Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Cigány lányként mennyi esélyem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Cigány lányként mennyi esélyem van a magyar férfiaknál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nekem roma lányként itthon mennyi esélyem lenne a magyar férfiak körében? Magyar családban nevelő szülőknél nevelkedtem fel. Az igazi szüleimet nem ismerem így tartani se tartom velük a kapcsolatot. A cigány/roma nyelvet,hagyományt,szokásokat nem ismerem. Cigány barátaim sincsenek,nem ilyen közegben nőttem fel és nem faluban. Nekem csak magyar ismerőseim,barátaim vannak. Normálisan beszélek és visszafogott,csendes, zárkozott lány vagyok. Ápolt vagyok,tiszta, és a stílusom inkább sportos próbálom követni a divatot. De nem járok csicsás, kihívó ruhákban. Bulizni nem járok és még sosem voltam szórakozóhelyen. Engem valamiért nem vonz az a világ. Alkoholt nem fogyasztok soha, még jeles alkalmak során sem. Dohányozni sem dohányzom. Nem is próbáltam,már a szagát sem bírom elviselni. A nevelő szüleimmel jó a kapcsolatom olyan mintha a saját szüleim lennének. Van érettségim+szakmám. Most cukrászként dolgozom,de majd szeretnék még egy szakmát, valami OKJ-s képzést elkezdeni.

Kilenc éve teniszezem és úszni járok. Nagyon szeretek olvasni főleg ami az álatvilággal kapcsolatos. Nekem még nem volt barátom. Kisebb próbálkozásaim voltak,de azokból nem lett semmi. Nem a származásom miatt! Más okai voltak. De azért értek néha atrocitások. Volt aki hosszú ideig nem tudta rólam,hogy cigány vagyok. Pedig a hajam sötét barna nagyon és a bötőm kreol. Nem olyan sötét,de nem is fehér. A vezetéknevem sem Orsós,Kalányos. A nev.szüleim vezetéknevét vettem fel. Végülis amikor magamtól elmondtam,hogy amúgy én nem magyar hanem roma származású vagyok,de magyar állampolgárnak tartom magam akkor az illető teljesen máshogy viszonyult hozzám és elég lekezelő, ellenséges lett velem. Próbálok másokkal barátkozni, de nagyon nehezen megy és félek az elutasítástól,mert elítélnek azonnal. Szerintetek nekem kevés esélyem lesz így?


L


2018. jan. 23. 10:11
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
Persze tudom,hogy vannak kivételek és bocsánat! Nem mindenkire szerettem volna ráhúzni,hogy előítéletes.
2018. jan. 23. 10:14
 2/36 anonim ***** válasza:
75%

Én a saját nevemben tudok beszélni, engem nem tudna zavarni, te is egy ember lennél akit szeretnék megismerni. Valahogy nem érdekel az ember múltja (vannak szélsőséges esetek) vagy származása jobban érdekel, hogy mennyire tudja boldoggá tenni a jövőmet, milyen ember is ő.

Ne foglalkozz szerintem velük, ha megfelelő értékrenddel rendelkezel normális ember nem fog érdekelni/zavarni ilyen.


Amúgy meg manapság mindenkit megbélyegeznek valamiért, folyamatosan megy az általánosítás mindenben.

2018. jan. 23. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
71%
Százalékra pontosan most sajnos nem tudom megmondani az esélyeidet, meg szerintem senki más se, de a leírtak alapján korrekt lány vagy, szóval nem hinném, hogy a származásod hátrányt jelentene egy normális gondolkodású férfinél.
2018. jan. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
75%
Engem nem zavarna, de én alapból elég elfogadó vagyok.
2018. jan. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
61%
Biztos vagyok benne, hogy fogsz olyat találni, akit nem zavar. Egy kicsit másabb személyes téma. A férjem testvére ugyan nem roma de fekete haja van és kreolabb bőre. Mikor összeismerkedett a mostmár férjével, azt mondta neki a srác, hogy elsőre azt hitte cigány, de nem zavarta volna.
2018. jan. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
79%
Ilyen tulajdonságokkal mindenképp van esélyed, ne aggódj :)
2018. jan. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
33%

Azt mondják, hogy a vér kiütközik előbb utóbb, és ez valamennyire az az érzésem igaz is. Kicsit tartanék tőled. De a lényeg azért az, hogy milyen vagy most. Onnantól kezdve hogy legalább kicsit ismerlek, nem pedig egy ismeretlen arc vagy az utcán, messze ez a legfontosabb. Kb. olyan ez nekem, mintha valami közepesen súlyos öröklött betegség lenne egy nő családjában.


A fentiek mellett: Jól szituált, egyetemet végzett magyar férfi vagyok. Van egy negyedrészben cigánylány barátom akit nagyon szeretek. Biztos nem lennék vele kapcsolatban, de nem a származása miatt. Volt egy félcigány lány, az előző rokona, akivel viszont simán el tudtam volna képzelni magam. Talán a mostani barátnőm se 100% magyar.

2018. jan. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen,persze van olyan aki a régi beidegződések miatt valakiről rossz véleményen van. De alapvetően az előítéletek eltorzíthatják az ember ítélőképességét, és én csak azt szerettem volna,ha a külsőm az az a börőm színe miatt nem törnek a fejem felett pálcát.
2018. jan. 23. 10:33
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló a hasonlót vonzza be, na nem etnikum hanem értelmi szint szintjén. Nekem is volt egyetemen suliban értelmes cigány származású osztálytársam, simán ugyanúgy tekintettünk rájuk mint más pasikra (például), mert a viselkedésük határozta meg őket, nem a színük.

Hidd el ez tényleg így működik.

2018. jan. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Ezt a mondatot sokszor hallottam.

Egy mondat, aminek értelme semmi, mögöttes jelentése viszont annál több. Sokszor hallottam már, tényleg. És tudjátok a lényege ugyanaz volt: ne gondold, hogy egy cigány emberből lehet rendes ember. Az a baj,hogy nem tudok bizonyítani sem. Mert én nem ültethetem le egy asztalhoz a velem "konfliktusban" álló felet, hogy beszéljünk egymással. Ismerjük meg egymást. Szerintem nem attól lesz valaki rendes ember, hogy milyen a bőrszíne. Nem aszerint szeretek vagy nem szeretek valakit, hogy milyen a származása. Teljeséggel megértem ha valaki tartozkodó és nem akar egy cigánytól semmit. Elfogadtam! Nem azért kérdeztem..csak kiváncsi voltam a véleményekre.

2018. jan. 23. 10:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!