Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok, milyen jelből tudhatom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, milyen jelből tudhatom, hogy ragaszkodó, megbízható és életre szóló kapcsolatot kereső egy lány?

Figyelt kérdés

Aki ilyen tulajdonságokkal és beállítottsággal rendelkezik, hogyan és hol próbál ismerkedni? A kérdésem leginkább a 20-26 éves korosztályra vonatkozik.

Azt viszonylag könnyű kideríteni, hogy valaki szeretne-e házasságot, vagy gyerekeket, de úgy érzem, ezt a személyiségtípust nehezebb megállapítani. Milyen jelekre figyeljek?

Az előző páromnál úgy éreztem, hogy megtaláltam életem párját, akivel majd családom lehet a későbbiek során, de aztán kiderült, hogy nem egy ragaszkodó típus és könnyen megfutamodik a problémák elől (nem csak a párkapcsolatiaktól). Természetesen nekem is vannak hibáim, és ha erre rávilágítanak, akkor veszem a fáradtságot, hogy elgondolkodjak rajta sértődés helyett, és ha jogosnak ítélem, akkor elismerem a tévedésem, próbálok javítani a hibáimon.

Nekem egy olyan hozzáállás tetszene, hogy ha van sok probléma is, de szeretik egymást és próbálják intelligensen megbeszélni és megoldani azokat, mert szeretnének egy életet leélni.

Egy ilyen beállítottságú lány miről ismerszik meg? Néztem már horoszkópot is, a bika és a rák jellemzői ezek leginkább, az MBTI személyiségtípusokból pedig az INTJ, INFJ. Próbáltam már ilyesmi alapján is keresni hasonló emberek társaságát.

Vannak más ötletek még?



2017. ápr. 3. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Esetleg adj esélyt annak, aki szimpatikus? Nem tudom, nekem az a tapasztalatom, hogy különböző emberek különböző személyiségjegyeimet hozzák ki belőlem, erősítik fel. Voltam egyik-másik exem mellett hisztis házisárkány vagy hűtlen kalandozó, de a férjem valahogy nem ezt hozza ki belőlem, sőt, ő a legjobb oldalaimra erősít rá. Szerintem alapból az ember nem egy egyoldalú, mindig pontosan ugyanolyan valami, mint egy matematikai képlet, biztos te is megfigyelted magadon, hogy más emberek között, más társaságokban teljesen másképp viselkedsz. Vagy lehet, hogy csak én vagyok ilyen képlékeny, nem tudom, mindenesetre azt mondanám, hogy ne ilyen foggal-körömmel ragaszkodj a második találkozástól a holtomiglan-holtodiglanhoz, hanem adj esélyt magadnak és a másiknak, nyilván az alap cél megtartásával, de ne anyát keress a jövendő gyerekeidnek, hanem magad mellé társat, akivel kölcsönösek a tervek, a célok és a legjobbat hozzátok ki egymásból. Ezt pedig akárhol megtalálod, és nem is biztos, hogy ilyen specifikus keresők alapján, mint amiket eddig kipróbáltál.
2017. ápr. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%

ez szerintem nem horoszkóp és személyiségtípus függvénye

egy kapcsolatért tenni kell mind2 félnek, lehet idővel kiábrándul belőled, hiába keresi ezt


24F

2017. ápr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
48%

Ezt előre nem tudhatod. Talán a normális értékrenddel rendelkező emberek között kellene keresgélned. Persze ez is lutri, mert 'kinek mi a normáis'.

Első hozászólóval tükéletesen egyet értek: Különböző emberek más-más oldalát hozzzák ki a másikból.

L

2017. ápr. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem ez csak idővel derül ki...Én például ilyen vagyok, még a horoszkóp meg a személyiségtípus is stimmel, (bár én nem gondolom hogy ezek alapján biztosra lehet tudni bármit is az illetőről) de nem tudom hogy ez miből látszódhat rajtam már az elején például.
2017. ápr. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9%

Én majd egyetlen emberrel akarom leélni az életem, lehetőleg olyannal, aki nem akar gyereket és nem hisz a horoszkópban. (...)


Úgyhogy ha meg is találod a beállítottságot, nem biztos, hogy ugyanarra vágytok.

2017. júl. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Van még ilyen?
2017. júl. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Talán ilyen vagyok. :) 20 éves vagyok, mindig is komoly kapcsolat volt a cél, minden párommal úgy jöttem össze, hogy "időtlen szerelem lesz", legalábbis a részemről. Tehát sosem választottam valakit úgy, hogy "hát most épp ő, aztán majd lesz valami"... Azt nem tudtam, meddig fog tartani az adott kapcsolat, nyilván nem tudhatja az ember, de szeretek nekimenni, hogy "igen, lehet, hogy ő lesz a férjem és lehet, hogy 20 évesen ismerem meg, na és?".


Az a baj, hogy eléggé elítélnek emiatt a hozzáállás miatt. Nyilván nem úgy megyek bele egy kapcsolatba, hogy hú, én most vőlegényt akarok és szemét a másik, ha nem vesz el. Viszont mindig években gondolkodtam és ezért nagyon sokat savaztak, hogy sosem fogok élni, meg majd 30 évesen hagyom ott a családom és szexelgetek mindenkivel... Nem tudom felfogni, hogy emberek miért nem képesek megérteni azt, ha valaki nem olyan, mint ők, és alapvetően undorodik attól, hogy egy idegen ember testéhez simuljon meg tudom is én... Minek?


