Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A Román, Szlovák, és egyéb...

A Román, Szlovák, és egyéb ehhez hasonló népek jelenlegi történelmi nézeteit, mennyire veszik komolyan nemzetközileg?

Figyelt kérdés

Tudom, nem igazán foglalkoztat senkit a fentebb felsorolt népeken kívül, de azért érdekelne, hogy mennyire nevetik ki őket ill. mennyire nem. Mindig amikor szembetalálkozok egy ilyen "flame war"-al, minden nem magyar az Osztrák-Magyar Monarchiára hivatkozik (mellesleg a szlovákok nem is tanulják így, csak simán a Habsburg birodalmat említik), hogy csak azért mert mi is részesei voltunk a birodalomnak a városok nem voltak a mieink és mégis mi közünk hozzá. Aztán a másik kedvenc "érvelés" tőlük, hogy mindenki itt volt előttünk és virágzó birodalmuk volt, de egymás szomszédi viszonyáról (mármint a Szlovákok, meg a Románok) semmi szó nem esik. Ez nálam azt erősíti, hogy mindkét nép hatalmas kamugyáros.


És itt rátérnék a lényegre: Nálunk is vannak ilyen hardcore nacionalisták, DE itt nem állami iskolákban tanítják szemben a két másik nemzettel. Tehát államilag kiállnak olyan elméletek mellett, amikhez hasonlókat itthon kiröhögnének. Mintha mi azt mondanánk magunkról, hogy minden európai őse a magyar, mely kijelentés megtörténhetett, de hivatalosan nem állunk ki mellette mert zöldség :D


Tehát ez veszélyes ránk nézve? Kellene ezzel valamit csinálni? Ne mondjátok, hogy van fontosabb dolog, mert ha elpusztítják a nemzet múltját, még ennél is kevesebb értéke marad...



2015. ápr. 13. 21:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2%

Minden országban ugyan azt mondják a diákoknak, amit te is leírtál, azért utálják egymást.

Szlovákok azt hiszik mi ezt tanítjuk nektek, de mi meg ezt hisszük a szlovákokról.

Szóval senki sem nevel magyarellenességet, bár vannak ritka esetek is, de itt mo-n is van.


Azért utálnak minket, mert 1000 éve bejöttünk ide, pedig egyik európai nemzethez sem hasonlítunk, sem nyelvileg, sem kultúrailag. Inkább az ázsia népekre hasonlítunk, nagyon, de tényleg nagyon sok hasonló szó van a magyar-japán nyelvben.


Mi ide betolakodtunk, utána fosztogattunk, végigsöpörtünk európán.

Tatárokat sem kedveltük, de ők nem maradtak itt sokáig, de mi itt maradtunk 1000 évig.

Románia nem létezett, de moldva és havasalföld igen régóta létezik, csak más a neve.

2015. ápr. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Mindössze valamivel igazolniuk kell a nemzeti történetírásukat.


A szlovákok például két szót használnak a Magyar királyságra (Uhorsko) és a mai Magyarországra (Madjarsko). Mint látod a magyar, csak az utóbbiban van benne, vagyis ők azt egy soknemzetiségű államnak tartják, amiben a magyar csak az egyik nép volt. Így hát megtehetik, hogy egy kis ferdítéssel bővítik a történelmüket, így csinálva például Csák Mátéból ("kiskirály" az Árpád-kor végén és az Anjou-kor elején) szlovák nemzeti hőst, aki a magyar elnyomás ellen harcolt.


A románoknál meg a dákó-román elméletet nyomják agyba főve, próbálva bizonyítani, hogy a dákok nyomán Erdély már az ókor óta román föld.


Igazából agyam eldobtam, amikor ezeket hallottam/olvastam, de ők tényleg így gondolkodnak. Ha pedig belegondolunk az ő helyzetükbe, mi is ezt tennénk valószínűleg.

2015. ápr. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

1:

Senki nem fosztogatott itt senkit. Ha valakitől itt elraboltak valamit, akkor azok mi voltunk, történetesen a területünk nagy részét elrabolták tőlünk arra érdemtelen köpönyegforgatók.


Hallottál már a kettős honfoglalásról? A mieink voltak itt már akkor is, amikor az ún. honfoglalás történt.

2015. ápr. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Első!

