Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Lányok, ti ha nem keresitek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lányok, ti ha nem keresitek a férfit, annak mindig egyértelmű okai vannak? (Pl nem írtok neki magatoktól soha)

Figyelt kérdés

Tehát főleg internetes ismerkedésről van szó, vagy munkahely, egyetemi ismeretségről.


Nálunk férfiaknál, legalábbis nálam, egyértelmű jelzés, ha az illető lány nem jön be, akkor magamtól soha nem írok neki, nem keresem. Válaszolok ha kérdez valamit, esetleg finoman az értésére adom, hogy mást keresek... de nem szórakozok vele.

Szerintem a férfi-női barátság sem működik mindig, sőt inkább nem, de az másik téma most.


Illetve fordítva is, ha látom hogy kb soha nem ír magától, nem görgeti tovább a beszélgetést, nem kérdez, akkor hagyom a fenébe az egészet és vettem a célzást oké.


Viszont mostanában előfordult, és egy barátommal is... hogy kiderült, a lány amúgy akár még simán akart is volna valamit, csak a nőknek nem kell kezdeményezni, küzdjön a férfi. Vannak akik dacból sem keresik a másikat, mert azt a férfinak kell.


...és itt most nem ilyen kis tini szarságról van szó, hogy neten dumálunk hónapokig. Hanem mi pl el szoktuk hívni randira a lányt némi ismeretség után.


Szóval itt van a lényeg: Nálatok ez "nem írok magamtól" egyértelmű NEM jelzés, vagy érdemes folytatni, mert csak idő kell, hogy kialakuljon némi érdeklődés?



2018. jún. 8. 17:29
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Ja és az egyértelmű, hogy ez már egy kialakult ismeretség utáni állapot.


Nem arról van szó, hogy az az igényünk, hogy a lányok kezdeményezzenek. Na az nagyon ritka, ha az illető tényleg aranyos, csinos lány. Akkor soha az életben nem fog kezdeményezni, mert hozzá van szokva, hogy akad mindig 2-3-4 férfi a környezetében, aki akar tőle valamit.

2018. jún. 8. 17:34
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Ha valaki érdekel, azt keresem. Ha meg nem érdekel, akkor nem keresem vagy nem próbálom meg tovább vinni a beszélgetést, nem is adom bármilyen jelét annak, hogy szeretnék tőle valamit. Nálam ez ilyen egyszerű, nem szeretem a játszmázásokat, meg hogy csak a férfinak kell megtennie mindent, mert egy párkapcsolat két emberen múlik.
2018. jún. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Jó de vegyük azt az esetet, amit írtam fent. Jó nő vagy, és épp szingli. Talán nem is akarsz barátot, mert elfoglalt vagy. Talán igen. Ugyanakkor 2-3 udvarló mindig akad, olyanok akik annyira nem érdekelnek, de azért nem zársz ki semmit, mert hátha.


Ilyen esetben sincs reális esélye, hogy az egyik srác kiemelkedjen a tömegből valamivel, és felkeltse az érdeklődésedet?


Csak mert nekem ez a tapasztalatom, idő kell mire megkedvel a lány, de akkor simán kiemelkedek a többi konkurens hím közül :D

Ugye ez a nehéz, belőni a határt, hogy érdemes-e küzdeni, vagy totál semmi sem lesz.

2018. jún. 8. 17:45
 4/14 anonim ***** válasza:
Egyértelmű lustaság
2018. jún. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Jó nő vagyok és szingli és igen, mindig vannak a láthatáron olyan emberek, akik megakar ismerni stb., de nálam általában csak egy olyan van, aki igazán érdekel, felkelti az érdeklődésem, vagyis ahogy te fogalmaztál, kiemelkedik a tömegből és ehhez legtöbbször nem kell sok időnek eltelnie. Ha nem keresem a másikat és nem teszek semmit azért, hogy legyen valami az ismerkedésből, akkor az azt jelenti, hogy nem érdekel igazán a másik.