Hogy hol keresgélek... Mindenhol. :) Közvetlen vagyok az emberekkel (amúgy ENFP :D ), szeretek nekik segíteni, szeretek velük beszélgetni, meghallgatni őket, minél több nézőpontot, minél színesebb egyéniségeket... Szóval nekem minden program és minden csatorna egy lehetőség és nyitott szemmel járok, még ha nem is erőltetem. :) Ezzel két baj van. Egyrészt, a korosztályunk még nem nőtt ki a futókalandokból többségében. Szinte nem tudok olyat, aki úgy képes gondolni a társára, mint én és egyedülálló. És fiú. Lányból van pár. A másik probléma, pontosabban az én problémám, hogy alapvetően lelkes, pörgős, érdeklődő vagyok, kicsit szabadszájú, de nem közönséges. És nagyon sokak ebből azt szűrték le, hogy nekem eszem ágában sincs még megállapodni, mert olyan "bulis csajnak" tűnök... Hát istenem, más az, ami a személyiségem és más az, ami a célom a magánéletemben. :D Meg szokott még téma lenni, hogy ilyen külsővel az ember biztos össze-vissza pasizik, mert megteheti (ne érts félre, nem vagyok ám nagy szám egyáltalán, teljesen átlagos, csak az öltözködésem, meg a sminkem, meg úgy ez a nyüzsis összkép valahogy azt a benyomást kelti, meg viszonylag sokan vesznek körül emiatt).


Hogy honnan ismerj meg ilyen embereket? Az a baj, hogy nagyon nehéz általánosítani, hiszen te is írtál Myers-Briggses típusokat, amiből ugyancsak nem lehet sokra jutni, hiszen a párkapcsolati célok változhatnak a korral, míg mondjuk a személyiség ezen négy dimenziója elég statikus. A horoszkópról nem tudok nyilatkozni, én nem igazán hiszek benne, de ez lehet, hogy csak nálunk ilyen vörös posztó. :) Alapvetően szerintem a ragaszkodás nem csak a párkapcsolatban érvényesül. Ugyanúgy megvan a kötődés a családdal, közeli, tartós barátságokat ápol az illető, esetleg még a szakmájához vagy az általa választott szakhoz, sporthoz is nagyon ragaszkodik és szívből. Szerintem ez pl. egy olyan jel lehet, amire érdemes figyelni. A másik az, ha valaki mélyremenően meg akar ismerni. Sajnos a legtöbb ember felületes, felszínes témákról beszél, nem megy bele mély, olykor érzelgős témákba, csak a könnyedeket válogatja. Az mondjuk megint csak jó jel lehet, ha valaki képes veled úgy leülni beszélgetni, hogy kiszakad a "mizu" szintről és képes belemenni úgy igazán az egészbe. És akkor ömlengjünk, filozofáljunk, mondjuk ki, amit gondolunk és lessük kíváncsi tekintettel, mit mond erről a másik. Alapvetően egy ilyen ember valószínűleg érettebb és komplexebb személyiség és a tévhitekkel ellentétben nem tipikus "I" vonás ez. Nagyon lehet érezni, mikor van ott a másik a beszélgetésben és mikor élvezi és nem csak hallgatja/beszéltet.


Nálam ez a kettő az a kritérium, ami alapján szoktam úgymond válogatni (bár ez nem épp a legszebb kifejezés rá). Általában akinél ez a kettő megvan (az elköteleződés valaki/valami iránt és az elmés beszélgetésre való képesség), azzal mindig kialakul valami lelkitársszerű kapcsolat.:) Lehet, hogy "csak" barátság, de én már azzal is boldog vagyok. Párom meg majd csak lesz, szintén hasonló módon. :)

2017. júl. 1. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az előzővel :-)

Aki már az elején szimpatikus, akivel nem sok idő után lehet tartalmas beszélgetéseket folytatni, érdeklődő, az valószínű, komolyabb a kapcsolatok terén is.


Szerintem sem a születési dátum határozza ezt meg, inkább az előttünk lévő - akár szülői, baráti - minták, korábbi kapcsolatok tapasztalatai.


Annyira egyénfüggő, hogy ilyen emberek akár szórakozóhelyeken, bulikban, kávézókban is megfordulhatnak, én is járok ilyen helyekre... de valóban nehéz megtalálni a hasonló személyt, hisz a gondolkodásmód sincs az ember homlokára írva. :-/:-) és a többség valóban nem ilyen.


N

2017. júl. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Csodamódszer nincs. A horoszkóp hülyeség, elég furcsa képet fest, hogy komolyan megfontoltad. Az MBTI is félrevezető, mint minden más ennyire végletesen egyszerűsítő "mérőszám".


Pusztán jelekből sosem lehetsz 100%-ig biztos abban, hogy valaki ilyen vagy olyan. Én ilyesmikre figyelnék az ismerkedés során (ezek közül te is említettél többet):

- ismeri-e saját magát, van-e önkritikája, képes-e saját magát "kívülről" szemlélni

- képes-e világosan, őszintén, kifejezően kommunikálni

- képes-e priorizálni (nem foglalkozni elhanyagolható fontosságú dolgokkal)

- képes-e problémákat megoldani, kompromisszumokat kötni és ezekre tudatosan törekedni


Ha ezek megvannak, akkor jó eséllyel ki lehet alakítani azt a kapcsolatot, amit szeretnél. De persze akkor, ha te is nyújtod ezeket. És azt is el kell fogadni, hogy ha minden stimmel is, akkor is folyamatosan dolgozni kell a kapcsolaton, magától nem fog működni.

2017. szept. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Füstjelekből biztos, ha egy indián lányt néztél ki vagy a kártyából, ha egy jósról van szó, de, ha vak, akkor csak figyeld a tekintetét. A némáknál meg minden kimondott szó árulkodó, nem is beszélve a siketekről, akik mindig hallgatni fognak rád. :D :D
2018. jan. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!