Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ezek tényleg annyira "bűnös"...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezek tényleg annyira "bűnös" dolgok egy nőnél?

Figyelt kérdés
Gyakran hallom, hogy mi nők elvárjuk az egyenjogúság mellett a pozitív diszkriminációt, mint az udvarlás és a nőnap. Én nem tartom kevesebbnek azt a férfit, aki nem szeret kezdeményezni és nem köszönt fel. Attól ő még lehet jó ember. De az az igazság, hogy még egy baráttól vagy kollégától is nagyon jól tud esni egy szál virág nő napon, és az udvarlás is boldoggá teszi a legtöbb átlagos lányt. Legalábbis eddig ezt tapasztaltam. Magyarul tagadhatatlan tény, hogy azt szeretik meg előbb a lányok, akik tartják ezeket a "régimódi" hagyományokat. És emellett egy tanult, épeszű lány/ nő olyan partnert akar aki társként kezeli, tehát egyszerre akarunk egyenjogúságot és régi szokásokat. Néhány férfi ismerősöm szemében ez akkora bűn, hogy elmondani nem lehet, és ezért írtam ki a kérdést. Pedig nem pénzről vagy prostitúcióról beszéltem, hanem csak kedvességről és tiszteletről, e kettőt pedig egyszerre szeretnénk.
2018. jan. 3. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincsenek bűnös dolgok.
2018. jan. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%
Ez lehet, hogy nemcsak neked, de másoknak sem fog tetszeni, és szeretném hangsúlyozni, hogy csak a saját nevemben válaszolok: én szeretem az egyenjogúságot, sőt, feministának tartom magam, és NEM várom el az extra udvariasságot (ajtókinyitás, ilyesmi), a nőnap meg a kötelező virággal együtt pedig kifejezetten zavar. Engem személy szerint.
2018. jan. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Úgy látszik vannak "fokozatai" a nőiességnek, hogy ezeket mi váltja ki, hogy hogyan élik meg a nők, rejtély.

Nem egyformák az emberek, így ne is akarja senki se rákényszeríteni a neki tetsző, nem tetsző dolgokat.

Vannak nők, akik teljesen odáig vannak a gyerekekért, vannak, akik undorodnak tőlük. Van, aki szereti a nőies hobbikat, van, aki rosszul van tőlük.

Csak jó lenne felismerni, mi a statisztikai többség, és elfogadni, hogy nem ők vannak hátrányban, hanem esetleg mi lógunk ki a sorból.

2018. jan. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

Az a baj, hogy az egyenjogúság, mint olyan, bár pár éve szerepel a jogi környezetben, nem olyan régi hogy társadalmi szinten is (ha úgy tetszik, egyenlőségként) jelen legyen. Vagyis bár a törvény előtt egyenrangú férfi és nő (kisebb-nagyobb eltéréssel), a társadalomnak még mindig nem sikerült ezt teljesen megemésztenie és magába fogadnia, még nem tisztázódtak az "újfajta" nemi szerepek. Most ilyen köztes, átmeneti állapotban vagyunk, amikor az elmúlt többezer év szokásait, hagyományait próbáljuk ésszel és erővel egyaránt megváltoztatni.


Példaként hozhatnám pl a feketék helyzetét Amerikában- bár a törvény elméletileg biztosítja számukra az egyenjogúságot, nem kell a busz hátsó felében ülniük meg hasonló, mégis a társadalomban sok helyen még mindig megkülönböztetik őket. Még sok évnek kell eltelnie, amíg akár a feketék, akár a nők a világban valóban egyenlőek lesznek a többiekkel.


Ez a köztes állapot sok olyan, látszólag apróságot hoz magával, minthogy pl nálunk a nőkre most egyszerre két szerep jut (a hagyományos női szerep, meg a kiharcolt egyenjogúsággal járók), és a férfiak meg nem igazán tudnak mit kezdeni a szituációval- egyszerre nő is, meg nem is, kedveskedjen is neki meg ne is, tisztelje is, de ne is, szóval kicsit ilyen zavaros most a helyzet. Mindkét félnek egyszerűbb volt, amikor tisztán és egyértelműen, jól körülhatárolhatók voltak a szabályok, a határok megfogalmazottak, mikor mit szabad mondani/tenni a másiknak, de most a szabályok is félig eltűntek, félig megmaradtak, a határok is elmosódtak, és aki nem rutinos a kérdésben, azt valószínűleg komolyan összezavarja a dolog és ez frusztrálja, amitől mérges lesz, és amit a másikon vagy esetleg ezen az absztrakt ideán mint "egyenjogúság" vezeti le.

