Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek mi a véleménye az alábbi cikkről? Van-e valóságalapja szerintetek, vagy csak eltúlzott?

Figyelt kérdés

Íme a cikk: [link]


26 éves, 4 éve boldog párkapcsolatban élő, könyvtárosként dolgozó nőként írom ki a kérdést. Érdekel, hogy valóban ilyen-e a világ, hogy valóban jogos-e, amit itt felvetnek.


A kérdést nem provokatívnak szánom. Tehát, aki csak szidalmazást szeretne írni és itt szeretné levezetni a felesleges energiáját és dühét, azt meg kérem szépen, menjen át egy másik kérdéshez! Köszönöm. :)



2017. jún. 17. 08:32
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Hááát.. nem mondom hogy nincs igazság benne, mert nyilván van, de ez megint csak általánosítás..rengetegszer látom a cikkben állítottak elkenkezőjét is..
2017. jún. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%

A második bekezdés elejéig jutottam, amikor betelt a bullshitmeterem. Ez egyértelműen túlzó és baromira nem a valóságot mutatja.


Jártam egyetemre, egyáltalán nem az a lány számított "jó nőnek", aki márkás ruhában van, az első bekezdésben leírt pasitípust meg egyszer nem láttam az épületen belül. Budapesten élek, de ilyen nyikhaj nőies pasikat csak nagyon-nagyon ritkán látok, azt is esetleg tömegközlekedésen vagy valami bulihely közelében, és az ő átlagéletkoruk 20 alatt van. A hozzájuk tartozó sztereotípia nőivel hasonló gyakorisággal jövök szembe. Most lehet, hogy csak én élek burokban, én jártam a kérdés szempontjából rossz egyetemre, esetleg szemellenzővel mászkálok, de az egészen biztos, hogy annyira közel sem rossz a helyzet.


Hogy a kérdés szempontjából relevánsabb választ tudjak adni, elkezdtem tovább olvasni a cikket, viszont itt megakadt a szemem: "Délutánonként és szabadidejükben nem a női feladatok megtanulásán, vagy a takarításon gondolkodnak, hanem azt böngészik, hogy a világhálón éppen mi zajlik". Ezt most negatívumként kellene értékelnünk? Komolyan? Szégyellje magát a cikk írója. De most viccen kívül.

2017. jún. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%
Van valóságalapja, de szerencsére azért van bőven példa ennek ellenkezőjére is.
2017. jún. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Eltúlzott, de bőven van valóságalapja.


Én komoly szándékú férfiként jó messzire elkerültem a korosztályom, de még a 30-as kategóriát is, rengeteg rossz tapasztalat miatt. A mostani párom 40 és gondolkodásban sokkal inkább lelki társam, mint egy húszaska valaha is lehetne.


26/F

2017. jún. 17. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

Van benne igazság, bár én is úgy tapasztaltam, hogy kinézetre a leírt fiú és lánytípus 20-as alatti átlagéletkorral rendelkezik, és gimis, nem egyetemista. Valahol optimistán azt is lehetne gondolni, hogy ugyan miért is foglalkozna gimiben egy még félig kislány a házvezetéssel? Majd felnő, és fog. Engem se érdekelt a téma 18 éves koromig.


Azt viszont meg kell jegyeznem, hogy nagyon nem értek egyet azzal az oldallal, amit ez a cikk pozitívnak tüntet fel. Igen, az rossz, ha a nő csak eltartatja magát és semmit nem csinál otthon. De NEM az a jó, amikor kinyalja a férje s*ggét és duplán dolgozik plusz még a házvezetést is viszi. Nem kell a nőknek sem megszakadni, ez nagyon téves hozzáállás.

A hangsúly a munkamegosztáson lenne... de erről már ezerszer volt szó itt is. És nem azt a világot éljük, mint régen, normális a változás.

2017. jún. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
63%

Van egy réteg, akire igaz, de zömében szerintem nem.


Nem instáról vagy a hétvégi buliban kell összeszedni a legkikentebb hercegnőket, lehet ismerkedni az utcán, munkahelyen, sportklubban, vagy a könyvtárban :) És akkor nem születnének ilyen nőket en bloc degradáló cikkek. Mert nem ilyenek vagyunk. (Bár igen, van ilyen is.)

2017. jún. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
62%

Ez a cikk egy nettó f...@szság. Egyetemre járok, 22 éves vagyok, szóval bőven a korosztályba bele tartozom. Szinte minden szaktársam, legyen lány, fiú, dolgoznak suli mellett. Még a nagyon csini baba csajok is.


Ez a cikk azt vázolja fel, hogy a tökéletes nő mos-főz-takarít-befogja a száját-boldoggá teszi a párját.

A pasi meg össze teszi a két kezét, mert a nője miatta 2 munkahelyen van hogy neki szabadnapja legyen.

Hát tudod mit ............. lóf...@szt dolgoznék 2x annyit hogy a pasinak könnyebb legyen. Van oylan is hogy nőiesség. És egy nőnek rohadtul nem az a dolga hogy kiszolgálja az urát.

Nem csak a nőnek a feladata a mosás-főzés-takarítás. Egy igazán jól működő kapcsolatban munkamegosztás van. Mivel ezeket a feladatokat a pasi is ugyanúgy el tudja végezni.


Ja, és kérdező, gondolom te a cikkben ideálisnak lefestett rabszolga lelkű nőt testesíted meg, ezért jót dobott az egódon a cikk, hogy milyen szörnyetegek ezek a mai nők, bezzeg te egy isteni csoda vagy, hogy takarítasz a pasid helyett is.

2017. jún. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
65%
maximálisan ezt látom, akár az utcán, akár a munkahelyen.
2017. jún. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
36%

A cikk írója kipécézett magának a fiatal nők - és férfiak - közül egy réteget, és abból általánosít.

Tény, hogy főleg Budapesten elég sok ilyen nő és férfi szaladgál, akire rá lehet húzni a cikkben leírtakat, és hogy ezek egy elég feltűnő rétegét alkotják a huszonéves generációnak, hiszen velük vannak tele a valóságshow-k, a fesztiválok, a fészbuk meg az instagram meg a tinder, és ezért talán az lehet a szubjektív benyomás, hogy ilyen a többség, de ez nem igaz.

A nagy többsége mind a nőknek, mind a férfiaknak azért egyáltalán nem ilyen vészes.

2017. jún. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
75%

A cikk írójának kicsi lelkét nagyon megbánthatták a nők, hogy ennyire mocskolódik.

Van egy réteg, akire igaz is lehet, de ez nagyon kevés nő. Ebből is látszik, hogy maga a cikk írója is felszínes, hiszen ő maga is csak ezeket a "jó csajokat" veszi észre, tekinti nőnek és róluk ír (valószínűleg savanyú neki a szőlő).

2017. jún. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!