Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek miért mondják azt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek miért mondják azt az emberek, hogy "a szerelem sötét verem"?

Figyelt kérdés
Tudom, Petőfi használta ezt a fordulatot a "Szerelem" c. versében, de jó ideje már szólásmondásként is funkcionál, átszivárgott a mindennapi életbe és az emberek mondogatják. Szerintetek mi lehet emögött, miért hasonlítják egy sötét veremhez a szerelmet, ill. Petőfi miért hasonlította hozzá? Mi a magyarázata ennek?

2018. márc. 27. 09:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha beleolvasol Petőfi életútjába, akkor megérted miért hasonlította ahhoz.


Manapság is használják, szerintem a legtöbb szerelemmel kapcsolatos negatív helyzetre mondható. Leginkább viszonzatlan érzések, vagy olyanok, amiktől nem tudsz szabadulni.

2018. márc. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mert szerelmbe esel. "Berúgsz." A másnaposság során pedig rájössz a kérdés magyarázatára.
2018. márc. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Petőfi erős drogok hatása alatt írta a verseit...


Amúgy meg pont azért mondják, amiért azt is, hogy a "szerelem vak". Hozzáteszem, hogy még hülye is. Nincs semmi értelme az én világomban már.

2018. márc. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem csak a szerelem a sötét verem, hanem az összes érzés. A félelem, a gyűlölet és a kapzsiság. Hogy miért? Mert elhomályosítja a tudatot. Én nagy erőkkel dolgozom azon, hogy megtanuljam irányítani az érzéseimet. Rengeteg minden múlik ezen az életben. Köztük a pénzügyi siker. A pszichopata emberek nem véletlenül sikeresek az üzleti életben. Őket nem homályosítják el az érzéseik, mert nincsenek is nekik. Azt mondjuk nem akarnám, hogy ne legyenek érzéseim, csak azt nem akarom, hogy a tudatom által eltervezett útba ne szóljanak bele az érzések. Pl a félelem, kapzsiság...stb. Hogy megtanuljam őket kontrollálni. Én irányítsam őket, ne ők engem.
2018. márc. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen, meg gyötrelem, mert olyan, mint egy illúzió elhiteti az emberrel, hogy azzal a másikkal is minden rendben van. :) Aztán amikor a köd leszáll, marad a szürke valóság, ami nagyon kiábrándító. :D
2018. márc. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!