Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit gondoltok ha netes ismerkedés során kiderül a férfiról, hogy 30 felett is a szüleivel lakik?

Figyelt kérdés
Csak nekem furcsa ez? Nem arról van szó hogyha álmaim férfiját megismerem akkor ez baj lenne, de általánosságban elgondolkoztat, hogy mit lehet várni egy ilyen kapcsolattól. Mármint, hogyha összejövünk akkor milyen érzés lesz a szülők szobája mellett szeretkezni, halkan, titokban. Illetve ha már oda fogok járni, akkor elkerülhetetlen a szülőkkel való jópofizás, ami nekem nem szokásom egy 2 hetes kapcsolatban. Bármilyen nagy családi házról is van szó, attól még nem tehetem meg hogy besurranok szexelgetni, így is úgy is muszáj a szüleivel illendőségből találkoznom, főleg ha ott is alszom hétvégén. Lehet, hogy én vagyok túl magamnak való, de úgy érzem ebből a "tinikapcsolatból" már nem kérek. A párom közeli rokonait, jobban szeretném akkor megismerni amikor már komoly a dolog, például egy közös ebéd keretén belül, nem pedig hálóingben mászkálva. Tudom, most az első kérdés az lesz, hogy ha ez nem tetszik akkor miért nem jövünk hozzám, és én miért élek még a szüleimmel. De én 25 éves vagyok, akikkel ismerkedni szoktam pedig 30-35 éves férfiak. Tehát ott az az 5-10 év korkülönbség, ennyivel több lehetőségük volt önállósodni, de valamiért mégsem akarták. Én nem tudnám elképzelni, hogy 30 felett is itthon éljek, már most is nehéz, szerintem nem természetes állapot. 2 év múlva tervezek lakást venni, igen hitellel, ami sokak szerint őrültség, de annál jobb mint hogy a gyerekszobában lakjak 35 évesen. Aki nem akar hitelt, és nincs letenni való 15-20 milliója sem lakásra, annak is ott van az albérlet lehetősége. Ha annyira kevés a fizetése, hogy ez sem jön szóba, akkor pedig ott van az a lehetőség, hogy legyen 1-2 lakótársa. Az utolsó megoldással sincs gond, abból is látszik az illetőn az önálló élet iránti vágy. Nekem mindig furcsák az ilyen magyarázatok a férfiaktól, hogy "miért költözzek el és adjam oda a fizetésem felét, ha jól megvagyok itthon is, majd ha lesz párom akkor vele." Egyszerűen szerintem ez az élet rendje, nem normális dolog, hogy apuka korú férfiak a gyerekszobájukban laknak. Ez olyan mintha arra várnának, hogy jöjjön egy nő aki majd felkarolja őket, és segít elköltözni, mind anyagilag, mind abban hogy átveszi anyutól a háztartást. Megdöbbentő volt ezt látnom, hiszen pont azért kezdtem el idősebbekkel ismerkedni, mert a korombeliek komolytalanok és csak buliznak, csajozni akarnak össze vissza. Én viszont már ezen túl vagyok, és szeretnék komoly kapcsolatot. És nem, nem eltartót keresek, meg bele akarok ülni más házába, mielőtt írnak a nőgyűlölők - mert úgy érzem magam is meg tudom teremteni ezeket a dolgokat, ahogy fentebb írtam is. De azt nem tudom elfogadni, hogy egy férfiban ennyire ne legyen önállóság, felnőtt élet utáni vágy.
2017. márc. 7. 22:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Én is itthon lakom, bár én veled egyidős vagyok. Osztjuk a rezsit és a költségeket/itthoni munkákat, szóval nem látom, hogy ez miért szúrja bárkinek is a szemét. Azt nem tudom, hogy az általad emlegetett úriember(ek) hogy állnak ezzel, de én úgy vagyok vele, hogy majd, ha meglesz a saját lakásomra való zseton, akkor megveszem és átköltözök. Addig meg most komolyan, minek adjak oda egy idegennek havi 50-70 ezret csak az albérletre? Ráadásul onnantól fogva a rezsit is egyedül fizetném. Mondtad, hogy lakótársak... hát költözz akkor össze másokkal, bérelj szobát, meg mit tudom én mit szoktak az okosak mondani. :D Nem mindenkinek jön ez be. Nem attól leszel felnőtt, hogy elmész albizni, aztán alig haladsz valamerre, vagy felveszel egy 20 éves hitelt és akkor a "saját" házadban élhetsz. Kicsit meggondolatlan és illogikus lépések ezek szerintem. Nekem valószínűleg hamarabb lesz saját fészkem, mint a hozzád hasonló személyeknek, akik rohannak kifelé a nagyvilágba, csak hogy elmondhassák, hogy ők már nem az ősökkel élnek együtt.
2017. márc. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
77%