Én nem hiszem, hanem tudom, ők konkrétan nem is tudnak semmit a monarchia előtti létezésünkről. A környezetemből adódóan tudom, hogy minket nem nevelnek más nemzetek ellen, de például Román történelem könyvekben meg sem említik Trianont, ami a fő oka az ő nemzeti ünnepüknek (vmi nemzet egyesítés), sőt tovább megyek: azt se tudják honnan kerültek oda a magyarok! Azt hiszik mostanában kezdtek odamenni. Fogalmuk sincs milyen világ volt itt 500 évvel ezelőtt. Csak azt tudják, hogy ők dákó románok és mást nem is tudnak elmondani magukról, hogy közük volt a rómaiakhoz, ami önmagában véve nagyon kevés, és ráadásul téves feltételezésen alapul: Lényegében, csak azért Rómaiak, mert ők is itt élnek egy ideje, de a nyelvük soha nem volt latin, és régen nem is Románoknak, hanem Rumánoknak(erre véletelen találtam rá, egy második világháborús térképen, és a spanyolok még mindig így nevezik őket) hívták más nemzetek, csak az ellatinosodással (cyrill betűk lecserélése, nyelvtan megváltoztatása) jött be az összes zagyva elmélet, meg "Románia". Tehát előtte is léteztek, mint ország, csak akkor még tudták, hogy semmi közük a latinhoz :) Egyszerű példával ugyan ezt Magyarország is elérheti 100 év alatt, ha akarná és akkor mi is római leszármazottak lennénk xD

2015. ápr. 13. 22:49
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nemzetközi szinten lesz-rják a szlovák és román történelemszemléletet (miért ne tennék?)... Viszont természetesen a magyar "verzió" az elismert. Tehát angolul is Kingdom of Hungary van és Hungarian (People's) Republic illetve Orbán óra simán Hungary, és nincs Uhorland meg Magyarland, illetve egy angol nyelvúű középkori/újkori Európa-térképen nem találod meg Szlovákiát...
2015. ápr. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Orbán óta
2015. ápr. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a nyugat-európai tudományos körökben tisztában vannak azzal, hogy ki volt Szent István király és hogy Szlovákia hírből sem volt akkor és Románia se (és dákok sem stb.). Ha megnézel térképeket a nyugati egyetemek (pl. Oxford) honlapján, akkor ugyanolyan térképeket látsz mint a töri atlaszodban: Kingdom of Hungary országmegjelöléssel. Sehol sincs Csák Máté, aki a szlovákok függetlenségéért küzdött...


Csakhogy ezzel az a probléma, hogy a nyugati közvélemény (itt nem a tudományos körökre gondolok, hanem a sima, átlag nyugat-európai emberre) annyit tud rólunk mint mi pl. a litvánokról vagy a lettekről vagy akár a lengyelekről! Pl. nem hiszem, hogy az átlag magyar ember, aki sétál az utcán, tudná, hogy Vilniusz az lengyel többségű város volt és a két világháború után is vissza akarták szerezni a lengyelek, de ma Litvánia fővárosa! Kb. ez olyan mint hogy a szlovákoknak ma Pozsony a fővárosa. Egy átlag francia, angol, spanyol, olasz stb. embernek fogalma sincs, hogy Pozsony régen a magyar királyok koronázási városa volt és az országgyűléseinket is ott tartották! Vagy fogalmuk sincs, hogy a török-korban az Erdélyi Fejedelemség magyar állam volt és nem román.


Kb. ahogy a magyar egyetemeken van egy szűk elit, aki ismeri Litvánia történetét, de az átlag magyar embernek fogalma sincs róla - ugyanígy van ez velünk kapcsolatban Nyugaton is. Szerintem arról sincs fogalma egy átlag nyugat-európai embernek (vagy amerikainak) hogy volt egy Trianon nevű palota, ahol egy 1000 éves ország területének 3/4-ét elvették, és egy nép, amelynek 1/3-a idegen ország fennhatósága alá került. Mindenki azt hiszi, hogy 500-1000 éve is már Románia része volt Erdély. Az senkit nem érdekel, hogy akkor még híre-hamva nem volt Romániának.


Ezt még tetézi az is, hogy a szlovák, román, szerb és ukrán történetírók előszeretettel fordítják le nyugati nyelvekre a történelemhamisításaikat, sokkal jobb hatékonysággal mint mi magyarok! És ennek az a következménye, hogy Nyuagon pl. a dákoromán-elmélet az ismert dolog lehet, és inkább azt képzelik az emberek, hogy Erdély mindig is román ország volt. És erre rájátszanak még a Drakula filmek is, amelyek ma nagyon divatosak a vámpírőrület miatt - és ezek a mozifilmek a legmocskosabb történelemhamisítások.


Nekem van egy olyan érzésem, hogy a Kárpát-medence történetét, a magyar nép szenvedését csak egyedül mi magyarok ismerjük. Ezért kéne inkább megerősödnünk, összefognunk és tenni ez ellen valamit - és megállítani ezt a belenyugvó, önfeladó, nyugatiasodó tendenciát. A sarkunkra kéne állni, őseink szégyenei vagyunk. Nem ezért harcoltak ezért az országért és népért a sok hősök annyi véres háborúban, hogy a románok, szlovákok stb. elhazudják tőlünk a történelmünket!

2015. ápr. 14. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%
... azok a románok és szlovákok, akik a középkorban az őseink csicskásai voltak...
2015. ápr. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

Tudod kérdező, ha egy román, vagy szlovák e kérdésben kissé elbizonytalanodna, mert szereti a tisztességet és tisztaságot, csak elolvassa a #8 választ, és máris meg van győzve: helyesek a tankönyveik. Én is így éreznék. Szerencsére az a buta kisebbség.


