Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szingliként nem szomorodtok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szingliként nem szomorodtok el, ha látjátok, hogy milyen emberek vannak párkapcsolatban?

Figyelt kérdés

A múltkor két barátnőmmel beszélgettünk erről az általános iskolás osztálytalálkozónk után (igen, mint a pletykás vénasszonyok), mert megdöbbenve tapasztaltuk, hogy a többségnek nem csak szimplán párkapcsolata van, hanem már ennyi idősen együtt élnek, akár házasok és gyereket is nevelnek. Majd utána végigfutottunk a barátainkon, ismerőseinken stb. és kiderült számunkra, hogy rajtunk kívül maximum egy-két ember egyedülálló a környezetünkben, de ők is inkább csak "átmenetileg" (mert mondjuk éppen nem szeretnének kapcsolatot, nemrég szakítottak vagy ilyesmi). Viszont ami még jobban megdöbbentett az az, hogy olyanoknak is van párja, akikről nem feltétlenül gondolná az ember vagy csak szimplán nem értem, hogy miért vagy hogyan... Ez most lehet, hogy csúnyán hangzik és én tényleg nem szeretnék megbántani senkit, de egyszerűen nem értettük.

Tudom, hogy ez alapvetően egyéni preferencia kérdése, ezért nem is olyanokra gondolok, mint mondjuk külső adottságok, érdeklődési kör vagy ilyesmi, hanem szimplán olyanokra mint pl. alapvető igényesség, higiénia, ápoltság, műveltség, kulturáltság, tanultság, tisztesség, hűség stb. Például nem értem, hogy hogyan nem zavar valakit, ha a másik mondjuk igénytelen (pl. büdös, koszos, szakadt ruhákban jár) vagy buta (pl. teljesen alapvető dolgokkal nincsen tisztában, nem lehet vele beszélgetni, mondjuk nem tud számolni vagy érthetően fogalmazni) vagy kihasználják (érzelmileg, anyagilag stb.). Ott ültünk egy asztalnál többek között olyanokkal is, akik hangosan böfögtek, túrták az orrukat, tele szájjal röhögtek, disznó vicceket meséltek, végig nagyon csúnyán beszéltek. Valamint vannak olyan közös ismerőseink is, akikről nyílt titok, hogy nem hűségesek és ide-oda csalják a másikat vagy nagyon bunkó módon viselkednek.

Mindenkinek a saját magánügye, ők tudják és az ő döntésük, csak ezek után tényleg végiggondoltuk, hogy akkor most mégis mi van...mert állandóan azt hallgatja az ember mindenhonnan, hogy fejlődj és hozd ki magadból a maximumot. Mind 20-22 évesek vagyunk, ápoltak, igényesek, tanulunk, dolgozunk és egyikünk sem csalfa, bunkó, számító típus és mégsem kellünk senkinek sem. Nem sajnálom én senkitől sem, hogy boldog és van kapcsolata, csak tényleg annyira meglepődök néha, hogy nem tudom hová tenni a dolgot és emiatt rágódok rajta, hogy ha neki van, akkor nekem miért nem.


2019. febr. 4. 21:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
15%
Egyszerű.. ez kell az embereknek, és gondolom a többség jó képű pasiból áll, ezért is vannak a legtöbben velük, már mint lányok. Ilyenkor nem fontos a többlet.
2019. febr. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Nem. Miért kellene szomorúnak lennem? Nem vagyok kapcsolatfuggo

Szerintem az élet értelme nem a kapcsolat vagy a pár keresés

Igazából szerintem nem nagy szám az egész dolog

2019. febr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
De.
2019. febr. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
Azért van másoknak kapcsolatuk veletek ellenétben, mert ők a saját dolgukkal törődnek. ;)
2019. febr. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
Nem, pont lexarom és magamba jót nevetek azon, hogy idő kérdése csak, hogy elváljanak vagy szétmenjenek. :D A kapcsolatok nem tartanak örökké. :) F
2019. febr. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem felesleges szomorkodni rajta. Nekem más szintű kapcsolat kell, mint amit a legtöbb pár képvisel, ezért nem bánt. A szingliség pedig átmeneti időszak, ahogyan kapcsolatban lenni is átmeneti. Akár pár hónap, akár pár év, semmi sem tart örökké, egyszer minden elmúlik, így jóval könnyebb erre tekinteni.
2019. febr. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
24%
De mi a nemetek, asszátok meg? 🙂
2019. febr. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%

De nagyon.:( Sosem volt még barátnőm, és hiányzik nagyon.

21F

2019. febr. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%

Már ne haragudj, de miből gondolod, hogy ezek az emberek annyira "boldog kapcsolatban" vannak? Az az érzésem, hogy felületesen nézed a dolgokat, ilyenformán, mint "- Nekik van kapcsolatuk, oszt boldogok", pedig párkapcsolatban való létezés nem jelent föltétlenül boldogságot.


Másrészről meg talán nem veszed számításba azt, hogy az igényesebbik fajta embernél általában nem az van, hogy "nem kell senkinek", hanem az (talán még ő maguk sem veszik észre), hogy simán elégedetlenek, nem érik be akárkivel.

Nem egyszer tapasztaltam olyant, hogy valakinek az ilyen "nem kellek senkinek" panaszkodásai mögött is ez húzódik meg, ilyen panaszkodásai ellenére nem hajlandó akárkivel összejönni, ha lenne lehetősége kapcsolatra, akkor is kételyek fognák el őt, majd visszautasítaná. Szó sincs arról, hogy senkinek sem kell. Max az a bajod, hogy várod, hogy foggal-körömmel küzdjenek érted, hogy érezd azt, hogy "kellesz valakinek".


Nem tudom hogy vagy ezzel, de nekem nem hiteles, amit leírtál, inkább olyasvalami, amit saját magadnak bemesélsz és bemagyarázol, mert találkozom ilyen emberekkel, komolyan, aki irigykedik arra, hogy mások kapcsolatban vannak, de ő maga nem könnyen elégszik meg akárkivel, aztán rácsodálkozik arra, hogy miért van egyedül. Nincs ezen mit meglepődni, már bocs.

2019. febr. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%

Mert a legtöbb ember ilyen alpári. Nekik könyebb megtalálni egymást mivel többen vannak.

Nekünk nehezebb mivel mi kevesebben vagyunk. Ez az oka.

2019. febr. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!