Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Egy orvosnak kevesebb esélye...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy orvosnak kevesebb esélye van, hogy őt választják a férfiak?

Figyelt kérdés
Csak mert azért nem olyan, mint ha pl. egy közgazdászt vagy bolti eladót választanának, egy doktornő nem tud jó időpontot választani, hogy szüljön, folyamatosan képeznie kell magát a munka és a család mellett, plusz ügyeleteket kell vállalnia, akár ünnepekkor is. És arról még nem is beszélve, hogy sok férfit érzékenyen érint, ha a párja nálánál magasabb iskolával rendelkezik...
2017. jún. 30. 14:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%

Egyrészt általában nem a férfi választ, hanem a nő. (Férfi akkor választ, ha valami nagy sztár vagy ilyesmi)

Az együttmaradásnak meg nyilván gátja az, ha valaki csak a munkájának él, és sztahanovista (újabb nevén karrierista), mert hát a lényege az EGYÜTT lét.

2017. jún. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én nem úgy vettem észre, hogy a nők választanának... Valamint abban, amit leírtam semmi sztahanovizmus nincs, ez a foglalkozás ezzel jár.
2017. jún. 30. 14:22
 3/12 anonim ***** válasza:
33%

Nincs. Ugyanis nincs a homlokodra írva, hogy kinek fia borja vagy és mivel tengeted napjaidat.

Ez is csak egy hivatás. Semmiben sem különb, mint az összes többi. Legalábbis szerintem. Ő ezt választotta, ez iránt érdeklődik és jelenleg úgy érzi, hogy ezt szeretné csinálni élete hátralévő részében.

Egzisztencia, anyagi potenciál, rendszertelen időbeosztás, magasabb társadalmi nívó...

Leírom mi zavar engem ezzel kapcsolatban. Az, hogy felmerült. Arroganciára és túlzott öntudatra utal számomra. Valamint arra, hogy túl komolyan veszed magad. Ezen vonások azok amik számomra kellemetlenséget jelentenének, de nem az hogy orvos vagy. Ilyen mentalitással akármi lehetnél, nem csípném.

2017. jún. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Na. Egy közgazdász is lehet karrierista, és lehet, hogy ő sem megy el szülni, mert magasabb tisztségre akar törni cégen belül.

Nem lehet általánosítani. Több doktornőt is ismerek, akik házasságban élnek, mi több, gyerekük is van. Megoldják ők is.


A magasabb iskolai végzettséged pedig úgy tudod kiküszöbölni, ha orvos férfit választasz. Ő biztosan megért. A legtöbb doki, akit ismerek, szintén orvossal jár.


21/L

2017. jún. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az elsőnek: Botorság. Nekem egy barátnőm nem lett volna ezidáig ha így lenne. Nekem lételemem az, hogy elutasítsanak, hogy kínlódjak, hogy gondolkozzak mit és hogyan kéne. Számtalanszor nem sikerül, de ez benne a lényeg. Kiválasztom, megszenvedek érte, majd ha úgy alakul véget vetek neki. Nem kiválasztanak, hagyom magam, aztán dobnak.. Na ne nevettess.
2017. jún. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

"Egzisztencia, anyagi potenciál, rendszertelen időbeosztás, magasabb társadalmi nívó... "


Ilyeneket nem írtam, illetve a való életben sincsenek (komolyan, se anyagi, se társadalmi megbecsülés nem létezik, csak a netes fórumok szerint), mindössze a rendszertelen időbeosztás igaz belőle. Nincs benne semmi öntudat vagy arrogancia, csak szeretném világosabban látni az esélyeimet, amiket úgy érzem, a választásom csak ront.

2017. jún. 30. 14:32
 7/12 anonim ***** válasza:

Azt vettem észre, hogy manapság a nők kb. mindent megpróbálnak okolni azért, ha sikertelenek a párkapcsolatok terén. Naponta jönnek olyan kérdések, hogy ezért vagy azért nehezebb e nekik. Barna a hajam, de a pasik a szőkéket szeretik, ezért nincs párom? Szőke vagyok, de a pasik a szőkéket butának tartják, ezért nincs párom? Vörös vagyok, ezért nincs párom? Stb.

Az igazság az, hogy pont annyi esélyed van pasit találni, mint egy bolti eladónak vagy egy közgazdásznak. A nők egy részével ellentétben a férfiak többségét egyáltalán nem érdekli, hogy a másik fél mit dolgozik. Részemről plusz, ha egy nő orvos, mert okos és ha a családban egészségügyi probléma van, nem kell napokat ülni a rendelőben. De plusz az is, ha egy nő bolti eladó, mert a bevásárlásra nem megy el egy plusz kerülő autóval. Az is plusz, ha közgazdász, mert biztos kézben van a pénzügy.

"És arról még nem is beszélve, hogy sok férfit érzékenyen érint, ha a párja nálánál magasabb iskolával rendelkezik..."

Ez szintén egy gyk-s idiótaság. A legtöbb férfit ez nem érdekli. Azok a nők panaszkodnak erre folyamatosan, akik nagyképűek és teljesen elszálltak a végzettségüktől. Egyszerűbb azt mondani, hogy a férfi érzékeny, mint beismerni a saját jellembeli hibájukat.

2017. jún. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

" őt választják a férfiak"

Mi vagy? Egy árucikk, amit leemelnek a polcról? :)

A választás kölcsönös. Mindkét fel tudja hívni magára a figyelmet, és ha a másiknak szimpatikus, akkor lehet ismerkedni.


" folyamatosan képeznie kell magát"

Ez szinte minden komolyabb szakmában így van.

2017. jún. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem gyakran gondolatom egy doktornő, lakás, kocsi megvan, Ő gyorsan szülne egyet, én lennék otthon a gyerekkel, Ő pedig építené a karriert!

Miután a gyerek kirepült, én bármikor vissza tudok állni a sorba.

Tehát a válasz, nem, nincs kevesebb esélye.

2017. jún. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Persze, ha az első családi, baráti összejövetelen észre venném, hogy nem "fogad el", meg sem piszkálnám többet, nemhogy gyerek...
2017. jún. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!