Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért van az, hogy társkeresés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy társkereséskor a legtöbben viszonylag közel élő párt keresnek, de szerelmesen az ember akár a világ másik végébe is hajlandó elmenni a párjához?

Figyelt kérdés

Szerintem ez egy elég érdekes kérdés. Már biztos mindenki látta, hogy netes társkeresőn szinte minden felhasználó beállítja a profilján, hogy a potenciális partner ne lakjon tőle túl messze.


Viszont ha valaki beleszeret pl. egy amerikai v. ausztrál(tetszőleges távoli országban élő) nőbe/férfiba, akkor hajlandó érte több ezer km-t is repülni, hogy vele lehessen.


Kíváncsi vagyok, ki mit gondol erről, de leírom az én verziómat: az első bekezdésben leírtak esetében a racionális énünk fogalmazza meg az elvárásokat, a másodiknál pedig már szerelmesek vagyunk és az repít minket, tehát megszűnik a távolság, nem tudunk racionálisan gondolkodni. Ti hogy látjátok ezt?



2017. máj. 7. 21:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Logikusan senki nem fog 300km-t utazni, hogy próbára tegyen egy kérdéses kapcsolatot, mert senki nem költ időt, pénzt, energiát olyan dologra ami még nem biztos.


Ugyanolyan esélyekkel keresel a környékeden, sőt, ha a környékedben megbízol, hiszen te is ott laksz, akkor az ott élőkkel is nagyobb a bizalmad.

Akár társadalmi, anyagi, kulturális akármilyen értelemben is nagyobb valószínűség szerint illetek össze.


Ha meg már minden klappol és beleszeretsz, akkor az érzelmek bármit megérnek, hiszen már biztosra mész.

2017. máj. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A szerelem mindent legyőz, de mindent legyőzni, hogy hátha...?

Simán csak logika.

2017. máj. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mert ez egy alapvető logika, hogy az ember nem szeretné állandóan átutazni a fél országot ha a másikat látni akarná! :D


Amúgy meg az olyan messzi távkapcsolatok zöme nem tartós, főleg ha elszáll a rózsaszín köd.

2017. máj. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Én Szegeden tanultam és életem szerelme isbott tanult.


Amikor tőle függetlenül úgy döntöttem Bp-n kell folytatnom a tanulmányaimat, akkor megmondtam neki, hogy ezt ne folytassuk mert nem vagyunk hülyék és ennek semmi értelme nem lenne. Ő is egyetértett. Szóval alapjaiban cáfolnám amit te mondtál


24

2017. máj. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mert nyilván az a legideálisabb, ha párod olyan közelségben lakik, hogy akár minden nap/hetente többször látni tudjátok egymást, tehát a távolság ne legyen akadály köztetek. De ha akárhogyan mégis megismersz valakit, aki rohadt messze lakik, de mégis egymásba szerettek, az ellen nem tudsz mit tenni, és nyilván minden alkalmon kapni fogtok, hogy láthassátok egymást.

De szerintem nincs olyan ember, aki kimondottan távkapcsolatra hajt, de ha már megtörténik, az ember kihozza belőle a legtöbbet. SZERINTEM. :)

20/L

2017. máj. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!