Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Manapság egyre gyakrabban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Manapság egyre gyakrabban hallani ezt a szót, hogy "szeretetk. A". Szerintetek ez mit takar?

Figyelt kérdés

Azokra a szeretethiányos nőkre mondják, akik egy csipetnyi törődésért odaadják magukat egy férfinak? Mennyire elítélendő ez, mit gondoltok?


A "koldulja a szeretetet" kifejezés is szintén hasonló ehhez, és ezt is gyakran hallani/olvasni. Hogy látjátok, a mai lelketlen, rideg világ hozadéka mindez? Annyira kihalófélben van az őszinte szeretet, hogy szinte már "vadászni" kell rá?



2017. ápr. 8. 13:13
 1/9 Költőnő? ***** válasza:
Olvass utána Csernus munkásságában. Elég jól leírja a jelenséget és az ok-okozati összefüggéseket.
2017. ápr. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Még soha nem hallottam, tőled "hallom" először.
2017. ápr. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sajnos, ez nem nemtől függő kategória. Minkét nemben vannak ún. "Szeretet qurva". Sőt... én azt látom, h férfiből több van. Mivel testi késztetéseik sokkal erősebbek és sajnos az érzelmi intelligenciájuk sokkal alacsonyabb, mint egy átlagos nőnek, így sokkal jobban áldozatokká válnak. Észre sem veszik, de már átbaxxák őket, koldulnak egy kis törődésért, majmot-bohócot csinálnak magukból...

Ezen kellene változtatni.

Az érzelmi intelligenciát ugyanúgy oktatni kellene, hisz tanulható/fejleszthető, mint a hagyományos tantárgyakat!

2017. ápr. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak az idősebb vagy középkorú nőkre jellemző.


Huszonéves-harmincas korosztályban durván fordítva van. Ebben a korosztályban a férfiakra jellemző a "koldulás" mind szeretet, szerelem vagy épp szex terén. Sok fiatal csaj meg tudja, hogy a férfiak hajlamosak lemenni nekik kutyába, úgyhogy kihasználják a helyzetet.

2017. ápr. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én meg pont fordítva látom, kedves 4-es.

A fiatalok helyzete/hozzáállása a másik nemhez kiábrándító, katasztrofális.

A 40-50es korosztály még megtanulta mi a tisztelet. Tisztelni a szülőt, a tanárt, a társad...

Ma mi van? Tisztelet, ugyan, a faxt, ha megérdemli, meg különben is. Én vagyok én, a kör közepén. Ego, ego hátán. Énközpontúság van. Nekem legyen jó, bármi áron! Ezt látom. És nem tudom hova haladunk, de ma már kevesebb jó kapcsolatban lévő fiatalt látok, mint idősebbet.

Na, ez a szomorú. 😩

2017. ápr. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Bence_ ***** válasza:

Ez nem független.

Pasiknál, nőknél máshogy jön ki.

2017. ápr. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Más szóval őket hívjuk kapcsolatfüggőknek, nem? Aki bárkivel összejön, akár egy éjszakára is, csak legyen valakije. Én szánalmas dolognak tartom, de ettől még nem feltétlen lesz az illető rossz ember.
2017. ápr. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mára szokássá vált minden emberi tulajdonságra valami pejoratív jelzőt aggatni. Akiben van csapatszellem, az "birka", aki nem szereti a magányt, az "kapcsolatfüggő". Tudomásul kellene venni, hogy nem vagyunk egyformák, nem azonos öntőformában készültünk. Ahogy az ujjlenyomatunk, a lelkünk is egyénileg eltér. Aki tud szeretni, az igényli is a szeretet, nincs ebben semmi elítélendő.

Csernust meg nem kéne ennyire komolyan venni. Most nősül negyedszer...

2017. ápr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*Aki jobban tud szeretni, az jobban igényli is a szeretet
2017. ápr. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!