felvidéken élek egy magyar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felvidéken élek egy magyar lakta faluban. Megismerkedtem egy szlovák lánnyal, aki egyáltalán nem tud magyarul, ezt leszámítva eléggé egy húron pendülünk. Ti belemennétek egy hasonló kapcsolatba a helyemben?

Figyelt kérdés

Röviden csak azzal van gondom, hogy nem beszéli az anyanyelvemet. És az itt többségben levő nép nagy része nem szivesen tanul meg magyarul. Az ehhez hasonló kapcsolatokban a magyar fél szokott alkalmazkodni leggyakrabban, és az otthoni nyelv a szlovák lesz. Amit én (bár tudok szlovákul,) nem tudok elképzelni. Azt sem, hogy a szüleimnek bemutatom, és ha nálunk leszünk, szlovákul kell majd beszélnünk, csak mert ő az anyanyelvemen mem ért.


Szóval tartok a dologtól ez miatt. További aggodalmam, hogy nem szeretném szlovák suliba adni a gyerekeimet (ha egyszer lesznek). És ez szintén komoly konfliktust okozhat a jövőben, amiben én nem szeretnék kompromisszumot kötni.


A harmadik zavaró tényező, hogy kb 50km-re lakunk egymástól, de nem olyan nagy gond a közlekedés. És a város ahol él, szintén nem a szivem csücske.


Sok racionális érv szól az ellen, hogy találkozgassunk, ennek ellenére ha vele vagyok, úgy érzem magam, ahogy eddig egy lánnyal sem éreztem. És úgy érzem, hogy az ő oldaláról is van vonzódás.


Eddig nem sokszor találkoztunk. Ti belemennétek egy ilyen kapcsolatba, találkozgatnátok, aztán majd lesz, ami lesz, vagy jobb lenne csírájában elfolytani a dolgot és nem fejest ugrani bele?


Jelenleg ott tartunk, hogy jövő héten megyünk együtt bálba. Ami biztos jó lesz, és tudom, hogy nem kell előre sietni semmivel, de ha mégis belegondolok a fent említett dolgokba, elbizonytalanodok annak ellenére, hogy úgy érzem, egymásnak vagyunk teremtve.


2017. febr. 23. 15:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én csak akkor nem mennék bele, ha semmi hajlandóságot nem mutat azirányba, hogy valamennyire megtanuljon magyarul, ha már én beszélem az ő nyelvét.

30/f

2017. febr. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
a milliomodik szempont lenne hogy milgen nyelven beszel, ha te tudsz szlovakul akkor beszeljetek szlovakul, akkor is belemennek ha egy betut sem akarna magyarul tanulnisoha, ha egy huron pendultok
2017. febr. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
Márpedig illene megtanulnia valamennyire egy komoly kapcsolatban, ha már egymás családját is látogatják. Legalább alapfokon illik szerintem. Persze majd beszéljen mindenki szlovákul egy magyar családba mert az egyik fél bszik a másik kultúrájára. Fordítva is igaz ez. Én kellemetlenül érezném magam, hogy egy kukkot nem tudok szlovákul, ha szlovák barátnőm lenne, ezért egy alapfokot legalább megtanulnék.
2017. febr. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Fene tudja, én el nem tudnám képzelni, hogy akit a páromnak nevezek, azzal ne magyarul beszéljek. Ezért nem is töröm magam a német nők után egy percig sem. De ez a helyzet más lehet, a megszállt területekre születni...
2017. febr. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha van közös nyelvetek, amit mindketten magas fokon képesek vagytok beszélni, akkor nem mindegy? Ha meg ennyire előre akarsz tekinteni, akkor ha belegondolsz, kétnyelvű csaladban altalaban az a menetrend, hogy ketnyelvuek lesznek a gyerekek is (ez meg az egyik legnagyobb ajandek, amit adhatsz nekik), szoval nem igazan ertem a problemadat (plane ugy hogy meg a csaladban sem lenne semmilyen kommunikacios problema). Ennyi erovel a lany meg jogosan mondhatna, hogy "he, te vagy itt, te beszelj mashogy, mert nekem semmi kozom a magyar kulturahoz". Elvarni barkitol, hogy barmilyen nyelvet is megtanuljon, az meg netto baromsag (mondom ezt ugy, hogy kulfoldi parom van, es en megtanultam az o nyelvet - azert mert en akartam, nem pedig azert mert ezt barki is elvarta volna tolem). Ha ot valasztod, akkor ezekkel a dolgokkal szamolni kell.
2017. febr. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
És akkor majd a gyerekedhez sem magyarul beszélnél? Én ezt nem tudnám elképzelni, és nem mennék bele, mert van benne valami lenéző, ha ő próbálkozni sem hajlandó. de ki tudja, talán nálatok erősebb lesz a szerelem.
2017. febr. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Én se törném magam szlovák, német, angol, vagy bármilyen más nemzetiségű lányok miatt. Csak olyan helyzet állt elő, hogy olyan helyre járok suliba, ami mostanra kő szlovák város lett. És mivel már 3 éve oda járok, elkerülhetetlen, hogy ne találkozzak, beszéljek, szórakozzak szlovák emberekkel. Bele is őrülnék, ha a hétből 5 napot senkivel nem beszélnék a keményfejűségem miatt. Szóval ez van. De köszönöm mindenki véleményét. Ha fogok látni valami nyitottságot, akkor szerintem kialakulhat valami, ha meg nem, akkor nem fogom sokáig húzni a dolgot. Addig meg szerintem fogunk találkozgatni, és lesz ami lesz.

Mindenkinek ment a zöld :)

2017. febr. 23. 18:07
 8/16 anonim ***** válasza:

Az utolsó miből szürte le, hogy a gyerekével nem magyarul beszélne a kérdező? Arról még nem hallottunk, hogy egy gyerekhez nem csak egy nyelven lehet szólni? Aki külföldön él pl., annak a gyereke már nem tudhat magyarul?

Na mindegy, értitek.

Kérdező, én is ebben a helyzetben vagyok, és nekem müködik. Ha esetleg érdekel valami konkrétan vagy ilyesmi, írj nyugodtan :)

2017. febr. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
nem ertelek kerdezo, nem mindegy milyen nemzetisegu, milyen nyelvef beszel??? a lenyeg hogy jol kijottok, van kozos nyel, olyan rohadt fontos a magyar nyelv??? minek?
2017. febr. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Nem, nekem nem mindegy. A magyarság a mai Magyarország határain kívül sajnos kihalóban van. Ezt sajnos nem tudom megakadályozni, annyit viszont tudok tenni, hogy én nem járulok hozzá ehhez a jelenséghez. Megértem, hogy neked nem fontos, mindenkinek más a prioritása. De nekem fontos.
2017. febr. 24. 01:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!