Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek nőnek vagy férfina...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek nőnek vagy férfinak jobb lenni?

Figyelt kérdés

2017. nov. 22. 17:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
35%
Ez személyiség típustól meg hogy te hogyan érzed úgy jobb. Emberek vagyunk nem krixkraxi gyíkok. Tessék gondolatban rendbe tenni magad mert a kérdés alapból gáz vagy ez mentális fejben lévő gond.
2017. nov. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
61%

Nőnek.

Ismerkedni is könnyebb , végülis leálltalánosítva a férfi kezdeményez , megy oda, stb.

A nő meg vagy semmit sem tesz, vagy szemezget / rámosolyog.


Akkor ott a babavárás.

Mekkora dolog lehet azt megtapasztalni. :)

2017. nov. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%
Férfinak. Nincs menstruáció, nem kell aggódni teherbeesés miatt, a védekezéshez nem kell tönkretenned a hormonrendszered. Nem elvárás tőled, hogy mindenhol csupasz legyél, hogy ne legyen egy darab bőrhibád se. Könnyebben találsz jól fizető munkahelyet. Nem "ketyeg a biológiai órád". Senki nem vet meg, ha nem szereted a gyerekeket, és nem is akarsz. Nyugodtan kalandozhatsz, mehetsz egyik nőről a másikra, nem leszel tőle értéktelen.
2017. nov. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
55%

Alapvetően nem az ember neme határozza meg, hogy kinek jobb lenni. Az egészség, intelligencia, öröklött tulajdonságok, neveltetés, szocioökonómiai háttér mind-mind sokkal fontosabbak.

Mindenesetre vannak dolgok, amelyekben az egyik nem képviselőinek egyszerűbb, és fordítva. Bár ez itt eretnekségnek minősül, de tény, hogy a nőknek az ismerkedés terén általában sokkal könnyebb dolguk van, mint a férfiaknak.

2017. nov. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
54%

Nonek. Meghalnek, ha nem vehetnek ennyifele ruhat, taskat, cipot es kiegeszitot. :D

Ha ferfi lennek, valoszinuleg atoperaltatnam magam nove. :D

2017. nov. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%

Nézőpont kérdése. Én szeretek nő lenni, szeretem, ha udvarolnak, szeretek kísérletezni a hosszú hajammal, vagy különböző sminkekkel, színes ruhákat, ékszereket húzni, szeretem az alakom, a melleim, és bár nincs gyerekem, valahol vonzó, hogy én szülhetem meg és velem lesz az első pillanattól fogva. Szeretem azokat az értékeket, amiket hozzám, mint nőhöz társítanak (kedvesség, gondoskodás), és bár nehezebb volt olykor elfogadtatni magam komoly nőnek, és néha volt gondom azzal is, hogy mások túlságosan csak a nememet vették bennem észre az ember és a tudás helyett, úgy érzem, le tudtam ezeket a falakat bontani, és hatékony vagyok így, nőként is. Illetve az is maradok.


De szerintem örömmel tudnám viselni azt is, ha férfi lennék. Sok szempontból könnyebb lenne a dolgom, reggel elkészülnöm, alkalomhoz illően öltöznöm, talán a szexet is jobban élvezném (nőként nem mindig sikerül elengednem magam, mert valahol tartok a kihasználástól és az erőszaktól), és imádnék udvarolni, becserkészni egy lányt, és hasonlók. Nem kellene borotválnom a lábaimat (:D), nem lennék lehurrogva, hogy miért edzek annyit, túl izmos vagyok (nőként is kicsit széles a vállam), nem lennék femináci azért, mert nagy a szám és határozott vagyok, hanem ez lenne a természetes. Ja, és nem szakadna be a hátam minden hónapban egy hétig, meg társai, kevesebb lenne a munkahelyemen a "magácska ne cipekedjen" megjegyzés és hasonló gyámolítások... Nem tudom, mi a bajotok azzal, hogy valamilyen neműnek születtetek, inkább meg kellene tanulni férfinek/ nőnek lenni és a biológiai nemetekhez tartozó társadalmi nemi szerepet is felvenni. Akkor szerintem kifejezetten kalandos és szép olyannak lenni, amilyen vagy. És tudod is kezelni a sztereotípiákat jobban. Annak legalábbis nem látom értelmét, hogy egy férfi sír, hogy neki miért kell udvarolni, vagy egy nő rinyál, hogy miért kell neki szoknyát húznia/rúzsoznia/akármi... Holott tökjó, hogy ilyennek is lehet lenni.

