Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Barátzóna vagy már az sem?!

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátzóna vagy már az sem?!

Figyelt kérdés

Köszönöm, hogy benéztél a bejegyzésemre. Először is szeretnék megkérni minden komolytalan kommentelőt, hogy ha nem tud érdemben és értelmesen hozzászólni, legyen szíves tovább böngészni.


A sztorim tavaly nyáron kezdődött egy nálam kicsivel több mint fél évvel fiatalabb lány megismerésével. Sokat beszélgettünk telefonon/skypen/facebookon, de 1 hónapot úgy kellett "átlépnünk", hogy mikor én voltam otthon akkor ő volt külföldön majd fordítva.

Összesen kettő találkozóra került sor, amit már mind a ketten vártunk. Személy szerint mind a kettőn jól éreztem magam, s a visszajelzései alapján ő is. Egy kis szünetet követően megkért beszéljünk telefonon, s közölte, hogy szerinte nincs meg az a valami kettőnk között, így ő nem szeretné ezt tovább folytatni. Ok. Egy 2 hónapot vártam, majd ismét felkerestem, aminek a kimenete egy ismételt elutasítás lett. Tanulva a visszajelzésekből, nem kerestem többet. Eltelt fél év, és most év elején kaptam egy üzenetet, hogy a segítségemet szeretné kérni. Oké, segítettem majd egy pár üzenetváltás után el is köszöntünk egymástól. Ezt követően egyre sűrűsödtek a beszélgetések, s én naívan azt gondoltam, hogy kezdődik az egész sztori elölről ....

Az elmúlt 1 - 1,5 hét statisztikája: 1 személyes, 2 telefon és 1 skypes egyeztetésemet mondta vissza, különböző indokokkal, amik nem tűntek kitaláltak, de másnap se egy "elnézést" semmi ... pedig tavaly ugyanilyen helyzetben mindig elmondta részletesen mi jött közbe. Ok. Sebaj.

Küld magáról előnyös fotókat (nem 18+-ra kell gondolni, de nem is amit megosztana másokkal), amikor megkérdezem találkozunk-e/beszélünk-e, mindig határozott igen a válasz, de ezt minden alkalommal felüldefiniálódik.

Szándékosan nem keresem, de bizonyos idő elteltével ő biztosan keres és nem feltétlenül segítségkéréssel, általános érdeklődéssel.

Őszintén szólva, egy picit most tanácstalan vagyok, merre tovább .... érdemes-e egyáltalán egyetlen percet is tenni a dologba, vagy szépen csöndbe elengedni és nem eröltetni a dolgot.


Lehet csak én reagálom túl a dolgot ?!


Köszönöm ha megosztjátok velem a gondolataitokat!


23/F


2017. júl. 17. 22:36
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

"de bizonyos idő elteltével ő biztosan keres és nem feltétlenül segítségkéréssel, általános érdeklődéssel."


"Küld magáról előnyös fotókat"


nekem ebből teljesen az jön le, hogy te csak ego növelésre vagy jó nála.

ismerem ezt a fajtát, ezekkel a csajokkal nem érdemes foglalkozni. nekik kifejlődött egy olyan érzékük, amivel tudják hogyan hülyítsenek egy srácot úgy, hogy közben megtartsák őket bizonyos kereteken belül = barátzóna.

elültetnek egy gondolatot bennük, amivel kétségek között tudják tartani őket.

és ugye a kétség az már 50% "sikernek" számít irányukba, hisz bármikor elő lehet venni az illetőt ha épp úgy tartja kedvük.

bár én megkérdőjelezném a barátot is, mert oké hogy segítséget kért tőled, de ő eddig mit rakott le az asztalra neked?

őszintén mondom ne pazarold az időd rá, ha csak nem barátnak akarod megtartani.

aki akar valamit az tesz is érte, és nem csak hezitál meg hülyíti a másikat.

31F

2017. júl. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Egy picit a saját helyzetemre emlékeztet. Annyi a különbség, hogy nálam a csaj simán megmondta, hogy csak haver lehetek, mert barátnak jó fej vagyok. Nos finoman szólva vázoltam neki, hogy ennél jobban már nem lehet megalázni valakit, szóval barátkozzon azzal akivel akar...


Szerintem itt ugyan az a helyzet. Barátnak jó vagy, meg eldumálgatni, de személyes találkozó szintjén már nem érdekled. A fotókat jó eséllyel azért küldi, mert tudja, hogy tetszik Neked, amolyan ego növelés.


