Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Valóban egy nő határozza meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban egy nő határozza meg a saját piaci értékét?

Figyelt kérdés

Egy válaszoltól olvastam egyszer itt az elméletet.

Szóval, ha egy nő már az első randin elvárja, hogy drága étterembe vigyék, fizessenek neki mindent a ruháktól az utazásokig, akkor azt a benyomást teszi a férfire, hogy ő egy értékes nő, és a férfiben ez rögzül, hosszútávon is eltartja majd a nőt.

Ha viszont a nő már a randizós időszakban nem ragaszkodik a drága helyekhez, felajánlja, hogy fizeti a részét, akkor a férfiban az marad meg, hogy ez egy alacsony értékű nő, és a továbbiakban is így állnak majd hozzá, soha egy virág vagy étterem, mert nem ilyennek ismerték meg.


Ez az elmélet akkor nyert számomra értelmet, amikor összehasonlítottam a párom volt barátnőjét magammal.

Az a lány már 16-18 évesen is elvárta, hogy étterembe vigyék, ruházzák, kényeztessék, a párom el is tartotta négy évig. Most egy másik srác tartja el, eltelt 8 év, és egyetlen teljes állásban ledolgozott napja nincs még, de megvan mindene, ami csak luxus.

Ezzel szemben én sose vártam el, hogy egy pasi ruházzon, vagy étteremben fizessen, így a páromnak eszébe se jutna. Ha megkérdem, az exet igen, akkor engem miért nem, akkor az a válasz, hogy te nem olyan vagy, te boldogulsz, te szeretsz dolgozni, mert ugye ez rögzült benne.


Am a külsőnek ehhez semmi köze, az ex is egy átlag lány, meg én is


2017. okt. 15. 18:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Biztos nem jönnék össze olyannal, aki akkora pali, hogy az exét eltartotta a puncijáért :D Számomra ez kiábrándító.
2017. okt. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Senkinek nincs piaci értéke, hiszen az emberek nem tárgyak.
2017. okt. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Heart of Darkness ***** válasza:
51%
Ez a kérdés igen csak méretes hülyeség.
2017. okt. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Sunshinedoll ***** válasza:
70%
Még mindig emberekről beszélünk vagy import paradicsomról, mert elvesztettem a fonalat?
2017. okt. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Tudod mi a legnagyobb baj ezzel az elmélettel? Hogy aki nem tudja magát eltartani az egy értéktelen kis szrdarab. Pont hogy fordítva van. Az baromira nem érdem, hogyha egy nőt el kell tartani, meg fizetni kell neki mindent. Az az érdem, ha ezt magának megteremti. A dolgozó, önálló nőknek nagyobb a "piaci értéke", a dolgozni képtelen, elvárásokkal teli p.csáknak pedig konkrétan 0.
2017. okt. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%

Abból a szempontból van benne logika, hogyha az elejétől fogva követel magának valamilyen színvonalat, akkor megvezetheti az embert, hogy na, ennek a nőnek ezt és ezt meg kell adni, mert elvárja.


Az már egy más dolog, hogy a férfi bele is megy-e ebbe a játékba vagy sem...

2017. okt. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Mi az, hogy elvárja? Tehát én meghívom egy átlagos étterembe és ő azt mondja, hogy nem, ő ide és ide szokott járni? Én meg mondom, hogy oké, tőlem járhat oda, csak akkor el fogjuk kerülni egymást?
2017. okt. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A következő kérdésben azzal fogsz jönni, hogy azért ilyenek a mai nők, mert a kapitalizmus által képviselt fogyasztói társadalom a termékek gyakori cseréjére alapul ?
2017. okt. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Létezik a "piaci érték", csak nem pénzben értendő. Azt viszont nem te határozod meg, hanem (ugyanúgy mint a normál értelemben vett piacon) a kereslet. Hiába gondolod, hogy értékes vagy, ha ezt senki más nem hiszi el rólad. Ugyanúgy mint bármi más a piacon. Árulhatod a terméked vagy szolgáltatásod annyiért, amennyiért akarod, ha a vevőjelöltek túl magasnak találják az árat (vagy gyengének a minőséget), nem fogják megvenni.


A kérdésben szereplő ex viszont szerintem nem is a saját értékét próbálta meghatározni. Bár nem szimpatikusak az ilyen nők, de annyit becsülök benne, hogy legalább nem árul zsákbamacskát. Tisztán, világosan megmondja, hogy "figyelj, ez van, ha kell akkor itt vagyok, ha nem, akkor meg keresek mást". Sokkal tisztességesebb, mint aki ennek az ellenkezőjét állítja, aztán ugyanezt teszi.

2017. okt. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#8: Nevetni fogsz, de sajnos ebben is van valami. Persze nem csak a nőkre, hanem sajnos az egész társadalomra jellemző ez a hozzáállás. Nem javítjuk meg, ha elromlott, inkább veszünk másikat. Kijött egy újabb telefon? Megveszem, ez meg majd jó lesz valakinek, bár lehet, hogy semmi baja nincs, csak már meguntam. Vagy egy másik példa: eladod a 10 éves autód, mert már jönnek elő a bajai, aztán veszel egy másik 10 éveset, mert az micsoda jól néz ki. Közben ugyanúgy megvannak annak is a gondjai, csak te nem tudsz róla, ahogy a te korábbi kocsidat is megveszi valaki, aki meg arról hiszi azt, hogy minden rendben van vele. Sajnos egyre inkább jellemző a kapcsolatokra ez a fajta "használd és dobd el" szemlélet.
2017. okt. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!