Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Összeköltöznétek egy csajjal,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Összeköltöznétek egy csajjal, ha ő gyakorlatilag semmit sem keresne?

Figyelt kérdés
Még tanul, én meg dolgozom. Otthonról támogatják, de eléggé szűkösen. Eddig csak összejártunk, de sokszor így is én fizettem a számla nagy részét, ami nem baj, eddig kibírtam, de ha együtt élnénk biztos, hogy a spórolás menne a kukába, mert átlagbérből élek, nettó 200ezer ft. Pedig lennének terveim, szeretnék venni pl. a jövőben egy motort. Jelenleg 60-at tudok félretenni havonta, a többi lakáskassza, albérlet, BKV és kondibérlet + kaja. Nem tudom, hogy megérné-e. Ő 21, én meg 28 éves.
2017. jún. 11. 23:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. Miért tenném? Ha legalább a rezsit és a kaját fizetné, akkor még talán. 28 vagy, a lány még nem is állt neki igazán élni. Semmi garancia nincs arra, hogy miután eléldegélt nálad, nem dobbant.
2017. jún. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
53%
Rúgd ki a csajt, vedd meg a motort! Rögtön lesz új csajod.
2017. jún. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy.
2017. jún. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%
Én 21 éves nő vagyok. 2 helyen dolgozom az egyetem mellett, mert a szüleim nem tudnak támogatni, vagy csak ahogyan te is fogalmaztál szűkösen. El tudnám képzelni az életem egy olyan ember mellett, ahol csak tanulnom kéne és semmi mást csinálni, DE! Soha eszembe nem jutna az, hogyha valakivel már együtt élek, tehát egy háztartásban vagyunk, akkor ne fizessem ki a rám eső részeket, vagy éppenséggel még többet is. Ha egyáltalán nem tudnám, akkor a minimum, hogy főznék, mosnék, takarítanék ránk. Szerintem ennek így kéne működni.
2017. jún. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ez a lány még "gyerek", akit a szülei tartanak el. Nincs önálló élete, valakitől függ még anyagilag.

Azért is necces így összebútorozni egy diáklánykával, mert még nem tudni, hogy fog-e egyáltalán dolgozni. Lehet, hogy elkényelmesedik. Vagy becsúszik egy gyerek, aztán még egy, te meg arra ébredsz, hogy tíz éve te tartod el egyedül az egész családot.


Azért is, mert a te fizudból csak szűkösen tudtok megélni. Ha nincs ehhez szokva, akkor megy majd a hiszti, hogy mire nincs pénz.


Azért is, mert függő viszony: akármilyen xar lesz a kapcsolat, egy fillér nélkül nem teheted utcára.


Elvből sem: amíg nincs saját keresete, nem független anyagilag, anyuci meg apuci tartja el, addig ne játsszon felnőtteset mások kontójára.


Szerintem hamar megbánnád.

2017. jún. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem szereted igazán. Mi is hasonló helyzetben vagyunk, én tanulok, párom dolgozik. Albiban lakunk, szóval az is pénz, és még ugye a fennmaradó költségek. De nem bírnánk ki egymás nélkül, én is igyekszem viszonozni. Jókat főzök, megcsinálom a házimunkát,stb. Szerintem ez így rendben van, nem értem a mai férfiak nagy része miért ilyen garasoskodó.

20l

2017. jún. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A nettó 200 nem is átlagbér, hanem több. Mivel keresel ennyit?
2017. jún. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én a hozzád hasonló kérdéseknél mindig arra lennék kíváncsi, hogy hogyan tud valaki ilyen sokat félretenni. :) Nettó 200 mellett én annak örülök, hogy meg tudom fizetni az albérletet, és hó végéig kábé eléljek, nemhogy lakáskassza _és_ még ennyit félretenni... :)

Valamit nagyon rosszul csinálok.


Kérdésre is válaszolva, az együttélés bizony lemondásokkal jár, esetedben azzal, hogy kevesebbet tudnál félretenni. Viszont ahogy előttem is írták, azért ha a szülők támogatják, lenne miből fizetni a ráeső pénzt, épeszű nő nem költözik bele az eltartásba - hacsak nem te magad mondod, hogy neked jó így, mert úgy nyilván más a helyzet, ilyenre is van példa.

Szerintem érdemes lenne erről beszélgetni, sokat elárulna a leányzóról is. Én pl. biztosan úgy lennék vele, hogyha nincs annyi ösztöndíj/szülői támogatás/egyéb, amivel legalább arányaiban be tudnék szállni, akkor magam mondanám, hogy nincs értelme összecuccolni. Ha felcsillan a szeme, hogy majd te jól eltartod, az sokat elárul...

Beszélgessetek! Jóval könnyebb lesz úgy döntened, ha ismered az ő álláspontját. Nem kell konkrétan, hogy na mi lenne, ha hozzád költözne, csak hogy miképp képzeli a közös jövőtöket pl.

2017. jún. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

8: "Valamit nagyon rosszul csinálok."

Igen.

Viszont én is, mert nem kerül elém ilyen lehetőség, amivel 200-at lehet keresni. Mivel lehet?

2017. jún. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem. Ha levelezőre váltana és elkezdene dolgozni, fenn tudná tartani magát, akkor igen.

De így tuti nem. Nekem is vannak terveim, szeretnék azokra félrerakni, nem pedig eltartani valakit.

2017. jún. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!