Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hol találhatnék klasszikusan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol találhatnék klasszikusan művelt nőket, akiket érdekel a történelem, nem érzéketlenek a társadalmi problémákra és nem fogadják el a rendszer álláspontjait? 21/F

Figyelt kérdés

Könyvtárakban nincsenek. Egyetemi könyvtárakban sem, bár nyilván nem beszéltem mindenkivel. A vallási gyülekezetek nem érdekelnek, mivel ha fanatikusan keresztény lenne (vagy egyáltalán), azt kifejezetten problémásnak tartanám.


A vallási gyülik kiesésével lényegében kiesett a korunk legnagyobb konzervatív csoportja. Bölcsészkaron nem hiszem, hogy érdemes próbálkoznom, hiszen a célcsoportom valószínűleg nem járna egyetemre - ennek ellenére talán mégis ott lenne a legérdemesebb, hiszen a klasszikus műveltség ott meg lehet. Már komolyan fontolóra vettem, hogy csak ezért jelentkezek klasszika-filológiára, szabadbölcsészetre vagy történelem szakra... a probléma, hogy ez a csoport teljes mértékben és kérdés nélkül elfogadja a rendszer álláspontját minden témát illetően, és tapasztalataim szerint nem is érdekli őket, hogy mi történik körülöttük.

Ráadásul még ha jelentkeznék is, feltételezem ez a fajta motiváció nem elég a szak elvégzésére.


Az érdeklődési köreim mind elméletiek, ami jelenleg azt jelenti, hogy a házat sem gyakran hagyom el (csak edzeni), ez azt jelenti, egyrészt, hogy nincs olyan az érdeklődési körömmel kapcsolatos tevékenység, aminek keretei között találkozhatnék valakivel, másrészt pedig nyitott vagyok a netes ismerkedésre is.


Valami további ötlet?

Már kezdek egészen megbarátkozni a gondolattal, hogy örökre egyedül maradok. Jelenleg az tart vissza rengeteg könyvem elolvasásától, hogy nehogy még specifikusabb legyen az érdeklődési köröm/világnézetem, mert akkor biztos, hogy senkim sem lesz, soha. :)



2017. ápr. 5. 13:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
93%

Pont a bölcsészkaron találhatók ezek az emberek. Te sem gondolhatod komolyan, hogy egy töri szakos bekajálja a szíriuszt meg a Jézus magyar volt dumákat...Mi a fenét akarsz te tulajdonképpen? Ennyire nárcisztikus és önimádó vagy, hogy csak olyan nő kell aki pont úgy gondolkodik, ahogy te? És ha találsz ilyet, de keresztény?

Én is szerettem mindig a törit, és nem értettem egyet a rendszerrel, már csak azért sem mert liberális vagyok...az a fajta neked miért nem jó?

2017. ápr. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

^"Az a fajta"? A "liberális"? Bele sem kezdek, amúgy is felesleges volna.


#8


Nem túlságosan érdekelnek a hús-vér emberek, leginkább azért vagyok egyedül, hogy ne legyek velük. Riasztóak, nem értenek, és én sem értem őket, és ráadásul egyik oldalról sincs meg az akarat, hogy megértsük a másikat; szóval kerülöm azokat az embereket, akik túl normálisnak tűnnek, vagy túl sok dolgot elfogadnak a hivatalos álláspontokból.


Nem zárja ki az egyetemre járást. Pontosabban, nem feltétlen. Gondolkozok rajta, hogy jelentkezzek-e szabadbölcsésznek, ahogy írtam is. Szóval pontosítanék: nem feltétlen zárja ki, de úgy gondolom (GONDOLOM), hogy nem sok esélye van. Állam- és rendszer ellenes emberek nem szeretik, ha a rendszer megmondja nekik az igazságot, meg a tutit, amit mindenkinek követnie kell, különben börtönbe kerül, így azt gyanítom, hogy messze elkerülik az egyetemeket.

Egy másik probléma a szabadbölcsészettel, hogy ha hasonló, mint a külföldi bölcsészkarok szakjai, akkor lényegében marxista propaganda-parádé az egész, amit szintén nem vesz be a gyomrom.


#9


Nos, lényegében két feltételem van a nők felé, bár elismerem, hogy mindkettőbe elég sok dolog beletartozik:

- Legyen hasonló világnézete

- Legyen legalább átlagos kinézetű


A "hasonló világnézet" alatt lényegében három dolgot értek, amiben egyet kellene értenünk, de ezek közül kettőt nem írhatok le anélkül, hogy törölnék a kérdésemet. A harmadik a hasonló vélemény a kereszténységről.

Az átlagos kinézet pedig annyit jelent, hogy egészséges és igényes.


A felületes érdeklődéstől hánynom kell, mint ahogy a "felületes-mindenegyébtől" is. Ha valaki a felületes ismereteivel elkezd nekem véleményt kifejteni anélkül, hogy közölné, hogy ez csak és kizárólag a személyes véleménye, nem sokat olvasott a témábna, mert igazából nem érdekli, akkor azt őszintén hülyének fogom nézni, és arra következtetek, hogy minden egyébhez is így áll hozzá. Rossz szokásom...


