Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Azért is borult fel ennyire a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azért is borult fel ennyire a nemek aránya Magyarországon, mert már évek óta több százezer nőt vittek ki a külföldi férfiak a jólétbe?

Figyelt kérdés

Ennek következményeként itt meg maradt a férfitöbblet. Maradt az, hogy a 20-on éves férfiak kb. felének nincs barátnője és semmilyen kapcsolata.

Hogy lehetne megállítani ezt, hogy szó szerint nő import országgá váltunk? És a folyamat nem, hogy csillapodna, de még jobban csak fokozódik, elég csak elnézni Bp. belvárosába, szórakozóhelyekre.


2017. jún. 21. 14:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
84%
Több nő van mint férfi és ezek a tények. A te alternatív valóságoddal ne fáraszd a népet.
2017. jún. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Nőként 20-as éveim nagy részét külföldön töltöttem, kint tanultam, dolgoztam. De senki nem vitt ki, magam mentem, saját erőből. Most is olyan fiatal lányokat ismerek, akik ösztöndíjjal tanulnak külföldön, vagy dolgoznak kint, nem külföldi férfi vitte őket ki.
2017. jún. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

erről sose hallottam, de baromság!


én is nő vagyok, mégis itt élek!

2017. jún. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
98%
Igen. Gratulálunk. Ön megnyerte a Legeredményesebb spekuláló és általánosító Nobel-díjat. Nyereményét átveheti a Szűz fiúk táborában.
2017. jún. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%
Igen, azert. Most mar nyugodtan sirsz tovabb a sarokban?
2017. jún. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Sunshinedoll ***** válasza:
73%
Erre mondják hogy alternative facts, ugye? :DD
2017. jún. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
97%

Vki linkelje már be neki a KSH-statisztikát, amit minden ilyen emberkének belinkelünk... MINIMÁLIS férfitöbblet van 20onévesek között. A szórakozóhely más tészta, ott nem reprezentatív a minta... oda a férfiak csajozni mennek, ennek a fele csak dugni akar, amit a nők meg nem (mármint CSAK dugni).


Az, hogy a 20onévesek felének nincs csaja... Annak több oka van. Pl. irreális elvárások férfi részről külsőleg, hogy 18-60 év közötti férfiak jó része ugyanarra a 20-28 éves korosztályra, és azon belül is a szép nőkre hajt. Hogy nők körében is soknak irreális elvárásai vannak.

2017. jún. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem van igaza a Kérdezőnek. A hivatalos statisztikák szerint évente 10 - 20 000 fő költözik el Magyarországról.


Igaz az, hogy nőtöbblet van, ugyanakkor nem igaz, hogy több nő van a huszonévesek között. Pár tized százalékkal kevesebb van a születési arányok miatt, de ez nem jelentős.


Összességében sokkal több nő él a teljes korfát nézve, de ez a férfiak korai halálozása miatt van így.


Továbbá a KSH adatai alapján az azonos korú egyedülálló férfi / egyedülálló nő arány főleg 25 éves kor felett igencsak felbillen, 28-30 éveseknél olyan 1,5, vagy kicsit nagyobb. Azaz kevés az egyedülálló nők relatív aránya az egyedülálló férfiakhoz képest.


Még akkor is egyedülálló férfi "többlet" van a 25 felettieknél, ha azt feltételezzük, hogy a fiúk 2-3 évvel fiatalabb lányok között kereshetnek.


Olyan 33 éves kor után kezd kiegyenlítődni, majd az egyedülálló nők lesznek többen, azaz a fenti arányszám 35-36 évesekre olyan 0,9-re változik.


Nagy kérdés, kinek mekkora korkülönbség lenne "ideális"?


Van nő, akinek 2-3 évvel fiatalabb a férje.

Ez a fenti 33 feletti egyedülálló nőtöbblettel magyarázható. Nem találnak idősebb egyedülálló férfit, így aki 33 után nem kelt el, elkezd a 28-30 éves férfiak között keresni.