De néhány adalék a történelemkönyvekhez és a néplélekhez.

a történelemkönyveket mindig és mindenhol a fennálló hatalom írja. És a történelem mindig nagyon összetett és sok apró részletből tevődik össze. Ebből két dolog adódik. A történelemkönyv szerzője szembesül a nehézséggel, annyi mindent nem lehet leírni. Ha kihagy, a dolog mindenképpen torzul. De mit hagyjon ki? Ebben segíti a második dolog. A könyvet a hatalom rendelte, a fizeti, és mindenki szereti jó színben látni magát, miközben vannak árnyoldalai is. Hát az árnyoldalt kell kihagyni, a jó színt felnagyítani. Minden történelemkönyv ilyen. A cizellált és helyes értékrendhez sok más könyvet is el kellene olvasni, ám a népléleknek erre se kedve, se energiája, se ideje. Marad a tankönyv. És hogy az mennyire ferdít, azt a körülmények és a megbízó minősége dönti el. Ma ne várj az említett megbízóktól sok jót, mert a körülményeik olyanok. Gyakori, hogy a #8-as választól alig mérsékeltebb hivatalosságok járnak hozzájuk kivagyiskodni. Aztán tudod, a legtöbb ember, ha a saját portáján oldalba ...zzák, akkor nem fog szépeket gondolni a betolakodóról.


A néplélekről. Ahogy egy néptől távolodunk földrajzilag, úgy tud az átlagpolgára arról egyre kevesebbet. Ha az ország kisebb, még kevesebbet. Ha jelentéktelenebb, még kevesebbet. Az USA állítólag a világ legnagyobb potenciálja, legnagyobb hadereje, legjobban avatkozik bele a világ dolgaiba. Magyarországon a lakosság fele nem tudja, hány államból áll. Rendkívül kevesen tudnák felsorolni az államok felét. Alig páran azok fővárosait. Akkor miért várjuk, hogy ott a többség akárcsak a létezésünkről tudjon. Nem fontos neki, ezer fontosabbat elvárnak tőle. Nem nevetik ki a szlovákokat és románokat. A világon mindenütt ilyent csak beképzelt ostobák tesznek. Egyszerűen csak nem érdekli őket a földrajzi környékünk.


És mi veszélyes ránk nézve? Elsősorban saját vezetőin többsége, másodsorban önmagunk. Aztán sokára ők következnek. Ebből adódik, mit kellene tennünk. Fel kellene világosodnunk. z még a gazdasági helyzetünkre is jótékonyan hatna. És ha ismernéd a történelmet, tudnád, sőt magától értetődőnek tartanád: egy nemzet múltját nem lehet elpusztítani. Az van, bárki bármit akar. Viszont egy nemzet elfelejtheti saját múltját, és ezzel kivégezte önmagát. Ez viszont nagyon is lehetséges. Mintha lennének jelei, ideje ismét megtanulni. Ha lehet, helyesen.

2015. ápr. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, ez igaz, én írtam a 8-as választ, és elnézést kérek érte.


Igazából amikor erről írok, kicsit elszalad velem a ló, mert felháborít az az undorító történelemhamisítás, amit pl. a románok és a szlovákok művelnek, és amilyen gátlástalanul azt terjesztik. Mondok egy-két példát.


Amikor Temesváron jártam, Tőkés László parókiája előtt láttam azt az emléktáblát, amely arról szólt, hogy itt volt az a magyar református lelkész, akinek az ellenállása végül is a forradalom kirobbanásának egyik okozója lett. Ez egy kőlapra van írva. Ma ki van satírozva belőle a magyar szó!


Temesváron volt egyébként Európa első közvilágítása. Ezt a románok egy emléktáblán hirdetik, természetesen azzal a szöveggel, hogy Romániában volt Európa első közvilágítása, és ezt kiírták portugál, spanyol, angol, német, holland, orosz, cseh és a franc tudja, hány nyelven, csak magyarul nem!


És még a többi dologról, a magyar arisztokraták által épített gyönyörű kastélyokról, amelyek ma ROMOK és a magyar emlékhelyekről, amik ma "román" emlékhelyek, még nem is beszéltem. Na, ez szokott felháborítani! Hogy még a magyar múltat is el akarják törölni, gátlástalanul, és még fel vannak háborodva, ha mi próbálunk ellene tenni!


Nézz magadba, és kérdezd meg: mi csinálunk ilyeneket ellenük? Mert mi nem. Így szerintem érthető a felháborodásom.


És egyébként: a középkorban a román vajdák tényleg a magyar királyok vazallusai voltak általában, így nem volt túlzó a 8-as válaszban leírt megállapításom, hogy csicskások, csak persze durván van megfogalmazva.

2015. ápr. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!