#10


Nem, nem tudom 21 évesen, hogy mi, vagy ki a "jó". Azt tudom, hogy mi vagy ki a "nem jó", arról pedig nem én személyesen, hanem az előző generációk tehetnek, hogy a "nem jók" kerültek döntő többségbe a világon.

Szerintem a problémád nem az, hogy szerinted csak én tudom kizárólag, hogy mi a "jó", hanem az, hogy van egy értékrendszerem és elveim, amiket képes vagyok használni, és nem hagyom magam kétségbeesetten sodródni, nem hajtok fejet autoritás előtt, és nem hagyom, hogy a társadalmi nyomás befolyásoljon - még olyan áron sem, hogy teljesen egyedül vagyok, és/vagy börtönbe kerülök, ha nyilvánosan elmondom a véleményem.

Nekem megéri, és még akkor is ragaszkodni fogok az álláspontjaimhoz, ha ez azt jelenti, hogy örökre egyedül maradok. Sokan tették már ezt, ebben semmi extra nincsen.


A kérdésem az volt, hogy adott körülmények/feltételek mellett hol van az a hely, ahol a legnagyobb valószínűséggel megfordul a leírt típusú nő.

2017. ápr. 5. 19:25
 13/19 anonim ***** válasza:
Te vagy a srác a múltkori kérdésből, aki 3 kérdést tett fel, hogy más mit gondol róluk? (technológia, vallás, "illuminati")
2017. ápr. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
89%

Fogalmad sincs arról, mi a szeretet. A párom katolikus teológiával foglalkozik, én a zsidó kabbalával. Sosem volt közöttünk ez töréspont.

Ha szeretsz valakit, akkor a vélemény különbségével együtt szereted.

Ha gyereked lenne akiről kiderül, hogy liberális, homoszexuális vagy szíriuszi mélymagyar, esetleg megtér kereszténynek és vidám vasárnapokon tapsol a hit gyüliben, nem fogod szeretni? Dehogynem, hiszen a gyereked. Igaz, hogy egy partnerkapcsolatban jó, ha vannak közös pontok, de ha nem tudod elfogadni a másféle véleményt, vagy lenézed, akkor neked nem való semmilyen emberi kapcsolat.

Egyébként ezért nem akarsz te egyetemre menni, mert nem bírnád elviselni, hogy nálad értelmesebb professzorok más véleményen vannak, mint te. Mélyen lenéznéd az egészet, igaz?

Szerintem maradj egyedül, mindenki jobban jár.

2017. ápr. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

#13


Nem tudom pontosan mire gondolsz, de tettem már fel itt is hasonló kérdést. Természetesen az illuminati egy bäromság...


#14


Persze hogy nem volt ez közöttetek töréspont, hiszen ugyanannak a beteg élet-ellenes vallásnak a variációit követitek.

Egyébként pedig igen, úgy van, ahogy mondod: szelektív vagyok az emberekkel, sőt, nem is tartom őket egyenlőnek sem, egyáltalán, semmilyen szinten.


Ad hominemen kívül feltételezem nem lesz értelmes válaszod a kérdésemre, úgyhogy a továbbiakban nem tartok igényt a válaszaidra, köszönöm.

2017. ápr. 5. 20:19
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az emberek nincsenek így elklikkesítve a világon, mint ahogy gondolod. Szép lenne, ha így működne, mert akkor pl nekem is lehetne stabil barátiköröm, akik kibírják a furcsa világnézetem, vagy szúrkálódok, stb. Nem úgy van, hogy a művészlelkek csak itt, a kommunisták csak ott, a reálosok meg amott találhatóak. Egyetemre is járhat az, aki nem bírja a magyar rendszereket, csak azért, hogy kitanulja az adott szakmát, mert máshogy nem tudná.
2017. ápr. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

10-es vagyok.

Én csak végigolvastam a kérdésedet meg a válaszaidat, és ugyanazt láttam benne, mint a legtöbb 21 éves világlátásában, akik azt hiszik, hogy minden gondolat, ami megfogalmazódott bennük, valami őrületes újdonság. Oké, hogy neked elveid vannak, meg különbnek hiszed magad nagyjából az emberiség 90%-ánál, de elhiheted, hogy a legtöbb huszonéves átesik ezen, és mi, akik már nálad 5-10-15 évvel idősebbek vagyunk, már tudjuk, hogy valójában ennek pont nincs semmi jelentősége. Majd leküzdöd az egódat (remélhetőleg), és elkezdesz odafigyelni másokra is saját magadon kívül.

2017. ápr. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
* akik nálad - így értelme is van a mondatnak
2017. ápr. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Hol találhatnék klasszikusan művelt nőket, akiket érdekel a történelem, nem érzéketlenek a társadalmi problémákra és nem fogadják el a rendszer álláspontjait?

tökéletesen rám illik..érdekes én meg férfiakban nem látok ilyet..az exemmel sem lehetett semmi tudományos-politikai-művészeti-szociáklis témákról beszélgetni, pedig értelmes ember volt..két mondata volt rá: nem érdekel és a nem foglalok állást..

Én idősebb vagyok mint te, de nehéz olyan embert találni aki érdeklődik a világ "komolyabb" dolgai iránt és képest egyéni gondolatokat közölni róla..ez van:S N

2017. ápr. 6. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!