Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szerintetek milyen személyiség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek milyen személyiségzavar állhat a társkeresási sikertelenségem hátterében? Illetve, hogy lehetne ezt kezelni?

Figyelt kérdés

20-on éves férfi vagyok, azt érdemes tudni rólam, hogy eléggé el vagyok telve magamtól, szeretem magamat, talán túlságosan is. Más embereknek is jót akarok, vagy semlegesek számomra, rosszat azt senkinek sem szeretnék. Túl sokat foglalkozom önmagammal. Vannak lányok, akik vonzanak, az eddigi kapcsolataim elég rövidre sikerültek, mert sosem a megfelelő emberrel jöttem össze. Szinte mindig(max 1-2 éves kihagyással) van 1 olyan nő az életemben, aki sokkal fontosabb nekem, mint bárki más. Viszont ezekben a nőkben eddig az volt a közös, hogy akármilyen ellenállhatatlanul kötődtem hozzájuk lelkileg testileg, mégsem akartam összejönni velük, szinte menekültem előlük és inkább olyan nők karajaiba, akik nem is érdekeltek max fizikailag. Nagyon sokat szenvedek, mintha direkt az elérhetetlen nőket keresném, aztán ha mégis kiderül, h elérhetőek, akkor már szedem is a sátorfámat, mintha menekülnék a boldogság elől. Pedig nagyon szeretnék már ebből az ördögi körből kiszabadulni és egy normális kapcsolatot kialakítani, de nem megy, hiába nézek ki nagyon jól, hiába van meg mindenem...

Próbáltam én már utánanézi, h milyen személyiségzavar lehet ez, de semelyikhez nem tudom hasonlítani. Nárcisztikusnak gondoltam magam,de aztán utánaolvastam, és valójában egyáltalán nem igaz rám, mert azok általában arrogánsak is,ami rám nem illik. Voltam már pszichológusnál, aki azt mondta, hogy nincs velem semmi baj, csak még nem vagyok elég érett egy párkapcsolathoz és ezért menekülök előle, de éremben segíteni, tanácsot adni ő sem tudott, azt mondta, h idővel ez változni fog.


2019. jan. 3. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jobban járnál, ha egy mentálhigiénés szakembernek tennéd fel ugyanezt a kérdést.
2019. jan. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem csak szimplán hülye vagy, kérdező.
2019. jan. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mintha magamat olvasnám. 20/F
2019. jan. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Elkerülő kötődés a neve. Apuka-anyuka viszonyában keresendő a probléma gyökere. Rossz minták rögzültek benned.
2019. jan. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szüleim együtt vannak már 30 éve, de katasztrófa a házasságuk, én már rég nem lakom otthon.
2019. jan. 3. 21:47
 6/7 anonim ***** válasza:
63%

"Voltam már pszichológusnál, aki azt mondta, hogy nincs velem semmi baj, csak még nem vagyok elég érett egy párkapcsolathoz és ezért menekülök előle, de éremben segíteni, tanácsot adni ő sem tudott, azt mondta, h idővel ez változni fog."


A gyakira kitenni kérdéseket és olvasgatni a "jóindulatú" "expert" válaszokat a legjobb módja az időtöltésnek és érlelődésnek? :D


Transzgenerációs problémáid vannak, a szüleid rossz mintáit viszed tovább. Ahogy ők is, te is ambivalensen kötődsz. A narcisztikus személyiségzavar vsz nem igaz rád, de attól még lehetnek narcisztikus egosérüléseid (ez igen gyakori Mo-n élő népesség körében). Javaslom, olvass utána a pszich. megküzdés 8-10 lehetséges módszerének, az is segít.


Sok sikert!

2019. jan. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valamilyen demencia, skizofrénia, meghasadt tudat...:D
2019. jan. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!