Egyetértek az első válaszolóval.

Annyival kiegészíteném,hogy albérletben,ha többen laktok,akkor is lehetnek gondok a szex-el.Nekem volt olyan ismerősöm,aki elköltözött,hogy ne szülőkkel lakjon,pasijához odament lakni,lett egy gyerek,a csaj nem tudott dolgozni,nem volt pénze,a pasi lelépett,ő meg gyerekkel visszaköltözött a szülőkhöz,ez sem jobb.

Szerintem nincs erre egységes álláspont,én is apámmal lakok,nem megy rá a fizum a lakásra,barátnőimet ez sosem zavarta,mindig van megoldás.Persze ki az aki nem akar saját lakást,de ilyen irreális árak mellett,ekkora bizonytalanságban 20 évre hitelt felvenni a legnagyobb butaság.

2017. márc. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 33 éves koromban költöztem el otthonról, egyszerűen azért, mert akkor tudtam megtenni, addigra gyűjtöttem össze a saját lakásra a pénzt.

Ha mondjuk 32 éves koromban találkoztunk volna, akkor rám is így gondoltál volna. (?)


Szerintem ez önmagában nem gond, a lényeg, hogy az adott férfi hol tart az elköltözés felé vezető úton.

Ha még anyucinál lakik, aki mindent megcsinál helyette és még semmit nem tett félre, akkor az szerintem is nagyon gáz.

De ha már összegyűjtötte a saját lakásra való pénz 50-60-80%-át, otthon ő is elvégzi a házimunkák ráeső részét, akkor egyszerűen még nem ért célba, és ez nem lehet gond, nem mindenkinek "hullik az ölébe egy kecó".

2017. márc. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én 31 vagyok, és itthon lakom még, egyedül semmi értelme elköltözni, qva nagy pénzkidobás csak. Lakótársaknál meg ugyanaz a probléma előjön, mint ha otthon laknál.
2017. márc. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Apám ilyen. Úgy szakítanám meg a kapcsolatot, mint ahogy elvágok egy zsinórt.

Apám soha nem viselkedett apámként, inkább féltékeny öcsém/bátyám volt. Anyám szegény meg a pótanyja és a cselédje.

Természetesen lehetnek kivételek.

Én fizikailag rosszul leszek, ha egy ilyen alakkal találkozom.

A népmesék motívumaiban is benne van a szegénylegény elmegy szerencsétpróbálni. Én is elmentem, ez természetes. Ez a személyes véleményem, tapasztalatom.

2017. márc. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem van lakásom, kerttel, udvarral, teljesen berendezve, de minek lakjak ott tök egyedül? Így is van valamekkora rezsije, de ha egyedül élnék ez a sokszorosára növekedne ami kidobott pénz. Inkább félrerakom vagy elköltöm ott, ahol jobbnak érzem. Nyilván otthon lenni sem az ingyen életről szól, de számottevően olcsóbb, mint külön, egyedül.

