Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Magyarországon élő külföldi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Magyarországon élő külföldi kisebbségek mennyire zárkózottak?

Figyelt kérdés
Bele habarodtam egy lányba.Kínai származású.Igazából néha a belvárosba szoktam látni őt,de leginkább a boltjuknál szokott éppen valamit dolgozni.Nagyon tetszik csinos lány,szép fekete haja van.Meséltem róla egy barátomnak,nem tudom hogy ismerhetném meg,gyakran szoktunk este a városba lógni,bulikba vagy este a városba sose látni,pedig nem vagyunk nagy város.Kicsit tanácstalan vagyok.A barátom szerint nagyon nehéz eset lesz,mert zárkózott a közösséget alkotnak vagyis a barátom ezt mondta.
2018. okt. 20. 12:11
 1/3 anonim ***** válasza:
A kérdést olvasva nekem az ugrott be hogy a kínaik kivételével azért nem túl zárkózottak 😁 Ha a boltjukban szoktad látni ott a legkönnyebb leszólítanod, jó ürügy hogy valamit keresel a boltban, vagy termékkel kapcsolatban kérdeznél valamit.
2018. okt. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Na ez igaz,nehéz dönteni,mert nem tudom hogy a ruha boltba dolgozik vagy az étterembe :D Nagyon csinos lány,általában mosolyogva szoktam látni,rendesnek tűnik.
2018. okt. 20. 13:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyilván emberfüggő, van, aki nyitott és van, aki nem. A legtöbb Magyarországon élő külföldi, akit ismerek (diákok) inkább zárkózottabb, a velük azonos nemzetiségűek felé nyitottak, kevés kivétellel velük barátkoznak, közöttük keresnek kapcsolatot, szimplán csak azért, mert velük beszélnek egy nyelvet, magyarul csak minimális szinten vagy egyáltalán nem beszélnek és hiába beszélnek jól angolul, a saját anyanyelvükön mégiscsak jobban megértik egymást. Szerintem az itt élő kínaiakra különösen jellemző (nyilván az itt felnőtt, iskolát végzett fiatalokon kívül), hogy miután felnőttként ideköltöznek, akár egy egész életet leélnek úgy Magyarországon, hogy két szót sem beszélnek magyarul, mert csak egymással kommunikálnak, nem igazán vannak rászorulva, hogy bármilyen nyelven tudjanak a kínain kívül.
2018. okt. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!