Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A pszichológia szakon tényleg...

A pszichológia szakon tényleg sokan otthagyják?

Figyelt kérdés
Még egyszer egy nyílt napon mondták nekem, hogy sokan jelentkeznek pszichológiát tanulni, de aztán mégis otthagyják az egyetememet ( nem azt kapják, amire számítottak, vagy egyéb okok miatt) és érdekelne, hogy ez igaz e, de eddig még semmi ehhez kapcsolódó adatot nem találtam, úgyhogy ha esetleg ti tudtok ilyenről, vagy hallottatok valamit róla, akkor megköszönném, ha leírnátok.

2018. jún. 24. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak pszichológián, hanem minden szakon így van. Vannak, akik rájönnek, hogy mégse nekik való, találnak valami mást, kapnak egy jobb lehetőséget, átmegy másik egyetemre/szakra, stb.

Úgy nagyjából minden szakon az emberek legalább negyede a képzés végére lemorzsolódik (valahol többen, valahol kevesebben).

Mi kezdtük nyolcvanan, második félévre kb. hetvenen maradtunk, és még erre is azt mondta az egyik tanár, hogy jó sokan vagyunk. A másodévesek kb. ötvenen voltak az első félévben, most a második félévet nem tudom. Nyilván lehet olyan is, aki mondjuk csak passzív féléven van, nem kiiratkozott.


Valami statisztikaszerűséget felvi.hu-n találhatsz, a legtöbb szaknál vannak statisztikák, és ott vannak a végzettek száma, ha visszaszámolod, hogy melyik évben kezdhettek azok, akik abban a statisztikában szerepelnek, és megnézed, hogy akkor hány embert vettek fel pszichológiára (ha konkrétan nincs ez szakonként lebontva, akkor összeszámolod az egyetemekre felvetteket külön-külön), akkor láthatod, hogy hány emberből mennyi végzett.

2018. jún. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én pszichóra jártam. Nagyon sokan filmes élmények miatt jöttek ide, pl bűnügyi profilozok, mentalisták, és ilyesmik miatt. Nekik az első egy-két évben a bioszos órák és a statisztika egyszerűen unalmas volt, ahogy a különböző lélektani elméletek is. Ráadásul itt ellentétes nézeteket is megtanulsz, de nem mindig derül ki, hogy "kinek van igaza". Nincs végső válasz, szóval, aki ezt a komplexitást nehezen viselte, az se tudott mit kezdeni magával.


Voltak olyanok is, akik a jó kereset reményében jöttek, aztán meghallották, hogy 5 év után ám nem lehet magánrendelést nyitni és analitikusként dolgozni, hanem ez még évek és rengeteg belefektetett pénz.

2018. jún. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. jún. 25. 16:22
 4/4 A kérdező kommentje:
Most vettem észre a kérdésben az elírást, akit nagyon zavar, attól elnézést kérek
2018. jún. 25. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!