Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ez az 5-10 év lemorzsolódás társkeresési szempontból a 20-as évek végén,30-as évek elején?

Figyelt kérdés

Sőt, hát az idő előrehaladtával ebből az 5-10 évből, lesz simán 10-20 év is. Arról van szó, hogy én pl. a húszas éveim végén járó férfiként úgy látom, a korosztályom kezd lemorzsolódni egymásról. A férfiak fiatalabb, a nők idősebb pasik után néznek. A férfiak még abszolút nem akarnak családot, a nők egy része meg már sürgősnek érzi így simán akár sokkal feljebb néz korosztályban is. Kezdünk lemorzsolódni egymásról, akik 15 évesen még egymáshoz vonzódtak fiú és lány, azok mára már köszönő viszonyban is alig vannak, mert más világot élnek, más értékrendben vannak. És úgy tudom, ez a későbbiekben még csak fokozódni fog, lesznek itt még sokkal nagyobb korkülönbségek is párok között, főleg ha elválik ki lesz anyagilag sikeres és ki kevésbé.

Miért ilyen az élet, hogy így szétszakadnak generációk?


2018. dec. 24. 00:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Kereslet-kínálat.
2018. dec. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

"akik 15 évesen még egymáshoz vonzódtak fiú és lány"


Te nem tudom hol élsz. A lányok/nők szinte sosem a velük egykorú férfiakhoz vonzódnak. Tizenévesen és huszonéves korom elején elképesztő idióta voltam, hogy korombeli lányokba voltam mindig szerelmes és velem egykorú lányoktól akartam valami. Általános iskolai, középiskolai osztálytársak, egyetemi szaktárs. Nem egy, hanem jó néhány, akik elküldtek a pcsába és semmi esélyem nem volt náluk.

A nők többnyire alapvetően a legalább néhány évvel idősebb férfiak iránt érdeklődnek, mert rájuk jobban fel tudnak nézni, amire nekik szükségük van (de ugyanez igaz anyagiak szempontjából, vagy még jó néhány más szempontból is).


Egész életemben mindig megszívtam, amikor velem egykorú nő tetszett meg és azt látom, hogy legalább pár évvel érdemes hogy a lány legyen fiatalabb, de inkább többel. Pedig nagyszüleimnél is 5 és 10 év voltak a korkülönbségek a papák javára és szüleimnél is 7 év apa javára, nálam nem tudom honnan jött régen ez az ostobaság, hogy keressünk párkapcsolatra velünk egykorút. Talán abból, hogy akkoriban az iskolán kívül nem nagyon volt más hobbim, azon kívüli életem és csak onnan ismertem embereket, ezért ösztönösen a (nagyon szűk) környezetemben kezdtem nézelődni. Nem az működik a legjobban, amikor két egykorú ember van együtt.

2018. dec. 24. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én ismeretségi körömben a 30-asok között általában 3-5 év a korkülönbség. Nem ismerek olyan 30 éves nőt, aki 50 éves pasira vágyna. Főleg, hogy írod, hogy családra, gyerekre vágynak. Na pont ezért nem 45-50 évesekkel ismerkednek.
2018. dec. 24. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Hat nem tudom, én 32 éves vagyok, a korosztályomban lévő nők többsége szintén harmincas férfiakkal vannak együtt, max. negyven éves korig. Egyetlen kivételt ismerek, ahol a pasi negyven feletti.
2018. dec. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én azt látom, hogy aki 30-as pasi megteheti (mert van olyan jó pasi), az inkább a huszonéves nők körében járkál, sokszor minimum 5 év korkülönbséggel, de simán többel is. Nők is jaja, többnyire felfelé harmincasként is, minimum néhány év korkülönbséggel.
2018. dec. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nőként mindig fiatalabb barátaim voltak.
2018. dec. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A nők szerintem is legtöbbször idősebb férfiakkal vannak együtt, a férfiak pedig fiatalabb nőkkel, egy nőnek fontos, hogy felnézhessen a férfira, valószínűleg már van élettapasztalata, biztos egzisztenciája stb., szóval egy biztos pont. Amúgy ez nem csak a 20-as évek végén jellemző, 20-as évek elején is, nekem legtöbb ismerősömnek ilyen kapcsolata van. Szerintem még a tinikorban jellemző a hasonló életkorúval jövünk össze dolog, utána már nem igazán.

De egyébként a nők sem akarnak korán elköteleződni, ha magasabb iskolai végzettségűek, ott általában 30-35 éves korban jutnak el oda, hogy akkor család stb., előtte inkább karrierre koncentrálnak, meg ők is ki szeretnék élni magukat, amivel semmi baj nincs, például az ő esetükben simán van arra esély, hogy azonos korosztályból választanak párt. Azon ismerőseim, akik nem tanultak tovább a 20-as éveik elején házasságot kötöttek, gyereket vállaltak de a párjuk általában 4-5-7 évvel idősebb volt mindig. Szerintem ennek társadalmi oka van elsősorban, attól, hogy valakivel egy korosztály vagy nem feltétlen tartotok egy szinten sok mindenben, ezért nem is biztos, hogy azonos az életfelfogásotok, személyiségetek stb., tehát miért ő lenne a számodra a legalkalmasabb partner azon kívül, hogy hasonló életkorúak vagytok?

2018. dec. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!