Egy dolgot nem értek, amikor valaki felveti a nők elvándorlása témát, azonnal mindenhol "őrjöngő" hangvételű válaszok érkeznek és kórusban szidják az illetőt. Pedig reális, amit ír, nekem is van több, diplomás nőismerősöm, aki külföldi pasit fogott magának.

2017. jún. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Társkeresési kérdés statisztikai megközelítésénél mindig az egyedülálló férfi / egyedülálló nő arányokat kell vizsgálni, különböző korosztályokra.


A nemek aránya nem mond semmit a témában, még életkorra lebontva sem.


Legalább tudni kell hozzávetőlegesen életkorra lebontva az élettársiban és házasságban élő nők és férfiak számát. Ez a minimum. A nemhivatalos kapcsolatokra nincs adat, azok hatását, szerintem csak bonyolultabb modellek felállításával lehetne figyelembe venni.


Pl. először is meg kellene határozni a nemhivatalos párkapcsolatok "komolysági fokát", azaz mennyire tartós előreláthatólag az adott együttélés. De erre vonatkozó megbízható statisztikával, nem tudom, kik rendelkeznek.


Pl. a Facebook igen. Ők látják a bejelöléseket, látják azt is, amikor egy ilyen bejelölés megszűnik.

Természetesen nem teljesen reprezentatív, mert szerencsére legtöbben fel sem vezetik párkapcsolatukat a Facebookra.

2017. jún. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
85%

Azt kell még nekem is leírnom, hogy konkrét marhaság ez az arány? Remélem lassan hivatalosan is betegségnek fogják elismerni ezt a férfitöbblet-komplexust, és találnak rá valami gyógymódot, mert már komolyan abnormális...


A másik... "a 20-on éves férfiak kb. felének nincs barátnője és semmilyen kapcsolata".

Ehhez egy forrást tudnál írni, hogy honnan szedted?

De oké, vegyük ezt az adatot elfogadhatónak, a saját haveri köröm huszonéves (99%-ban heteró) pasikból áll, és tényleg nagyságrendileg felének van párkapcsolata. Arról viszont, mint látom, nem szól a fáma, hogy miért nincs. Akiket én ismerek, közülük a legnagyobb rész egyszerűen nem akar kapcsolatot, és kész. Nyűgnek érzik, nincs rá szükségük. Közülük vannak, akik néha 1-1 éjszakára felszednek valakit, meg vannak, akik nem. Aztán vannak azok, akiknek irreális elvárásai vannak, csak a top csajokat látják meg, de náluk esélytelenek. Vannak olyanok, akik épp szakítás után vannak, vagy épp valakibe bele vannak zúgva, ezért nem ismerkednek. Meg van még 1-2, akik futnak olyan kapcsolatban levő csajok után, akik nyilvánvalóan csak kihasználják őket, még ők maguk se titkolják (mármint a lányok), szóval nincs kapcsolatuk, csak szeretők és pénztárcák.

A felsoroltak közül mind a srácok saját döntése. Olyan pasit még nem láttam, akivel soha senki ne akart volna összejönni.


Ha kiviszik a nőket, az a mi országunk szempontjából export, nem import amúgy :D


"elég csak elnézni Bp. belvárosába, szórakozóhelyekre"

A belvárosban lakok, és néha szórakozóhelyekre is járok, valami mágikus módon én soha nem szembesültem ezzel a jelenséggel. A belvárosban falkákban járnak a lányok, én konkrétan több korombeli lányt látok, mint pasit (bár ez nyilván attól függ, hogy ki hova jár, pl ELTE BTK-n valószínűleg több lány van, mint ELTE IK-n) Szórakozóhelyeken mondjuk tényleg több szokott lenni a pasi, de arról hadd ne a nők meg a külföldiek tehessenek, hogy a férfiak oda járnak, hogy hátha összejön majd egy kufirc :D

2017. jún. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!