Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha egyszer egyenjogúság van,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egyszer egyenjogúság van, akkor miért akarja minden nő, hogy a férfinak legyen egzisztenciája? Miért nem teremtik meg a nők az egzisztenciát?

Figyelt kérdés

Jönnek itt azzal, hogy egy férfi az igenis tudja eltartani a családját, gyerekeit. De akkor minek van női egyenjogúság? Miért nem akar a legtöbb nő karriert befutni, piacképes szakmában dolgozni (pl. IT)? Erre meg mi van? IT szakon a hallgatók 90-95%-a férfi. A semmirekellő könnyű büfészakokon meg szinte csak nők vannak.


Amíg a nők így állnak hozzá, hogy az anyagiakat a férfinak kell szinte egyedül megteremtenie, akkor már miért nem tartunk ott mint az arabok, hogy a nőket/feleséget kecskékkel lehet megvenni szexrabszolgának és gyerekszülő tenyészállatnak?


2017. febr. 26. 15:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
69%
Nekem van, neki is legyen.
2017. febr. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

Én megteremtem a saját egzisztenciámat, de olyan faszival szóba sem állok, aki a golyóin ül tétlenül. Utána nem kell sírni, hogy sem az aranyásóknak, sem a komoly nőknek nem kellenek ezek a férfiak.


Azt meg senki nem mondta, hogy "teremtse meg egyedül", hanem azt, hogy ketten együtt legyenek képesek rá. Illetőleg arra is, hogy ne dögöljön a kiccsalád éhen, ha anyuka fizuja kiesik egy évig és csak gyedet kap.

2017. febr. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%

Legyen a ferfinak és a nőnek is egzisztenciája, aztán lehet összetenni, ami van és családot alapítani. Nyilván aki feminista nő, annak a célja, hogy megálljon a saját lábán.

Ugyanúgy elvárás, hogy mind a férfi, mind a nő tegyen a családért.

Nem tudom, hogy a legtöbb nő mit akar. De én igenis építem a karrierem.

2017. febr. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
9%
Mert ha nincs egzisztenciája a pasasnak, akkor ki fogja a nőt rendszeresen csilivili luxusétterembe vinni a luxusautóval?... Gondolkozz már kérdező!
2017. febr. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
6%
Nem beszélve a külföldi utazásokról... Ha nincs pénze a férfinak, akkor miből mennének el minden hónapban a tengerpartra?...
2017. febr. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
61%

Az anyának a gyermeke mellett a helye, sőt inkább a gyereknek az anyja mellett. Karriert befutni nem egyszerű mutatvány. Hosszú évek kitartó munkája, törtetés és komoly ambíciók kellenek hozzá.

Az emancipáció, amiről beszélsz pedig csak hírből ismert a legtöbb karrierközpontú vállalatnál. Egy nőnek, kb. 40 éves koráig komoly küzdelmeket kell folytatnia amennyiben karriert szeretne befutni.


Másfelől pedig a férfi akkor érzi jól magát, ha domináns helyzetben van, a nő pedig akkor ha recesszív. Ez a génekbe kódolt. Úgy ahogy az is, hogy ki a család-centrikusabb, ki az érzelemközpontúbb és ki bírja kevésbé elviselni ha háttérbe van szorítva.

A legtöbb férfi az egzisztenciáért épít karriert illetve az önkiteljesedés reményében. A nők önkiteljesedésüket jellemzően a családalapítás és annak fenntartásában látják/képzelik el. Hozzá teszem teljesen jogosan és logikusan.

Mellesleg, tudod milyen borzasztó nehéz egy karrierista nő mellett megmaradni? Pláne akkor ha többet keres és/vagy magasabb beosztást tölt be, mint te? Rémálom.

2017. febr. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
85%

egyrészt: Van saját egzisztenciám, tehát elvárhatom, hogy neki is legyen.

Másrészt: Nem egyszer volt olyan, hogy a palinak, akivel voltam, kevesebb volt a fizuja, mint nekem. Azt a frusztrációt, amit kitöltöttek rajtam, senkinek nem kívánom!

2017. febr. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%

Csak magam nevében tudok nyilatkozni, nem büfészakon vagyok. Azon vagyok, hogy megteremtsem magamnak a karriert. Viszont épp ezért szeretnék olyan férfit magam mellé, aki szintén megteremti magának.

Viszont az tény, hogy már 1 gyereknél is kiesik majd a fizum a családi kasszából 2(!!!) évre. 2 gyereket szeretnék...


N

2017. febr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
69%

Nekem is van egzisztenciám, ugyanezt várom el. Eltartani nem akarom magam, de eltartani sem fogom. Családalapításhoz kell a kezdőtőke. Ha tudja nyújtani annak a felét, én pedig a másikat, akkor oké. Ha otthon lakik anyucinál és most csak anyuci kettőhöz akar átköltözni, akkor nem egymást keressük.

Az elvárás nem azért van, mert én bele akarok ülni a jóba. Azért van, mert azt akarom, hogy mindketten ugyanannyit adjunk bele.

Természetesen vannak olyan lányok, akik a teljes eltartást várják el a férfitől, de jó lenne, ha elfelejtenénk már ezt az általánosítást, mert rengeteg nőre sértő.

22/L

2017. febr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
35%

9. vagyok, elgépeltem:

*Eltartatni nem akaromagam, de eltartani sem fogom

2017. febr. 26. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!