Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Más nőknek hogy alakul ki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más nőknek hogy alakul ki tartós párkapcsolat?

Figyelt kérdés
Nem értem hogy nekem miért nem jön össze egy párkapcsolat. Eddig akármilyen férfival randiztam, egyiknek se voltam elég jó. Volt egy fiú, aki 21 éves koromban lekoptatott, miután bevallottam hogy szűz vagyok. Egy másik fiú meg állandóan ilyen fél órákat késett a randikról, és miután találkoztam a barátaival, csak úgy lekoptatott, csak úgy eltűnt. Egy másik pasi meg hiába volt annyira oda értem, külsőre taszított hogy milyen igénytelen, rohadtak a fogai, büdös a szája, ő maga is büdös. Egyszer képes volt úgy velem találkozni, hogy tiszta benzin szag volt. Egy másik pasi meg szintén késett a randikról, meg le is mondta Facebookon a randit, még fel se hívott. Ő is azt mondta hogy miért jegyzem meg ezt neki, hisz így soha nem lesz senkim. Meg azt is kifogásolta, hogy miért sminkelem magam. Lehet hogy hülyének tartanak, de a késést nem tudom tolerálni. Nem 1-5 perces késésről írok, mert azért azon nem akadnék ki. Illetve ha elnézést kér a késésért, hiszen egyszer-kétszer megeshet. De állandó jelleggel hihetetlen. Kedves, megértő nő vagyok szerintem, aki vágyik a szeretetre. De azért nem hagyom magamat hülyének nézni sem. Nem értem másoknak hogy sikerül tartós párkapcsolatot kialakítani. Már sokszor úgy érzem hogy én egy selejt vagyok, mert ez sem jön össze. L/25
2017. máj. 24. 10:45
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy a külsőddel lenne baj, inkább az önértékeléseddel. Valószinűleg megérzik rajtad, hogy nagyon akarod a párkapcsolatot. Feladod az értékrendedet, hogy velük maradhass, ami szánalmasnak tűnik, ezért nem tudnak téged tisztelni. Márpedig hiába vagy szép, kedves, gondoskodó, a férfiak (ahogy a nők is) csak olyasvalakibe tudnak beleszeretni, akit tisztelni is tudnak. Ha az nincs meg, megette a fene az egészet.


A leírásodból is ez látszik. Azt mondod, nem tolerálod a késést, mégis tovább randizol a sráccal, aki fél órákat késik, végül csak azért lesz vége, mert ő koptat le téged.

A harmadik késés után neked kellett volna kedvesen megmondani, hogy úgy tűnik nem vagytok egy hullámhosszon, és hagyjátok inkább. Ezzel mutatnád, hogy van tartásod, hogy nem rángathat zsinóron bárki. Ahogy azt is, hogy nem vagy rászorulva olyan kapcsolatra, ahol nem kapod meg az elvárható tiszteletet.


De ha inkább hagyod alázni magad, és benne ragadsz ilyen semmilyen kapcsolatokban, akkor csak az idődet vesztegeted. Ráadásul nem is érsz el semmit, megalázkodsz, amitől a normális férfiak menekülnek, a potyázók meg csak kihasználnak. Ha a késést nem tolerálod, akkor ne toleráld. így leszel őszinte magadhoz, és a partneredhez. Ha ezt nem tudja elfogadni, akkor nem egymást keresitek.


"Miért jegyzem meg ezt neki, hisz így soha nem lesz senkim."


Erre meg azt tudom mondani, hogy ha zavar valami, nyugodtan adj hangot neki, de nem mindegy, hogyan teszed. Ne szemrehányóan tedd, inkább félig poénosan, kedvesen. De érződjön rajta, hogy ez fontos neked.

Pl. ha késett, akkor ne rohand le ezzel rögtön ahogy megjön, hanem amikor már jó a hangulat, mindketten nyugodtak vagytok, akkor említsd meg, hogy te a megbízható férfiakat szereted, akik állják a szavukat, és ennek egyik kifejeződése, ha az illető tartja magát a megbeszélt időponthoz. Ajánld fel, hogy ha az időpont túl korai neki, akkor inkább találkozzatok később. Ha ezek után továbbra is késik, akkor nyilván nem vagy neki annyira fontos, hogy megerőltesse magát, felejtős.


"Kifogásolta, hogy miért sminkelek"


Vicces, te ne tegyél megjegyzést, hogy ő késik, de ő kritizálhatja, hogy te sminkelsz-e vagy nem? Tipikusan olyan férfi, akivel nem illetek össze. Kedvesen mondd meg neki, hogy nem egymást keresitek, és lépj tovább.


Amúgy ha egy más szempontból nagyon bejövős férfi mondana neked ilyesmit, hogy miért sminkelsz, a legjobb ha poénosan reagálsz. Pl. egy kedves mosollyal: "Randi előtt izgulok egy kicsit, és a sminkelés megnyugtat, mert ez a napi rutinom része". Ha azt mondja hogy ne sminkelj inkább, akkor mondhatod ezt: "Jó, legközelebb nem sminkelek, ha te meg bajuszt növesztesz. Szerintem jól állna neked!" (Aztán ha mindketten álljátok a szavatokat, még egy nagyon poénos következő randi is lehet belőle.)


Szóval a lényeg, hogy tartsd magad az értékrendedhez, legyél kedves, de határozott, a fontos dolgokból ne engedj. És ha te is érzed, hogy nem adja meg neked a tiszteletet, akkor ne fuss utána, nem éri meg. Előbb utóbb jön valaki, akivel összeegyeztethető lesz az értékrended, és csak ilyen férfival van értelme kapcsolatba kezdeni.

2017. máj. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!