Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hol találhatnék klasszikusan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol találhatnék klasszikusan művelt nőket, akiket érdekel a történelem, nem érzéketlenek a társadalmi problémákra és nem fogadják el a rendszer álláspontjait? 21/F

Figyelt kérdés

Könyvtárakban nincsenek. Egyetemi könyvtárakban sem, bár nyilván nem beszéltem mindenkivel. A vallási gyülekezetek nem érdekelnek, mivel ha fanatikusan keresztény lenne (vagy egyáltalán), azt kifejezetten problémásnak tartanám.


A vallási gyülik kiesésével lényegében kiesett a korunk legnagyobb konzervatív csoportja. Bölcsészkaron nem hiszem, hogy érdemes próbálkoznom, hiszen a célcsoportom valószínűleg nem járna egyetemre - ennek ellenére talán mégis ott lenne a legérdemesebb, hiszen a klasszikus műveltség ott meg lehet. Már komolyan fontolóra vettem, hogy csak ezért jelentkezek klasszika-filológiára, szabadbölcsészetre vagy történelem szakra... a probléma, hogy ez a csoport teljes mértékben és kérdés nélkül elfogadja a rendszer álláspontját minden témát illetően, és tapasztalataim szerint nem is érdekli őket, hogy mi történik körülöttük.

Ráadásul még ha jelentkeznék is, feltételezem ez a fajta motiváció nem elég a szak elvégzésére.


Az érdeklődési köreim mind elméletiek, ami jelenleg azt jelenti, hogy a házat sem gyakran hagyom el (csak edzeni), ez azt jelenti, egyrészt, hogy nincs olyan az érdeklődési körömmel kapcsolatos tevékenység, aminek keretei között találkozhatnék valakivel, másrészt pedig nyitott vagyok a netes ismerkedésre is.


Valami további ötlet?

Már kezdek egészen megbarátkozni a gondolattal, hogy örökre egyedül maradok. Jelenleg az tart vissza rengeteg könyvem elolvasásától, hogy nehogy még specifikusabb legyen az érdeklődési köröm/világnézetem, mert akkor biztos, hogy senkim sem lesz, soha. :)



2017. ápr. 5. 13:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
98%

"Bölcsészkaron nem hiszem, hogy érdemes próbálkoznom, hiszen a célcsoportom valószínűleg nem járna egyetemre"

Elmagyaráznád nekem hogy ezzel mire célzol?

2017. ápr. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
61%
CEU tüntetésen.
2017. ápr. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

Én ilyen beállítottságú nő vagyok, a párom is így gondolkodik. Mi instagramon, mondhatni véletlenül ismertük meg egymást, tehát nem kerestünk konkrétan ilyen embert magunk mellé épp.


Egyébként egyetemista vagyok. Szerintem az ilyen emberek mindenfelé megtalálhatóak, olyan nincs hogy veszel egy csoportot és annak minden egyes tagja csak ilyen meg csak olyan... Ilyen előítéletekkel nem érdemes párkeresésbe kezdeni.

2017. ápr. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
79%
kicsit zavaros a kérdés. Szerintem ezzel az eljárással itt sem fogsz tudni csajozni. Fontos lenne megérteni, hogy a világ olyan-amilyen, lehet elfogadni vagy tiltakozni. Alkalmazkodni nem nagyon fog hozzád, tehát neked kéne alkalmazkodással próbálkozni. Nyilván vannak olyan emberek,akik szeretik, ha a párjuk sír, de nagy többségben nem ez a menő.
2017. ápr. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Első, ezt én se értettem.


Kérdező,

te olyan sztereotíp vagy, mint az állat. Ilyen nők éppúgy lehetnek mérnökök (az építész pl. tipikusan "humán" jellegű mérnökképzés, sok általános műveltséggel, művészettörténettel, szociológiával stb.), járhatnak művész karokra, tájépítésznek, kertésznek, művtörire, de akár orvosira vagy szociológiára is.


Látszik, hogy eszméletlen keveset beszélsz élő emberekkel, mert kb. úgy fogod fel az egészet, mint aki tényleg nem járt még a négy falon kívül.


Színház? Dráma? Tánc? Nyissál egy kicsit, értem én az elméleti érdeklődést, de az elmélet csak az igazság egyik fele, és a lényege, hogy alátámasztja, megmagyarázza a valóságot, ami az ajtódon kívül van. A MÜPA karzatán diákjeggyel felbukkannak rendszeresen magányosak is...

Nagyon fiatal vagy még, értem ezt is, épp ezért hadd tanácsoljam így kerek tíz év "lépéselőnnyel", hogy néha gyere ki a könyveid által biztosított komfortzónádból. Nem azt mondom, hogy változz meg, hogy dobd félre, amilyen vagy, vagy hogy add fel az értékrended, csak azt, hogy néha adj esélyt valami másnak is, mert anélkül, hogy megismernéd azt a "mást", nehéz lesz döntened, mit is szeretsz igazán.

