Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek egy házasságban...

Szerintetek egy házasságban van-e valamiféle megkötés a házastársak közötti szexuális együttlétre? Vannak-e tiltva bizonyos dolgok? Ami működött több éven át, az máról holnapra lehet-e bűnös szándék?

Figyelt kérdés
Történetesen 20 év házasság után gondolja meg a feleségem magát szexuálisan, hogy nem lehet különböző pózokban megközelíteni a másikat és ezt azzal próbálja megmagyarázni, hogy ez a tisztulási folyamat része és ez mindkettőnk javát fogja szolgálni. Amivel persze én messze nem értek egyet. (3 gyerek van a családban) Úgy hogy most elég kiábrándító a helyzet. Már-már a válás is eszembe jutott, sajnos.
2013. dec. 2. 09:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az nem lehet, hogy a feleséged valami miatt nem szereti ezeket a pózokat, és a megtisztulást az őszinteségre értette?
2013. dec. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

A férfiak erre nem is gondolnak, de sejtem mi lehet a dolog mögött: 20 év házasság és 3 gyerekszülés, ez legalább 45 év. Na, ebben a korban már eléggé megereszkednek az izmok, megszűnik a szép feszes has, fenék és egy-két pozitúra eléggé előnytelen helyzetet tud előállítani.

Egy nagyon csinos 50 körüli barátnőm mesélte, hogy egyszer tükör felé hajolt, és rettenetes látványt érte: az arca szinte lefolyt a fejéről. Most gondolj bele, ha ezt egy szerelmes ráhajolás közben éli át az ember.

Szerintem ez az oka.

Próbáld meg megtalálni azokat a pozitúrákat, amiket kellemesen él meg a feleséged és nem kell amiatt aggódnia, hogy előnytelen képet látsz meg róla. Hiába a szeretet és a hosszú együttélés, a nők azért még negyven-ötven felé is elég hiúak, sőőőt...

2013. dec. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Elsőként köszönöm a válaszokat, de a feleségem számomra még mindig "jó nő" és igaz, hogy már nem a régi formában van, de nem panaszkodhat. "a megtisztulást az őszinteségre értette?" Ezt ne haragudj, nem értem. Baj az, hogy az együttléteket összemossa a hittel és ő úgy gondolja, hogy az Isten előtt bűn, amikor mondjuk hátulról közeledek hozzá. Ami hozzáteszem, eddig nem jelentett problémát(20éven keresztül). Ma ez kifogás, holnap egy másik... és ennek nem lesz vége. Gondolatomban sem fordult meg, hogy ez valaha egy ilyen gond fog lenni. Roppant mód sajnálom ezt az egészet és szentül meg vagyok győződve a saját igazamról.
2013. dec. 2. 10:45
 4/15 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy milyen vallást követ, ahol Isten előírja a pozíciókat?
2013. dec. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Hidd el, én ugyanezt a kérdést feltenném neki, de annyira hisz benne, hogy ezzel én úgy gondolom, hogy megsérteném. Mint mondtam, számára ez egy tisztulási folyamatként éli át, méghozzá azért, hogy ne csináljuk "perverz" módon, maradjunk a hagyományos póznál, mert ez Istennek így tetsző.

Akárhogy is akarom, de nem értem az összefüggéseket...

2013. dec. 2. 11:09
 6/15 anonim ***** válasza:
Nézd, ezt nem Isten írja elő, a nejednek tudat alatt korábban is lealacsonyító lehetett pár dolog, ami most a tisztulás hatására feljön belőle. Lehet, hogy a kapcsolatban nem érzi magát egyenrangúnak, vagy elhallgatott, be nem ismert sérelme van, ami miatt elutasítja a szexualitást. Próbáljatok őszintén beszélgetni erről, hogy miből érzi, hogy ezek az együttlétek nem "tiszták".
2013. dec. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
34%

Most komolyan otthagynád a feleséged és a gyerekeid, mert nincs benne minden perverz játékodban? :O


Egyébként semmi sem tiltott házasságon belül, csak vannak dolgok, amik nem ajánlottak. (pl. veszélyes).

De egymást nem eröltethetitek bele olyanba, amit a másik nem akar.

2013. dec. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Vagy kitört rajta valami vallási téboly (nézz utána, van ilyen), vagy hazudozik, amit talán még ő se tud. Nem lennék a helyedben.
2013. dec. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Vannak olyan dolgok, amik tiltottak a házasságban : amit a másik nem akar, tilos kényszer, a megalázás..


Lehet, hogy lelki probléma van a háttérben. Viszont az is elképzelhető, hogy nem jó neki veled a szex és csak túl akar esni rajta..


A lelki összhang jó közöttetek?


HA a Bibliára hivatkozik, említsd meg neki, hogy a Bibliában van egy erotikával átitatott könyv is: az Énekek-éneke. Ebből kiderül, hogy a szex Isten szemében kíváűnatos és jó dolog..

2013. dec. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Mindig is jó volt vele...úgy. Csak amióta neki megjelent Isten, azóta van benne ilyen érzelem ezzel kapcsolatban. Persze attól a családomat jobban szeretem, minthogy elhagyjam őket, de nagyon fáj, hogy tehetetlen vagyok.

Egyszerűen nem tudom az ellenkezőjéről meggyőzni. Van még egy másik bökkenő. A szülei mindketten fanatikus hívők és tartom valószínűnek, hogy nagymértékben ők befolyásolták. Kértem apósomat, hogy segítsen ebben, ennek ellenére helyeselte a lánya döntését. Nem értem, hogy felnőtt emberek hogy tudnak kifordulni így magukból.

2013. dec. 2. 12:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!