Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez a fajta szemkontaktus...

Ez a fajta szemkontaktus zavaró lenne nektek? Ti végig tartjátok a szemkontaktust?

Figyelt kérdés
Sokszor úgy beszélgetek másokkal, hogy amikor őket hallgatom, a szemükbe nézek, ha viszont én beszélek nekik, akkor sokszor azon kapom magam, hogy teljesen elkerülöm a szemkontaktust. Néhányan ilyenkor azt nézik, hogy mit nézhetek, miközben nekik beszélek, néhány ember arcáról meg valami olyasmit látok, hogy de furcsa ez. Ilyenkor hülyének néznek? Ti mit gondolnátok, ha velem beszélnétek?

2014. aug. 5. 10:00
 1/6 shoona:D ***** válasza:
hát ha soha nem néznél a szemembe miközben hozzám beszélsz biztos hogy azt gondolnám hazudsz,de amúgy én sem bámulok végig annak a szemébe akihez beszélek
2014. aug. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én szeretem látni az emberek szemét. Sokmindent meg is tudok belőle. A reakciók stb. Szóval én a szemébe nézek az illetőnek -persze nem frusztrálóan- amikor beszélek hozzá vagy ő hozzám. Ha nem nézem akkor csak félig figyelek. A válaszaim normálisak de kimaradhatnak dolgok utánna.
2014. aug. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
55%

Minél jobban figyelsz erre, annál biztosabb, hogy nem arra fogsz, amit mondasz, vagy a másikra, és szép lassan megszakad a beszélgetés.

Kár ilyesmin filózni.

2014. aug. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nem vagy ezzel egyedül

Én se nézek általában szemébe az illetőnek

2014. dec. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Tényleg nehezebb a szemébe nézni végig annak akihez beszélek. Mármint ha idegen. Ha a barátom nem gondolkodok ilyeneken. :)
2015. jan. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
En is igy vagyok vele ha vegig a masik szemebe neznek a reakcioi elvonnak a figyelmem (foleg ha bonyolult dolgokat fejtek ki) de azert neha nezz te is rajuk h lassak nekik beszelsz:D illetve pozitivabb ha rajuk nezel szoval gyakorolgasd
2016. szept. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!