Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A szemkontaktus egy tanult...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szemkontaktus egy tanult szokás?

Figyelt kérdés
Minden nő írja, hogy neki ez "szükséges". De ez társadalmilag tanult valami? Számomra mindig nagyon mesterkélt dolog volt, megtanultam persze, hogy kézfogásnál illik a másik szemébe nézni. De rá kell szólnom a mai napig magamra belül, hogy "nézz a szemébe mert így illendő". Magamtól az volt természetes, hogy azt nézem, ahová nyúlok, vagyis a kezét. A szemkontaktus teljesen mesterkélt dolognak hat számomra. Nem azért, mert szoronganék vagy "nyuszi" vagyok, hanem mert egyszerűen egy fölösleges szokásnak tartom kb. Nem logikus sehogy sem, hogy mire kell, miért kell. A nőkkel kapcsolatban is inkább a szavakat várnám, én nem értem az ilyen "háromszor billegette a pilláját és négyszer pödörte a hajtincsét" "szabályokat". A szavakból értek, illetve értenék. Ha nézne egy nő, és véletlen észrevenném, biztosan azt gondolnám, hogy "mivan, leettem magam?" és nem azt, hogy tetszem neki. Még soha életemben nem tapasztaltam, hogy bárkinek tetszenék. (31/F)

2018. dec. 27. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Nézés és nézés közt is van különbség. De valamilyen szinten tanult, mert az ember megtanulta, hogy a szemekkel ritkán lehet hazudni.
2018. dec. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Én inkább azt mondanám, hogy ösztönös, mint a járás. Tanult szokásokat tanulni kell, mint mondjuk a cipőkötést.


Egy nem szorongó egészséges ember a másikat figyeli, mert a szeméből hamarabb érzékeli a másik dolgait/szándékát, mint a testéből.


Ha neked nem megy magadtól, nálad van a bibi.


Az, hogy kézfogásnál a másik szemébe kell nézni szerintem azért fontos, mert tudnod kell, kinek adod a kezed. Nem csak nyújtod előre, hogy eltaláld a célt, hanem megnézed megfelelő e a célpont. Amúgy az illem is nagyrészt tanult dolog, később válik rutinná.

2018. dec. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%

Rólam ez a szemkontaktus dolog lekopott, volt egy időszak, mikor nagyon megutáltam. Hosszan nem szeretem tartani.

32/f

2018. dec. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%

Nő vagyok de utalom ezt a szemezest, tartani a szemkontaktust.

Engem ez nagyon frusztral és idegesit. Nem szeretem ha hosszan néznek a szemembe vagy meredten bámulnak ram. Csinálni sem szeretem.

N24

2018. dec. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
A szemkontaktus olyan szinten ösztönös dolog, hogy az autizmus egyik első jele, ha 9-10 hónaposan nem veszi fel veled egy baba a szemkontaktust, vagy nem követi s tekinteted, ha ránézel valamire.
2018. dec. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%

Gondolom autista vagy. Én auti gyereket nevelek, tudom, hogy neki egyáltalán nem természetes, hogy a szemgolyódat bámulja, de bizony az átlagos emberek között ez a természetes, mert az őszinte, tiszta szándékot a szem mutatja.

Én a gyerekem miatt hozzá szoktam ehhez, de akinek nincs ilyen élménye, annak bizony ez negatív

2018. dec. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Nekem erős szorongásom van, ezért nem szeretem. Anyummal, tesómmal tudom tartani normálisan, de idegeneknél nekem is figyelni kell, hogy nézd a szemét.
2018. dec. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
46%

A szemkontaktust nem "tartani" kell.

Teljesen normális, ha valakivel kezetfogsz vagy beszélgetsz, a szemét nézed, és nem a cipődet, vagy "a szomszéd falu tornyát".

Ez persze nem azt jelenti, hogy meredten kell bámulnod, mert az rendkívül zavaró lehet.

Nem tudom, miért beszélsz tanulásról, ez egy teljesen normális emberi viselkedés.

(Természetesen nem az autista édesanyá

2018. dec. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%

...édesanynak szól, amit írtam.

(Bocsánat, véletlen hamarabb elküldtem.)

2018. dec. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem tudok róla, hogy autista lennék.
2019. jan. 4. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!