Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogyan győzzem le a félénkséget?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan győzzem le a félénkséget?

Figyelt kérdés
Nagyon félénk vagyok és egyáltalán nem merek ismerkedni senkivel sem. Nincsen önbizalmam és nem is vagyok saját magammal kibékülve. Lányokkal egyáltalán nem merek ismerkedni mert mindig csak azon jár az eszem, hogy mit is akarhatok én. Nem vagyok méltó egy lány mellé.

2018. dec. 6. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=j95evwGHvlA&t=10s

https://www.youtube.com/watch?v=FajXwEj1r6Q


A nők nem földönkívüli lények, hogy félni kelljen tőlük.

Gyakorolj tükör előtt.

Szeresd magad és hidd el,hogy te is szerethető vagy. Hidd el, hogy képes vagy nagy dolgokat véghez vinni az életben, méltó vagy rá.

2018. dec. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
majdcsak lesz valakid..fel a fejjel koma!
2018. dec. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Talán menj el pszichológus. Nem bántásból.. de tényleg segíthet.
2018. dec. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az önbizalom nem fejleszthető. Nekem kb tíz évembe tartott mire eljutottam erre a konklúzióra.

Némileg ugyan befolyásolható olyan 20-30%-ban, de nem fejleszhető. (Ettől függetlenül persze szerveznek önbizalomépítő tréningeket, természetesen jó sok pénzért).

Ez már születésünktől kezdve eldőlt, vagy pedig nagyon fiatal gyerekkorban már kialakult.


De aggodalomra semmi ok. Nekem sem lesz már önbizalmam.

A megoldás nem nyavalyogni és bámulni a mélybe. Egyszerűen csak bele kell törődni, hogy ez így van és kész. Az életben vannak bizonyosdolgok, amiket csak egyszerűen el kell engednünk.

Mondok egy példát: Mi a jobb? Ha akarok egy Ferrarit és mindennap azon búslakodok, hogy mikor lesz már végre valaha Ferrarim, vagy pedig egyszerűen csak beletörődök, hogy soha az életben nem lesz Ferrarim?


Beletörődtem már én is sok mindenbe, és hidd el sokkal jobb így, mint állandóan kapaszkodni és küszködni olyan célokért, amikről már az eleján tudod, hogy sosem érhetsz el.

És ebben a belenyugvásban és vágyaktól való megszabadult létben el tudom érni a lelki békémet és harmóniámat.

Olyan ez mint a naplemente. Nem akarhatod magadnak megtartani a Napot, egyszerűen csak gyönyörködsz a lenyugvó Nap sugaraiban és nézed az eget. Ugyanígy vagyok a nőkkel is: csodálom őket és gyönyörködöm bennük, de nem akarhatom birtokolni őket.

Az én életemben már csak az élet apró szépségeinek a megcsodálása maradt, mert ki tudja meddig fogok még ebben az életben élni...

2018. dec. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!