Az önállóság nem a különéléstől kezdődik. Lehet valaki teljesen önálló úgy hogy otthon él és megint más lehet teljesen önállótlan úgy, hogy paradox módon külön él és önellátó...

2017. márc. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
39%

Attól függ hogyan lakik a családjával az illető. Én abban nem látok semmi problémát, ha úgy lakik egy férfi a szüleivel, hogy pl betegek és segíti őket, vagy szimplán csak nem akar egyedül lakni, nem akar albérletre pénzt kidobni az ablakon, nem akar idegenekkel lakni, nem akarja hitelbe verni magát, de fizeti a maga részét a rezsiből, kajából, nem az anyja főz, mos, takarít rá, magyarul nem egy ingyenélő "anyucipicifiáról" beszélünk akinek ki van nyalva a seggecskéje.

Amúgy mikor a férjemmel összejöttünk, ő is otthon élt, igaz nem 31 hanem alig 21 évesen. Tanult, mellette dolgozott diákként és beleadott a költségekbe. Nem volt kiszolgálva, házimunkából is kivette a részét. Szerintem ezek a dolgok fontosak.


Egyébként 31 éves vagyok, és egyetlen egy férfi ismerősöm lakik egyedül, ő is örökölte a lakását, ezért költözött el otthonról 30 évesen. A többiek a párjukkal laknak valamelyikük szüleinél, vagy az egyik srác pl egyedül a szülőkkel, pedig 7 éve van barátnője, mind spórolnak. És 1 pár van akik albérletben laknak. Egyik sem vett fel hitelt, pláne nem tök egyedül, hülyeségnek tartják. Az albérletre kidobott pénzt inkább félreteszik, alapoznak a későbbiekre. Plusz hitelhez nem árt, ha eléggé biztos az ember munkahelye. 3-4 éves munkaviszonyra én biztos nem alapoznék hitelt.


Majd ha te elköltöztél otthonról, teljesen egyedül megélsz a fizetésedből, plusz még hitelt is fizetsz, akkor reálisabb ilyen elvárásokat támasztani a leendő párjaiddal szemben, de addig nem biztos hogy kellene. Az, hogy te nő vagy, vagy hogy a másik 5 évvel idősebb nem kifogás. De természetesen ez a te dolgod. Csak a leendő randipartnereidnek úgy jöhet le majd ez a dolog, hogy bort iszol és vizet prétikálsz:)

2017. márc. 8. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Majdnem az összes érvet felsoroltad a kérdésben, amit itt valaha leírtak, amik ráadásul tök érthetőek, logikusak. Nem igazán tudom hogy milyen választ vársz. Egyébként az emberek 2 millió éven keresztül jól el voltak a szülői házban, vagy ha nem, építettek egyet maguknak, de az előbbi eset sem volt furcsa, vagy megvetendő. Az egyetlen dolog kb, amiért így látod, az a médiában látott minta, a fogyasztói társadalom nyomása. Mindenképpen ki akarsz fizetni egy kisebb vagyont egy banknak, vagy egy másik embernek, és semmi nem győzhet meg az ellenkezőjéről, én sem foglak, mert egy évszázados agymosással nem lehet versenyezni.
2017. márc. 8. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az itthoni helyzetet figyelembe véve, szerintem nem gáz.Nehéz ám összekaparni pénzt lakásra,lakótársakkal sem egyszerű az élet.Akkor is lehet azt mondani, hogy nézd már 30 éves és még mindig lakótársakkal lakik, biztos mert sokat bulizik, nem veszi komolyan az életet.Pont ezért nem "ítélkeznék" csak a puszta tény miatt,hogy otthon lakik.Majd kiderül,hogy azért mert anyuka kedvence, vagy teljesen más oka van rá.Nem kell a pasihoz menni, lehet hozzátok is menni...De ha hozzámennél sem kell leállni szülőkkel dumcsizni, köszönni és kész.
2017. márc. 8. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8as nagyon jól megmondja...
2017. márc. 8. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!