Természetesen ez is csak egy statisztikára épített elmélet. Mindenesetre én a helyedben nem foglalkoznék vele.


24/F

2017. júl. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Azt érzem hogy te arra kellesz neki hogy panaszkodjon neked. Majd néhány év mulva amikor a leendő férjével megromlik a viszony elmondja majd higy téged kellett volna vàlasztani, de még akkir sem fog.

Szerintem probálkozz még egyszer határozottan de ha nem jön össze ne válaszolj neki mert ha nagyon belezugol beleroppanhatsz sok-sok évre.

2017. júl. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A kérdezőtől, illetve az összes "barátzónázós", "csak ego-növelésre használós" férfitól kérdezném: ti csak olyan nőkkel beszélgettek, akikkel össze is jönnétek? Nektek nulla (azaz: 0) nőnemű barátotok/haverotok van? A másik nemmel csak akkor kommunikáltok, ha kapcsolatot akartok? Baráti érdeklődés csak a saját nemetek irányába működik?


A kérdésre válaszolva: kétszer nyilvánvalóan elutasított, találkozni pedig nem akar veled (barátilag sem, valószínűleg sejti, hogy akkor abba te sokkal többet gondolnál) - miért olyan nehéz ezen kiigazodni? Nem rakétatudomány ez a helyzet, tisztán nem akar tőled barátságnál többet (ami nem "barátzóna", senki nem akar mindenkivel dugni is, akit kedvel - remélem érthető). Hiába keresed a "jeleket", hogy akar valami többet. Nem akar.

2017. júl. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Utolsónak: nőnemű haverom rengeteg van, barátom 0. A miért elég egyértelmű: ha valakivel lefeküdnék, ha lenne rá lehetőség/úgy adódna, az akkor nem barátság. Vagy ha az a kérdésed, hogy megjátszott / fals barátságom van-e nőkkel, akkor igen a válasz.
2017. júl. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A helyzet számomra elég egyértelmű, te egy olyan pasi vagy aki rajong érte és ezzel növeld az önbizalmát, de az ég világon semmit nem akar Tőled, használ amire hagyod magad.

ha neked ez megfelel, akkor tartsátok a kapcsolatot és ha majd lesz egy rendes barátnőd az fogja kiverni a balhét miatta.

A tanácsom az, hogy búcsúzz el tőle, ne rabolja tovább a drága idődet és ne kérjen több szívességet sem, ha azt mondta neked, hogy nem szeretné a kapcsolatotokat tovább folytatni.

Töröld ki az összes elérhetőségét és keress új kihívást!!!!

2017. júl. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

4esnek: jókat írtál csak itt az a helyzet, hogy a kérdezőt a csaj lepattintotta. Emberünk 2 hónap után bepróbálkozotz megint de hiába aztán félév után a csaj kereste. Na már most ha a csaj barátnak szánná a kérdezőt akkor az a 2 hónap szünet se lett volna nem, hogy a félév mivel ellehetett volna magyarázni, hogy barátkén tekint rá a csaj. De ilyen nem volt ergó a csaj csak szopatja, nem is akárhogyan, ez kérem szépen mélytorkos szopás! Továbbá az a tény, hogy ennyi idő után is b.aszik tisztázni a helyzetet a csajszi.. csak erősíti azt az elméletet amiről mi itt papolunk.


Kérdezőnek: haver, hagyd a francba a csajt

2017. júl. 18. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

@4

Pontosan, ahogy az első bekezdésedben írtad. Barátokra nincs szükségem, azokat nem is keresek. Az a röhej, hogy haverkodni csomóan akarnának velem pedig. Nekem párra lenne szükségem, így nyilván célirányosan olyan nőkkel ismerkedek, akikkel akarnék is valamit. Csakhogy ők is csak haverkodni akarnak velem. Mivel érdekellentét van, természetesen hagyjuk egymást ilyenkor. Miért, mit kellene tennem? Kerültem pontosan abba a helyzetbe, mint a kérdező, mert "barátom" volt a lány. Soha többet ilyet. Meg haverokat/barátokat se, nem miatta.

2017. júl. 18. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a visszajelzéseket, a válaszotok alapján úgy gondolom meglehetősen egyértelmű a helyzet ... :)
2017. júl. 19. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!