Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mióta terjedt el ennyire az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mióta terjedt el ennyire az "ex" szó használata?

Figyelt kérdés

Esküszöm, még néhány éve is mindenki azt mondogatta, hogy a "volt barátom", "volt barátnőm", ma meg már mindenki exezik. Max. néhány éve lehet ez így szerintem.


Nyilván jó, mert rövidebben lehet mondani ugyanazt a dolgot, de van benne egy túlzott lazaság, és illene komolyabb hangvétellel fordulni egy olyan illetőhöz, akit rövidebb/hosszabb ideig szerettünk korábban. A "volt barátom/barátnőm"-ben ez megvolt. Mi a véleményetek erről?



2017. máj. 4. 16:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Mióta létezik a latin nyelv
2017. máj. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%

Amióta mindent minél rövidebben próbálunk/próbálnak használni.

Btw, nekem az "ex" sima párkapcsolatnál szorosabb kapcsolatot sugall, házasságot leginkább. Különben inkább komikus egy volt barátot/barátnőt ex-nek nevezni.

2017. máj. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Általában nem rajongok a rövidítésekért (vok, h, lol, am meg a többi nagyon idegesítő), de itt pont jónak tartom. Egyrészt indokolatlanul hosszú a "volt barátnőm" megfogalmazás, másrészt olyan esetlen az egész.
2017. máj. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én most is felváltva használom a kettőt, elkerülve a szóismétléseket.


"illene komolyabb hangvétellel fordulni egy olyan illetőhöz, akit rövidebb/hosszabb ideig szerettünk korábban"


De éppen azért volt/ex, mert már nem aktuálisak azok az érzelmek, ugye? :) Sokféle szituáció és ember van, én egyik exemre sem gondolok negatívan, mind normálisak voltak, így ha véletlenül szóba kerülnek, akkor nem aggatok rájuk csodásnál csodásabb jelzőket sem és megkapják a tiszteletet is.

2017. máj. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Deus ex machine. Az ókori görög színházakban volt mindig jelen, amikor a drámák végén amikor az indulatok elszabadultak és mindenki megölt mindenkit, akkor "Isten a gépből" beemeltek egy emelőgéppel egy istent játszó álarcos színészt, aki osztotta az észt, hogy látjátok ez a dolog ide vezetett, ezt meg azt másképp kellett volna csinálnotok és akkor ez a tragédia nem történt volna meg.

A lényeg, hogy egy ilyen ketrecet emeltek be a színpadra, amiből kimászott a fazon. Tehát "Isten lett a gépből" (miután kimászott). Így lett a múltidő jelzője.

2017. máj. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"egy istent játszó álarcos színészt, aki osztotta az észt, hogy látjátok ez a dolog ide vezetett, ezt meg azt másképp kellett volna csinálnotok és akkor ez a tragédia nem történt volna meg."


Vagyis ő volt a kor "Megmondó Kapitánya".


Amúgy tök érdekes volt amit írtál, tetszett.

2017. máj. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én még mindig a "volt barátnőm"-ként hivatkozom a volt barátnőimre.
2017. máj. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mióta divat, de nekem nem tetszik ez a szó, taszít. Csak akkor használom, ha muszáj vagyok, például szóismétlés elkerülésére.
2017. máj. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#8


Kellene egy átmeneti szó, ami nem túl rövid, de nem is két szó.

2017. máj. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Eredetileg, legalábbis én úgy emlékszem, nem különálló szó volt, hanem előtag. Elsősorban válás utáni viszonyra használták: exférj, exfeleség. Majd bekerült a barát és a barátnő elé is. Végül önálló életet kezdett élni.
2017. máj. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!