Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Enyhén autistaként soha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Enyhén autistaként soha nem lesz senkim? L/25

Figyelt kérdés
Asperger szindrómás vagyok sajnos. Megkésett beszédfejlődésem van, ugyanis 4 éves koromban tanultam meg beszélni, előtte semmi. Régen kerültem a szemkontaktust, de már ez nem igazán jellemző rám. Zárkózott személyiség vagyok, nehezen megy a kommunikálás. Sokszor nem igazán tudom kielemezni, hogy valaki éppen mit gondol, vagy mit érez. Soha nem voltak barátságaim és párkapcsolatom sem. Míg interneten ismerkedek, addig tetszek a pasiknak, de miután találkozunk, már nem érdeklem őket annyira. Pedig én tényleg igyekszem normálisnak tűnni, de ezek szerint még se sikerül. Az iskolában is mindig gúnyolódtak rajtam, ez is biztos az én hibám, mert nem vagyok értékes és szerethető.
2017. júl. 9. 09:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%

Már annyi ilyen kérdés lett kiírva (gondolom általad). Mit vársz a válaszoktól?

Tény hogy valaki minél jobban különbözik az átlagtól annál nehezebb dolga van a párkeresés során. Te elég nagy hátránnyal indulsz ha nem tudod értelmezni a környezeted jeleit. Ezt vagy tudatosan megtanulod leküzdeni vagy bízol a vak szerencsében. Akármelyiket is választod érdemes lenne törekedni a társas kapcsolatok kiépítésére még akkor is ha nem egyszerű.

Ezen kívül nem hiszem hogy bármit tehetsz vagy bármit lehet javasolni.

2017. júl. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
40%

Necces. Egy cipőben járunk, bár nekem a másik oldalról vannak tapasztalataim. Voltak kapcsolataim, de egyik sem tartott tovább 3 hónapnál. Legutóbb már két hét sem telt el az aspi voltom bejelentése, a hölgy magyarázat nélküli lelépése közt. Ez van. A neurotipikusok úgy tekintenek ránk, mint kis hülyékre, nem meglepő ha tartják a távolságot. Ez van.

Aspik között keresgélj, célravezetőbb lehet.

2017. júl. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nekem rossz így élnem, hogy akár a fejemre is állhatok, akkor sem leszek jó senkinek. :(
2017. júl. 9. 09:46
 4/18 anonim ***** válasza:
36%
Miért ne lennél értékes és szerethető! Az vagy, ne becsüld le önmagad, és ne beszéld be magadnak, hogy soha nem lesz senkid, mert akkor tényleg soha nem lesz senkid.
2017. júl. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
De hát én senkinek nem mondtam el, még is leléptek. Nekem meg 1 hónapnál hosszabb valami még nem volt.
2017. júl. 9. 09:48
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

Nekem semmi ilyesmi jellegű problémám nincs mégis egyedül vagyok/leszek szerintem. Pedig rengeteg férfinak tetszek, mindenki körberajong, de egyszerűen nem jövök rá, hogy hol a hiba a rendszerben. Frusztrál, hogy másoknak minden olyan könnyen megy nekem meg marha nehezen és ha össze is jön valami abból se lesz semmi komoly.


Esetleg hasonló körben próbálkozz. Biztos akadnak programok kifejezetten Aspergereseknek, ahol összegyűltök és ismerkedhettek. Vagy keress valami hobbit.

Én nagyon szeretek pl kutyát sétáltatni és közben más gazdikkal beszélgetni. Főleg azért mert oda nem kell kiöltözni és teljesen naturálban lát. Nincs semmi megjátszás stb.

Sajnos az egészséges emberekkel is kiszúr az élet ilyen szempontból, akinek meg van valamilyen betegsége azzal meg végképp. Rengeteg ilyen kérdés van itt.


Azt meg felejtsd el, hogy nem vagy értékes és szerethető, mert max nem volt szerencséd eddig.


25N

2017. júl. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Azért nem vagyok értékes és szerethető, mert az emberek általában ellenszenvvel állnak hozzám.
2017. júl. 9. 09:49
 8/18 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok mint a 6os válaszadó és eddig csak egy komoly kapcsolatom volt de úgy érzem mintha az is lett volna az utolsó :(
2017. júl. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
#7 - mármint jelét is adják ennek, vagy csak saját magad gondolod így?
2017. júl. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A jelét adják ennek. Olyan utálattal néznek rám az emberek.
2017. júl. 9. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!