Persze kivételek mindig vannak meg van, akinek több időre van szüksége, de általában ha valakit valaki igazán érdekel, akkor tesz azért, hogy legyen köztük valami.

2018. jún. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha valaki érdekel, közeledek és keresem. Lehet, hogy írni nem fogok neki, de úgy köszönök el, úgy beszélek vele, hogy tudja, hogy az ajtó nyitva áll.


Nem írok magamtól, pont azért, amit leírtál: felénk a férfiak többsége úgy van vele, hogy ő kezdeményez, ő ír. Ezt ők is elismerik. Ha nem ír, akkor én elfogadom azt egy nemnek és nem zargatom hülye kérdésekkel és üzenetekkel.


Tudom, tudom, hurr-durr hogy miért nem írok... Nos azért, mert "biztosítottam a terepet" a férfinek, hogy erre sort kerítsen és ne érezzen elérhetetlennek. Ha még ezek után is én tepernék, annyira érezném magam nőiesnek, mint egy tapír. Aki meg nem fogja fel, hogy nem azért ölelem át, dicsérem meg és mondom azt, hogy várom a folytatást (vagy javaslok is valamit, hogy legközelebb megnézhetnénk/elmehetnénk stb...), mert csak nem tudok nemet mondani és nem akarom megbántani, az meg felőlem megrohadhat szingliként is, mert szociális analfabéta.

2018. jún. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, ha jól értem te olyan esetekről beszélsz, amikor nyilvánvaló jeleket küldtél élőben.


Pontosan ismerem ezeket, elég egy mosoly, megsimítja a vállamat, vagy egyéb jelek. Nagyon érzelmi fogyatékosnak kell lennie egy férfinak, hogy ne vegye ezeket észre :)


... de itt nem erre gondoltam, hanem pont a felgyorsult világunkra.

Ahol bizony lehet korlátozottak a lehetőségek, hogy egyetemen/munkahelyen vagy egyéb esetekre gondoltam, amikor kénytelen az ember online tartani a kommunikációt.


Pl a (jó) nőknek ezt soha nem kell átélnie, mert mindig akad a környezetükben valaki kiválasztott.

Viszont azért a férfiak többségének muszáj ismerkedni, akár neten kapcsolatot tartani.

2018. jún. 8. 22:33
 8/14 anonim ***** válasza:

#6 elég jól leírta, én is így gondolom/tettem.

Az a helyzet, hogy jó ideje még a barátaimra sem írok rá magamtól... De ez nem azt jelenti, hogy nem érdekelnek...

2018. jún. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Jó nőnek tartom magam, de nekem is meggyűlik a bajom a társkereséssel. Azok a pasik, akik a jó nők körül lebzselnek, általában olyanok, mint a legyek. Mindig rád-rádszállnak és idegesítenek, gusztustalanok és értelmetlen bármit kezdeni velük, mert ez csak róluk szól.


Szerintem netes ismerkedésnél is érvényes, amit írok. Aki nyitott rád, az úgy fog veled kommunikálni, hogy ad esélyt a folytatásra és úgy fogalmaz, mint aki vár folytatást. Akkor is, ha nem ír.

2018. jún. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

"Azok a pasik, akik a jó nők körül lebzselnek, általában olyanok, mint a legyek. Mindig rád-rádszállnak és idegesítenek, gusztustalanok és értelmetlen bármit kezdeni velük, mert ez csak róluk szól."


Ez egy nagy talány, aki kicsit is érdekes, vonzó nő, az szinte zaklatásnak veszi a féífiak kezdeményezését (mert persze így nem mindig csak a legjobb hímek kerülnek bele ebbe a körbe, hanem akaratlanul is a "többi")

Így viszont gyakran pont azok a normális férfiak kerülnek ki a fókuszból, akik nem nyomulósak, de már nem tudják mi a jó. Most kezdeményezz? Aztán zaklatónak, legyeskedőnek vél?


Ilyenkor hajlamos kialakulni valami megközelíthetetlen felsőbbrendűség.

2018. jún. 8. 23:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!