2017. nov. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
80%

Logikai szempontból egyből mondanám, hogy nőnek mert: Egy nőnek nem KELL (azaz nem társadalmi és nemi szerephez köthető elvárás) mindig magabiztosnak,talpraesettnek,önállónak és önfenntartónak lennie mivel a társadalmi berendezkedés és nemi szerepek miatt ezt a férfiak töltik be, a nők a "gyengébb" nem de ez szerintem inkább érzelmileg értelmezhető. De ha fizikailag vesszük akkor egy nőnek nem kell fizikálisan dominálnia pl nem kell verekednie vagy csak elrettenteni sem a fizikumával és kiállásával a ne adj isten támadót vagy kötekedő egyedet. Egy nőnek igazából "elég" vagyis hatalmas előny ha szépnek születik és van egy kis esze is onnantól igazából ő áll a mai társadalmi berendezkedés kegyeltjeinek csúcsán. Ergó képes rá, hogy megfogjon egy sikeres férfit akivel képes biztonságban családot alapítani úgy, hogy támaszkodhat a férfira. A férfinek ezzel szemben be kell töltenie azt a bizonyos "sikeres férfi" szerepet ami mondjuk ki jóval komplexebb feladat amit egy nő sosem érthet meg, ezért is vannak sokan begurulva hogy biztosan lenézik őket pedig ez nem igaz csak a női lét kihívásai tök mások mint a férfiaknak.


Ettől függetlenül szerintem férfinak jobb lenni de nyilván ezt azért mondom mert férfi vagyok :D Az első és legfontosabb, hogy dughatsz nőket amit nem cserélnék el semmikor :D A férfiakért ellenben nem rajongok és az ötletért sem, hogy egy nagydarab szőrös tag kefél engem kutyában kössz inkább kihagyom. A nők viszont gyönyörűek és általánosságban is jobban kijövök velük, más velük lenni mint egy haverral. De nehezebb szerintem a férfi szerep mivel elmondható hogy általában neked kell az erősebbnek/támasznak lenni mint támaszkodni a másikra. De szerintem megéri a sok nehézség és a legtöbb férfi azért megbirkózik vele. Meg azért ha van benned büszkeség nem is pucolsz el a sarokba farkadat behúzva bármi féle nehézség láttán... Legyen az szellemi vagy fizikai vagy akármilyen. Ha nőként ezt megteszed kevésbé néznek le és esel ki a szerepedből mint férfiként. Persze a női létnek is megvannak a maga kihívásai de ehhez én nem értek annyira :) De például azért mindenképp szeretek férfi lenni, hogy fizikailag a legtöbben nem tudnak maguk alá rendelni és mondjuk megerőszakolni egy elhagyott sikátorba, ellenben egy nőnél ez hatalmas problémákhoz vezethet ezt nem kell mondani. Így viszont ha ilyet látok tudok cselekedni segíteni és mondjuk szétverni azt aki ilyet csinál (vagy rugdos egy kutyát vagy kisgyereket vagy akármit ami gyengébb) és nem csak bosszankodni magamba meg segítségért kiáltozni esetleg paprikasprayvel lefújni és remélni a legjobbakat. Szóval kb egál de szerintem férfinek jobb lenni a már említett okok miatt. Szerintem nehezebb feladat de megéri. Plussz azért ott vannak azok az alap előnyök még mindig, hogy a férfi a "vezető" mert azért gyakrabban van férfi elnök/igazgató/vezető mint nő. Amerikának de még Magyarországnak sem volt női elnöke szóval ha esetleg elhagynám a gerincem valahol és pályát váltanék... Jobbak lennének az esélyeim persze ez egy hülye példa de értitek :D 22/f

2017. nov. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
49%
Nőnek. Feminista világban élünk, ahol a nőknek számtalan előjoguk van.
2017. nov. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
61%
Férfinak sztem .Több pozitiv visszajelzés a nőktől nincs az hogy te jobban nézel ki jajj dejó neked hüpp:(Ennyi.A férfiak meg mar bokolni is elfelejtettek tisztelet a kivételnek.
2017. nov. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
63%
Férfiként szeretném kipróbálni, milyen az igazi szabadság. Mikor te vagy a "default".
2017. nov. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!