2018. jan. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
5%

Mert ez nem egyenjogúság, hanem uralom.

Azt akarod hogy te legyél a több. Vagy az van hogy a férfi fizet az étteremben, a férfi kinyitja neked az ajtót, a férfi felköszönt nőnapon, stb.. de akkor cserébe TE elfogadod hogy ő "irányítja" a kapcsolatotokat.


Vagy ha elvárod az egyenjogúságot akkor viszont ne várd el hogy ő fizet, hanem felezzétek a számlát, meg ne várd el hogy kinyitja neked az ajtót, stb... Akkor MINDENBEN legyen egyenjogúság!


A mai lányok uralkodni akarnak, mint te is.

Elvárod, hogy azt csináld amit te akarsz, de ugyanakkor a pasi fizessen, meg vegyen neked ajándékokat..


Mi, 20-25 F-ek ezért járunk vagy prostihoz vagy ezért kezdünk nálunk 10-20 évvel idősebb nőkkel, mert ők nem ilyenek...

Egy nálunk 10-20 évvel idősebb, 35-45 körüli nő még egyszerre szexi és ugyanakkor igazán nőies, főz ránk, mos ránk, tisztel minket, ha elmegyünk haverokkal kocsmázni utána nem zsarol be ezzel...


Ha a nő egyenjogúságot vár el egy kapcsolatban akkor bizony legyen egyenjogúság az élet minden területén.


Ha viszont a nő elfogadja hogy a férfi az erősebb nem, és ő fizet, kinyitja a nőnek az ajtót, udvarias, tisztelettudó, akkor cserébe ő irányítja a kapcsolatot, mint erősebb, dominánsabb fél..


Ez a 2 dolog összeférhetetlen. Hogy egyszerre akarsz egyenlőséget, de ugyanakkor hozzanak érted anyagi áldozatot is... Az már nem egyenlőség...

2018. jan. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy rendes férfi ezeket az alkalmakat inkább lehetőségként értelmezi, hogy a nőt, akit szeret, meglephesse, kedveskedhessen neki. Ezek nem elvárások, hanem kedves dolgok. Nem kell ilyenekből ügyet csinálni egyik félnek sem. Ha férfi lennék, és lenne egy nő, akitől szeretnék valamit, és épp udvarolok, vagy ha párom lenne, annak is udvarolhatok attól független, hogy már az "enyém". Ez gesztus, kedvesség, és úgy a jó, és van értelme, ha a férfi szívből tesz ilyet. Cserébe az igazi nő, aki szintén valamirevaló nő, szeret, tisztel, megbecsül, ugyanúgy kedveskedik :)
2018. jan. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%-ban egyet értek az utolsóval! Csak a mai fiatal lányok többségétől ezek elmaradnak. Náluk ezek már inkább elvárások...
2018. jan. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Én nőként szeretek nagyvonalú lenni és udvarias idegenekkel.

Pl. nyáron munkába menet, a dög melegben úgy mentem be a munkahelyemre, hogy vettem a társaimnak (egy férfi, egy nő) jegeskávét hogy túléljük a nap hátralévő részét. Senki nem kötelezett erre, de jócsapat vagyunk és ennyit megérdemeltünk.

Ahogy a barátaimat is meghívom erre arra, máskor meg ők hívnak meg.

Azt viszont nem szeretem ha valaki leáll kicsinyeskedni ezekkel a dolgokkal. Ez egy gesztus, hogy kifejezd számít az adott személy ennyire neked.


Ahogy pl a tolószékes/babakocsis előtt is kinyitom az ajtót, hogy könyebb legyen a közlekedés. És volt aki meg sem köszönte, de ez nekem belülről fakad. Azért teszem meg mert nekem is örömet okoz, ha más életét könyebbé, kellemesebbé teszem. Vagy épp meglepem.


Én pedig azon tudok kiakadni, ha az ilyen nagyvonalú gesztusok után mindenki várja a buksi simit. Persze jól esik ha megköszönik, de aki él ezekkel az eszközökkel az tegye önzetlenül. Én tartsa utána a markát, mint amikor átkiséri az idős nénit a delikvens aztán kéri a szívességért a díját.

2018. jan. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!