2017. ápr. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
jesszusom. hát komolyan ember ha te ez alapján keresel párt akkor maradj is egyedül. amúgy meg ez a faj amit te leírtál épphogy az egyetemeken 'terem meg', nézzél szét ott a többi agyoniskolázott között. (off: bölcsészkarral meg sok sikert, majd ha elugrok magyarba esküszöm benézek a mekibe hátha épp tőled sikerül egy sajtburit vennem)
2017. ápr. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

#1


Arra, hogy ha hozzám hasonlóan gondolkodik, akkor nem szívesen járna egyetemre. Miért, mit láttál bele?


____

Akik az "előítéletekkel" jönnek: hallottatok már arról, hogy "statisztika", meg "átlag", meg "többség", meg "valószínűség"? Javaslom keressetek rá ezekre a kulcsszavakra.

Ha tűt keresek, akkor nem a szénakazlat kezdem el túrni, hanem valószínűleg a tűpárnák között kezdek el keresgélni.


#4


Sír? Nem értem, mire célzol. Miből gondolod, hogy nem alkalmazkodok? Abból, hogy nem szretnék magam mellé egy nőt, akivel semmi közös nincsen bennünk, csinálunk két gyereket, aztán elválunk? Nem, az ilyet tényleg nem szeretném.


#5


Köszönöm a választ. Az utolsó bekezdés kissé homályos: az én értelmezésemben: menjek színházba(?), vagy csak ki a szobámból. Ez nyilván segítene emberekkel találkozni, ez egyértelmű, de mégis mi van "ott kint", amiért érdemes lenne kimennem a szobámból? Nem találok egyetlen okot sem; legutóbb megtetszett egy íjász klub, és úgy gondoltam csatlakozok, szóval megnéztem az oldalukat. Az ideológiai meggyőződés számomra fontos, úgyhogy megnéztem, mit gondolnak a magyarok eredetéről; nos, a "jézus magyar volt"-on keresztül a "szíriuszi" elméleteken át a "gonosz nyugat sosem segített"-ig volt minden, ráadásul nem tizenéves kisgyerekektől, mint külföldön, hanem nálunk ezeket 40-50 éves emberek írják. Hogy ne legyek kétségbeesve? A csoport, ami vonzana, a leghatalmasabb ön-pusztító marhaságokat találja ki (szíriusz), és tartja sajátjának (kereszténység), miközben valami egészen mást akar megtestesíteni (magyar pogányság).


Nehéz látnom, hogy mi van odakint, amiért érdemes lenne elhagynom a szobám, de szívesen megteszem, ha van találok valamit, ami tetszik.

2017. ápr. 5. 14:33
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mi van odakint?


Hát élő, hús-vér emberek, köztük (kapaszkodj!!!) NŐK is. :)


Meg sok minden más, amit érdemes megtapasztalni - aztán el lehet dönteni, tetszett-e vagy sem. Fejlődik az értékítéleted, szélesedik a látóköröd, egyebek.


Amúgy azt csinálsz, amit akarsz, de a szobádban nem fognak felkeresni a jó dolgok.


Amúgy még mindig nem értem, miért zárná ki az egyetemre járást az, hogy azok a dolgok érdeklik, amik téged.

2017. ápr. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem az a baj,hogy nagyon belőttél egy típust és feltételeket,hogy milyen legyen a jövendőbelid.

DE tökéletes nőt nem fogsz találni.

Megértem,hogyha ezek a témák érdekelnek,akkor nem akarsz magad mellé olyat, aki semmit nem tud a történelemről meg a politikáról és nem is érdekli.

De azért ne legyél túl szigorú párválasztásnál szerintem.

Engem érdekelnek ezek a témák, de pl a páromat nem annyira. Felszínesen érdekli,de nem ássa bele magát a mélyébe.Ettől függetlenül jól kijövünk, hülyeség lett volna ilyen miatt elszalasztanom, hogy nem 100%-ban olyan,mint amilyet megálmodtam.

Attól még ő az igazi. (bármennyire is közhely)

Ez,hogy belövöd,hogy pontosan milyen barátnőt szeretnél meg ki a célcsoporotod,tényleg csak leszűkíted a kört, esélytelen pont ilyet találni.

2017. ápr. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj ezzel, hogy elhiszed magadról 21 évesen, hogy TE tudod egyedül, mi a jó meg az okosság. Riasztó vagy. Menj emberek közé, fejleszd a személyiséged, figyelj oda másokra. Sok munka, de megéri.
2017. ápr. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!