Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek befolyásolhatja e...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek befolyásolhatja e a nők gondolkodását az olyan mesék vagy filmek mint pl a Hófehérke? Többi lent.

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy itt már elültetik a kislányok fejében, hogy nekik bizony szépnek kell lenniük.

Manapság azt veszem észre, hogy a nők sokszor már erőszakkal akarják kiharcolni azt, hogy mondják azt, hogy ők szépek, aranyosak és jók.


Az sem zavarja őket, hogyha az csak egy kierőszakolt szép vagy válasz volt, a lényeg, hogy azt hallja amit hallani akar.


Számomra ez megdöbbentő.

Miért jó az egy nőnek, hogy csak azért mondják neki, hogy szép és jó, hogy végre befogja a száját vagy abba hagyja a nyavalygást?


Én sosem tudnám jól érezni magamat, ha csak azért mondanák, hogy jó vagyok mert kierőszakoltam.


Beszélgettem erről sok nővel de mindig megdöbbentem, hogy a nőket sosem az igazság érdekelte, hanem a jó válaszok, hogy az egoizmusukat tudják ezzel táplálni.

Ők ettől érzik jól magukat, hogy azt hallják amit hallani akarnak, azt tök mindegy, hogy ezt erőszakkal csikarták ki, a lényeg, hogy dicséretet kapjanak.



2018. júl. 29. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
8%
Persze. Mivel a herceg kb. sz_rt se tesz a noert mégis ő viszi el a végén :) Mivel herceg, ergo pénz, hatalom, befolyás, stb. Ez az ami kell egy nőnek :)
2018. júl. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
A smink, a divat, a plasztikai műtét... Ezek mind az agymosás eredményei. Bár itt nem konkrétan a hófehérkére gondolok, de tény, hogy a nőket gyerekkoruk óta arra nevelik, hogy nem lehetnek szépek, ha nem sminkelnek és nem tökéletesek.
2018. júl. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a férfiak gondolkodását is befolyásolják, és ez így van jól. Hiszek a hagyományos nemi szerepekben, ezek tartják össze még úgy-ahogy a társadalmunkat.
2018. júl. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

Jó, de akkor azt is beléjük ülteti, hogy a "hercegnős" viselkedés az "jó", holott nem lenne az.


Végül is sok pozitív jellemvonása nincs a legtöbb hercegnőnek, sőt sokszor semmit nem tudunk meg róla (magyar népmesék főleg).


Az se jó tanítás, hogy várd a királyfit szőke lovon, mert az "jár".


Bár van néhány jobb mese is, csak általában nem a Disney feldolgozások közt, vagy az eredeti Grimm-mesékben.


A férfihősök nagyrésze is kifogásolható erkölcsileg: Aladdin lop a piacon (nem számít hogy miért. Lopás az lopás), Robin Hood és Rúzsa Sándor alakjai is tolvajok, de legitimizálják őket, mert a "gazagoktól loptak"... Ennyi erővel Lenin/Sztálin meg Hitler is jó fejek voltak mikor a tőkés/gyáros réteggel szemétkedtek... Holott azért annyira nem.


Bár az is "móka" mikor a sárkány leölése után instant a hőshöz adják a csajt, mindegy az mit szeretne.

2018. júl. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Melyik az a rész ahol Hófehérkét dicséri mondjuk a mostohaanyja? Vagy Hamupipőkét. Vegyük el azt, hogy hercegnők. Szolgaként vannak tartva, akkor én is szolga akarnék lenni, ha ezt vesszük. Hófehérkének halnia kellett volna, mert szép. Tehát azt kellett volna levennem kiskoromban, hogy a szépség rossz?

Mindenesetre a Kishableányból Ursulával kiválóan azonosulok. Legalább arra hasonlítok. :D

2018. júl. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Van valami abban, amit irsz, de köze sincs a mesékhez.

Tapasztalatból és magamból kiindulva mondom, hogy igen, szükségünk van a dicséretre, a pozitiv visszajelzésre a férfiaktól. Ha ezt nem kapjuk meg önszántukból, akkor igen, hajlamosak vagyunk valamelyest kicsikarni belőletek(nem kierőszakolásról beszélek) apró gesztusokkal és kérdésekkel. Mert ha máshogy nem, legalább igy halljunk 1-2 kedves szót.

Nem csak, de miattatok is teszünk a megjelenésünkre és igen jól tud esni ha ezt értékelitek szóban, ha hiszitek, ha nem, az egész napunkat betudja aranyozni, ha elismernek, szépnek tartanak mint nőt.

Minden nő megérdemli, hogy legalább a párjának ő legyen a legszebb és elég dicséretet és visszajelzést kapjon tőle, hogy ragyogjon. (Oké, persze,jönnek a magabiztos nők, akiknek nem kell a férfi, hogy szépnek-jónak érezze magát blabla...nincs olyan nő, aki ne hallaná szivesen és vágyna az elismerésre akármilyen téren.)

2018. júl. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"a lényeg, hogy azt hallja amit hallani akar."


Az ego mindenkiben dolgozik.. legyen az férfi vagy nő. Nyilván köze van ezeknek a meséknek a személyiségfejlődésünkhöz. De azt tudni kell, hogy ugyanazon szituáció képes teljesen eltérő érzelmeket kiváltani egyes emberekből.

2018. júl. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem a mesékkel van a baj, hanem az egyéb médiával, ahol csak tökéletesre plasztikázott, sminkelt, esetleg photoshoppolt (vagy mindhárom egyszerre) nőket mutogatnak mindenhol. Az átlagos lányok nem ilyenek, de ezt sokan nem tudják elfogadni.


Amúgy amit írsz, hogy mindenképp a szépet akarja hallani akkor is ha nem igaz, ez szerintem nagyon sok férfira is igaz.


A nyávogós hercegnőket pedig nem a mesék teszik ilyenné, hanem az idióta szülők akik konkrétan hercegnőnek is hívják őket, és már babakoruktól csak habos-babos ruhácskákban járatják, és széjjel dícsérik a szépségét (akkor is ha csúnya)

2018. júl. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!